(!) Parkowanie w Warszawie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 sty 2013, 21:27

I słusznie, tyle że wobec tego rabanu o fotoradary może być ciężko...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 28 sty 2013, 23:14

Tylko niech przy okazji obnizą czynsze dla sklepów i punktów uslugowych w Centrum bo inaczej bodźców do wpadania "do miasta" bedzie coraz mniej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 sty 2013, 23:15

Rosa pisze:Tylko niech przy okazji obnizą czynsze dla sklepów i punktów uslugowych w Centrum bo inaczej bodźców do wpadania "do miasta" bedzie coraz mniej.
Na Krakowskim życie umarło po wprowadzeniu ograniczeń w ruchu i usunięciu miejsc parkingowych? Szczerze, to mam wrażenie, że wręcz odwrotnie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 28 sty 2013, 23:20

Rosa pisze:Tylko niech przy okazji obnizą czynsze dla sklepów i punktów uslugowych w Centrum bo inaczej bodźców do wpadania "do miasta" bedzie coraz mniej.
Co ty gadasz im mniej samochodów tym lepiej, widać to na przykładzie Chmielnej, Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.
A podniesienie kwoty za parkowanie to słuszny kierunek, powinna być na tyle wysoka by zajętych było łącznie 85% miejsc parkingowych średnio.

Ale pierwsze 15 minut powinno być wg mnie darmowe.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sty 2013, 23:25

Rosa pisze:Tylko niech przy okazji obnizą czynsze dla sklepów i punktów uslugowych w Centrum bo inaczej bodźców do wpadania "do miasta" bedzie coraz mniej.
Za każdego samochodziarza mniej dwóch pieszych więcej?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sty 2013, 23:35

kajo pisze: Co ty gadasz im mniej samochodów tym lepiej, widać to na przykładzie Chmielnej, Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.
No akurat Chmielna to wciąż ściek, zresztą cały ten kwartał jest koszmarny z punktu widzenia pieszego. Głównie przez parkowanie, to fakt.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 28 sty 2013, 23:40

fik pisze:
kajo pisze: Co ty gadasz im mniej samochodów tym lepiej, widać to na przykładzie Chmielnej, Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.
No akurat Chmielna to wciąż ściek, zresztą cały ten kwartał jest koszmarny z punktu widzenia pieszego. Głównie przez parkowanie, to fakt.
Ale i tak przyjemniejszy od Jerozolimskich, chociaż fakt wolę często iść tą ulicą obok Chmielnej.
Tak na prawdę Warszawa ma w dupie pieszych i paradoksalnie dbają o nich organizacje prorowerowe, ale siłą rzeczy w drugiej kolejności, a ruch pieszy powinien być PRIORYTETEM w mieście takim jak Warszawa.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 sty 2013, 9:22

Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 30 sty 2013, 11:34

Jeszcze by się przydało podnieść opłatę za brak biletu parkingowego tak do 300-500 zł coby nie opłacało się nie kupować biletu parkingowego.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 sty 2013, 12:48

Póki mandat za brak opłacenia parkowania będzie wynosił 50 PLN, to naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy kupują te bilety przy obecnej ilości kontroli. Poza tym, że są uczciwi.
Od maja zapłaciłem za parkowanie jakieś 3-4 razy, gdy byłem u fryzjera przy Smolnej, bo tam dość często kontrolują.
Poza tym nie płacę, a mandatu nie otrzymałem ani razu... Nawet jeśli bym otrzymał, to obliczyłem, że jestem kilkaset PLN do przodu.

Tak, wiem, nie ma się czym chwalić i jestem be, ale moje "złodziejstwo" w tym wypadku wynika z prostej kalkulacji finansowej. Jeśli mandat będzie wyższy - chociaż te 200-250 PLN - to wtedy pewnie będę płacił, aczkolwiek przydałoby się zwiększenie ilości kontroli...

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 30 sty 2013, 12:55

BJ pisze: Tak, wiem, nie ma się czym chwalić i jestem be, ale moje "złodziejstwo" w tym wypadku wynika z prostej kalkulacji finansowej.
Nie jesteś w tym sam. :-( Potwierdzasz tezę, że lepiej nie dobrym słowem, a gorącym żelazem...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 sty 2013, 12:57

Po prostu skoro bardziej kalkuluje mi się dostać raz na rok czy nawet pół roku 50 PLN mandatu, to niestety, wolę zachować w portfelu kilkaset PLN niż być najuczciwszym obywatelem.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 30 sty 2013, 13:06

Rozumiem, że jak ktoś dokona zaboru Twego mienia w postaci samochodu, bo bardziej mu się kalkuluje dostać 3 lata w zawiasach i woli zachować kilka/dziesiąt tys. PLN w portfelu niz być najuczciwszym obywatelem, to nie będziesz zgłaszał pretensji?
Popatrz, jaka franca!

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 30 sty 2013, 13:09

W zawiasach to co najwyżej dwa latka można (-X (jakby miało to tu znaczenie ;-) ). Kontrole mogą się przy 50-złotowej karze ledwie opłacać. Ciekawe jak to się stało, że tej stawki „zapomnieli” podnieść. Na pewno przypadek (-(

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 sty 2013, 13:20

drapka pisze:Rozumiem, że jak ktoś dokona zaboru Twego mienia w postaci samochodu, bo bardziej mu się kalkuluje dostać 3 lata w zawiasach i woli zachować kilka/dziesiąt tys. PLN w portfelu niz być najuczciwszym obywatelem, to nie będziesz zgłaszał pretensji?
Rozumiem, że uważam takie porównania za zupełnie kretyńskie.

I może dajcie sobie spokój z nawracaniem mnie na dobrą drogę w tej kwestii, bo - jak już mówiłem - jestem w pełni świadom swego "złodziejstwa", nie jestem z tego specjalnie dumny, bo generalnie jak trzeba za coś płacić, to za to płacę, ale to wynika z prostej kalkulacji finansowej. I rzeczywiście - być może dopiero nowe przepisy zmienią moje nastawienie.

ODPOWIEDZ