Wojna w Gruzji

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 19 sie 2008, 12:24

Wszystko jest za chore pieniądze w wojsku :|
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 19 sie 2008, 14:29

Ale pewne zakupy to po prostu konieczność.
Wiadomo że nie będą nam potrzebne bombowce, czy nawet samoloty do wywalczania przewagi w powietrzu ale samoloty wielozadaniowe po prostu musimy mieć i to w liczbie ponad 100 bo te przyszłe 48 to mogloby nawet do obrony przed Białorusią nie wystarczyć (prawie 300 samolotów, oczywiście dużo przestarzałych).

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 19 sie 2008, 21:24

Rosja wywdzięcza sobie nomen omen niedźwiedzią przysługę działaniami w Gruzji. Budzi w nas, czyli skrajnie pacyfistycznym narodzie potrzebę inwestowania w wojsko co w przypadku każdej wojny było dla nas koszmarem. I tak, uważam że Polacy są z natury skrajnymi pacyfistami co jest zaletą, a jednocześnie przekleństwem z uwagi na nasze położenie geopolityczne.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 21 sie 2008, 10:53

Teraz jak podpisano umowe ws.Tarczy Antyrakietowej, to Rosja zamroziła stosunki z NATO... coś mi tu śmierdzi wojną...
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 sie 2008, 11:04

TVN24.pl pisze:Tymczasowo i regionalnie

Jednak rosyjski ambasador przy NATO Dmitrij Rogozin zapewnił, że decyzje Moskwy o zawieszeniu współpracy z Sojuszem nie dotyczą przyszłości i całego świata, lecz mają charakter tymczasowy i regionalny. Całkowite ograniczenie kontaktów nie leży w niczyim interesie - zauważył.

Rogozin wyjaśnił, że Rosja nie zamierza m.in. zrywać współpracy z NATO w sprawie Afganistanu.
http://www.tvn24.pl/-1,1561881,0,1,rosj ... omosc.html

Czytaj uważnie i do końca, a nie panikę siejesz...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 21 sie 2008, 11:34

To co oni mówią to gówno prawda...
Popatrzmy na Gruzje, mówią ze się wycofują a CO ROBIĄ?
Niszczą wszystko dookoła
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 sie 2008, 11:59

Desert pisze:To co oni mówią to gówno prawda...
No więc dlaczego wierzysz, że zerwą kontakty z NATO ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 21 sie 2008, 15:09

Desert pisze:Teraz jak podpisano umowe ws.Tarczy Antyrakietowej, to Rosja zamroziła stosunki z NATO... coś mi tu śmierdzi wojną...
W zakresie wspólnych manewrów na Morzy Czarnym...
Desert pisze:To co oni mówią to gówno prawda...
Gdyby tak było, jak Ty twierdzisz, to ambasadora z NATO by wycofali.
Desert pisze:Popatrzmy na Gruzje, mówią ze się wycofują a CO ROBIĄ?
Niszczą wszystko dookoła
Tak wygląda wycofywanie "wojska" wg. Rosji. "Taktyka spalonej ziemi", mówi Ci to coś?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 22 sie 2008, 9:52

Mówi, mówi... zawsze tak jest z Rosją, jest nieprzewidywalna :D 8-(
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 22 sie 2008, 11:06

Rosja tylko straszy. Według mnie obecne wydarzenia to powtórka z zimnej wojny, kiedy cały świat żył w strachu przed atakiem ze strony ZSRR.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 22 sie 2008, 13:01

Flash8222 pisze:
ziomal pisze: A co zawdzięczamy USA? Muzealne F-16?
Jak czytam takich geniuszy jak Ty to ręce i nie tylko opadają. Rozumiem, że wszystko wiesz odnośnie polskich F-16 Block 52+ skoro twierdzisz, iż są muzealne? Czy może jak Desert i Bucefał twierdzisz, że wszystko co się na na początku jest do niczego? Czekam na argumenty Twojej wypowiedzi odnośnie muzealności polskich F-16...
Mi także opadają, jak czytam cokolwiek, co jest napisane PRZEZ takich ludzi jak Ty.
Owszem, w Stanach są używane ale są powoli wycofywane , natomiast u nas są dopiero co wprowadzone, mimo że to w miarę przestarzała technologia, mająca być- z tego co wiem- w USA w 2020 r. wycofana całkowicie. Nie muszę znać się na wszystkim, ale pewnych rzeczy nie wciśnie się ludziom.
I powiedz mi przede wszystkim DLACZEGO nie pozyskamy odpowiednich militarii od państw europejskich? Czemu nie od Francji, skąd mieliśmy propozycje? Bo nie mamy odpowiednich funduszy? I o co chodzi z tą naszą ''przyjaźnią'' z- jak to powiedział prezydent- ''(...)najlepszym mocarstwem: Stanami Zjednoczonymi Ameryki Płn. (...)''?
Dlaczego najlepszym? I jaką przyjaźnią? Klepaniem pewnej części ciała Condoli i obślinionym wzrokiem w czasie patrzenia na Rice szefa naszej dyplomacji?
Wyjaśnij mi, co według ciebie znaczy Rzeczpospolita Polska, następnie mów o tym, co uważasz o swych cudach techniki, to może zrozumiem twoje teorie.
Tylko nie mów, że masz to w głębokim poważaniu.
Do modów: ta wypowiedź nie miała na celu obrażenia Flasha, a jedynie postawienia argumentów (chyba mocnych...)

