MAN NG313 vs Solaris Urbino 18

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Który lepszy

MAN NG313
103
54%
Solaris Urbino 18
88
46%
 
Liczba głosów: 191

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 13 mar 2009, 13:06

IMHO zdecydowanie lepszy Man, bo solidniejszy.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 13 mar 2009, 14:36

Wczoraj wreszcie miałem okazję usiąść za sterami U18 w wersji 81XX (oczywiście na postoju tylko, rzecz jasna, więc mam już porównanie z NG313) i niestety dla mnie nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że miejsce pracy kierowcy jest wygodniejsze w autobusie lwa (po pierwsze fotel)... Owszem, jest w Urbino jakby przestronniej ale wszystko sprawia wrażenie "rozlazłego"... Nie wiem dlaczego większość (piszących tu kierowców) wskazuje jako jeden z największych mankamentów, manowską deskę rozdzielczą - dla mnie jest pod każdym względem lepsza! Kierowca z którym się woziłem wspomniał, że miał okazję pojechać w międzynarodową trasę Vacanzą i mimo, że ceni sobie miejskie Urbino, to nie spodziewał się AŻ TAK OGROMNEJ różnicy pomiędzy tymi dwoma seriami (miał na myśli trójosiowce: Urbino15 - Vacanza), więc przy okazji dodaję tu kolejny minus solarisowemu sztywniakowi...

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 13 mar 2009, 15:48

Zagłosowałem na MANa. Nie będę się tu rozwodził nad tym, dlaczego, bo to nie ma sensu :) Po prostu wolę je zdecydowanie bardziej od Solarisów.
noidea

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 13 mar 2009, 19:43

Mój osobisty wybór to Solaris. Tak samo nie będę się nad tym rozwodził. Może dlatego, że z Solarisami mam do czynienia na co dzień, a z Manami od święta.
W ogóle podoba mi się wnętrze Solarisów. W MANie w środku ciasno jakoś.
Nie patrzę na to oczywiście pod kątem technicznym, bo kierowcą przecież nie jestem.

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 861
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 15 mar 2009, 22:32

Głos na Solarisa =D>
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
levar
Posty: 2414
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 15 mar 2009, 22:53

Nie prowadziłem niestety MAN-a, więc nie mam porównania O-) .
Ale z solarisów najbardziej lubię prowadzić SU18.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 27 mar 2009, 11:26

prosper5250 pisze:Wczoraj wreszcie miałem okazję usiąść za sterami U18 w wersji 81XX (oczywiście na postoju tylko, rzecz jasna, więc mam już porównanie z NG313) i niestety dla mnie nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że miejsce pracy kierowcy jest wygodniejsze w autobusie niemieckim (po pierwsze fotel)...
Twierdzisz, że w MANach fotel jest lepszy niż w U18 z 2007? Robisz się śmieszny...

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 27 mar 2009, 11:33

Jakieś zakłócenia mam na linii, możesz powtórzyć, cholerny internet! A nie, przecież kliknąłem przy Twoim wpisie IGNORUJ...
No bo jak tu gadać z facetem, który twierdzi, że wie lepiej co poczuła moja dupa... Wczoraj gościu wmawiał mi, że wie lepiej gdzie ja widziałem autobus a dzisiaj to... Co tu się dzieje!?

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 2154
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 27 mar 2009, 15:19

Flash8222 pisze:Twierdzisz, że w MANach fotel jest lepszy niż w U18 z 2007? Robisz się śmieszny...
Proste że jest lepszy :-s

Tylko trzeba go dobrze ustawić chyba że nie posiadasz takiej umiejętności :eek:
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 27 mar 2009, 20:30

Odezwał się kolejny który spędza 9h za kierownicą... Identyczny fotel co w MANach jest w U15 i wybacz, ale po 9h jeżdżenie na takim fotelu czuję się bardziej zmęczony niż na fotelu który jest zamontowany w Solarisach z 2007 i 2008.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 27 mar 2009, 20:36

Weź się opanuj. Każda dupa jest inna.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 27 mar 2009, 20:38

Coś wiesz na ten temat :>

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 27 mar 2009, 20:44

Wiem że twoja jest wyjątkowo wybredna

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 27 mar 2009, 20:53

co kto lubi, znam takich, którzy wolą fotele starszej generacji - zastosowane w SU15 czy MANach, znam też sporo osób, skłaniających się ku nowszym, oferującym mnóstwo możliwości regulacji. Na tyle, na ile dane mi było siedzieć na obu typach foteli, wolę te nowsze - no ale można rzec, że jestem ciut mało reprezentatywny ;)
noidea

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 lis 2009, 19:59

W związku z zaistniałą sytuacją - przywołuję temat. Osobiście jednak uważam, iż został już wyczerpany. Zachęcam natomiast do wzięcia udziału w ankiecie!

ODPOWIEDZ