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:05 ]
Desert pisze:Zawsze lepiej miec USA po swojej stronie niż liczyć na UE która nie ma wojska które mogłoby stawić opór Rosjanom...
Nie mów mi, żę ROSJA będzie chciała zaatakować JAKIEKOLWIEK państwo należące do UE... Im wystarczy zakręcić kurek. Ale ich ulubioną rzeczą jest STRASZENIE. Co robił UB, a później SB w Polsce? Zastraszali ludzi, sprytnie pozyskując informacje. Zastraszanie, wydaje mi się, to podstawa komunizmu... Tyle że Rosja nie jest państwem komunistycznym w pełni...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 sie 2008, 13:07

ziomal pisze:Owszem, w Stanach są używane ale są powoli wycofywane , natomiast u nas są dopiero co wprowadzone, mimo że to w miarę przestarzała technologia.
Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie czym argumentujesz swoją wypowiedź twierdząc, że Polskie F-16 są przestarzałe!

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 22 sie 2008, 13:16

Flash8222 pisze: Polskie F-16 są przestarzałe!
Bo tak. Popatrz na różne wypowiedzi. Dziwnym przypadkiem kilka razy w ciągu pół roku ulegały awarii... Nie, nie, przecież to przypadek... ](*,) ](*,)

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:18 ]
R-11 Kleszczowa pisze:Albo ma wyglądać, że nikt nad wojskiem nie panuje... (gdy w rzeczywistości jest odwrotnie)
Przecież to jest rosyjska szopka, oczywiście, że mają nad wojskiem duże panowanie...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 sie 2008, 13:22

ziomal pisze:
Flash8222 pisze: Polskie F-16 są przestarzałe!
Bo tak. Popatrz na różne wypowiedzi. Dziwnym przypadkiem kilka razy w ciągu pół roku ulegały awarii... Nie, nie, przecież to przypadek... ](*,) ](*,)
Tym argumentujesz, że są przestarzałe?! Weź lepiej wróc do przedszkola i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia. Jedynie ośmieszasz się jak Bucefał... Są przestarzałe bo się psują, litości...

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 22 sie 2008, 13:23

Desert pisze:co daje nam już jakąś ochrone, amerykanie nigdy nie zostawiają swoich...
Buhaha! Conajmniej Rosjanie się wystraszą. A Amerykanom Redzikowo jest na rękę ze względu na bliskość Obwodu Kaliingradzkiego, gdzie m. in. bazę mają podobno Rosjanie... I stamtąd najwygodniej byłoby im zapewne zaatakować resztę Europy. Amerykanie przecież nie będą nam w razie czego militarnie pomagać. Przynajmniej w to wątpię, historia nauką, że mocarstwowm ufać nie można...

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:27 ]
Flash8222 pisze:Są przestarzałe bo się psują, litości...
Rzecz w tym, żę nie będąc specjalistą, nie ma na to dokładnych dowodów. To widać gołym okiem... Są pewne informacje np. na temat F-16, które są dostępne poprzez media ogółowi społeczeństwa, ale nie przypuszczam, by były przez media fałszowane.

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:28 ]
Desert pisze:Mówi, mówi... zawsze tak jest z Rosją, jest nieprzewidywalna :D 8-(
8-( A nie jest nieprzewidywalna? Rzecz w tym, że widać dokładnie, jaki ma interes w tym wszystkim USA (a przede wszystkim pan Bush i jego szanowna rodzina) , ale można się tylko domyślać, po co to wszystko Rosji.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

ODPOWIEDZ