Nowe malowanie autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

bruno
Posty: 351
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:49
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bruno » 29 paź 2008, 22:37

W artykule na stronie ZTM wyglądało to ochydnie, ale, dopiero po fotomontażach można dokładniej ocenić schemat. Więc tak: Na Solarisach i Ikarusach po prostu bomba. Znakomicie się prezentuje, i jest znacznie ciekawsze niż obecne =D> . Jednak nadal ten kremowy mi nie bardzo pasuje, wolałbym naszą żółć zamiast tego, podoba mi się natomiast zaproponowane przez TLG =D> . Co do Soliny, to jeszcze ujdzie w tłoku (ech, pomyśleć, że podobnym dziwactwem będę do szkoły jeździć), na Pesie zaś nowy schemat wypada fatalnie #-o . Nic do niczego nie pasuje m.in. czerwone drzwi "gryzą" się z kremową częścią ściany bocznej, która powinna być miejscami czarna. Jednak nie mam nic przeciwko naszemu obecnemu malowaniu, najlepiej gdyby zostało, bo nie ma najmniejszego sensu zmieniać. (pewnie za 15 lat znów zmienimy malowanie i tak w kółko #-o )

[ Komentarz dodany przez: Bastian: Czw 30 Paź, 2008 10:09 ]
Korekta tagów.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 29 paź 2008, 23:19

A czy nowe malowanie będą miały tylko nowe pojazdy, czy zostaną przemalowane również te autobusy zakupione od przełomu lat 1999/2000 czyli MAN-y i sorisy urbino 15 i neoplany, bo ikarusy idą out.
Bo jeśli będą na nowo pomalowane tylko te z nowej dostawy to będzie wyglądało trochę beznadziejnie.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 29 paź 2008, 23:24

fluger pisze:Bo jeśli będą na nowo pomalowane tylko te z nowej dostawy to będzie wyglądało trochę beznadziejnie.
Te nowe malowanie, na jakimkolwiek wozie, bedzie wygladało beznadziejnie #-o

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 30 paź 2008, 5:28

To moze tak:
W wawrszaiwe będzie mnóstwo solarisów - raczej potężna ich większość. do tego dojdą jeszcze MANy, i pare innych "wynalazków" + Solinki. W przypadku tramwaów:
13N wylecą jak strzałem z procy jak zostanie rozpisany nowy przetarg. Nie zauważyliście jakby ten nowy pesowóz oznacza ze to własne bydgoska PESA wygra te przetarg? w każdym razie w przypadku Tramwajów Pesowe Malowanie mogło by sie utrzymać bo nie będzie takie tragiczne - aktualne zółte 123N by sie przemalowało a botów nie ma o przemalowywać bo.. są ciągle zareklamione.

Dlatego nowe malowanie wystepowało by tylko na Pesowozach i Solarisach. I teraz pytanie czy jeśłi starsze pojazdy (15 pesowozów, akwaria, uboty, starsze Solarisy, Many i Solinki) nie zostaną przemalowane to nie powstanie jeszcze większy chaos? przecież to bedzie wyglądało jak nowy przewoźnik.

Chyba że miasto kombinuje sprzedać któraś zajezdnię w ręce prywatne...
Obrazek

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 30 paź 2008, 16:48

Teokryt pisze:Nie zauważyliście jakby ten nowy pesowóz oznacza ze to własne bydgoska PESA wygra te przetarg?
A na jakiej podstawie twój genialny, analityczny umysł do tego doszedł? Przecież nic jeszcze nie wiadomo, może wiesz coś więcej? Ktoś powiedział Ci, że przetarg jest ustawiony. Może warto tym zainteresować prokuraturę?Złożysz zawiadomienie czy ja mam to zrobić? Bo moim skromnym zdaniem fakt, że narysowano PESĘ jest kompletnie bez znaczenia. Na litość boską - myślcie więcej zanim pierdolnięcie taką bzdurę, to na prawdę nie boli!
15/12/2005-12/7/2019

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 30 paź 2008, 17:50

TLG pisze:Bo moim skromnym zdaniem fakt, że narysowano PESĘ jest kompletnie bez znaczenia
tu czemu nie zastosowano 105N?

Nie szukam dziury w całym i nie mam żadne szczegółowej wiedzy ale. Info:
Nie będą przemalowywane dotychczasowe pojazdy = nie mogą to być aktualnie jeżdżące 120N. Wiec co robi 120N w nowych szatach? Prawdopodobnie to tylko przypadek i tyle tudzież marketingowe podejście bo 120N kojarzy sie z czymś nowoczesnym i wspaniałym.
Dlatego niech czasem się pomyśli zanim coś się napisze tak by sprzeczne nie było.
Obrazek

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 30 paź 2008, 18:00

Dlatego niech czasem się pomyśli zanim coś się napisze tak by sprzeczne nie było.
Czyli według twoich głupot w następnym przetargu będą zakupione lewarkowe Ikarusy i 14WE

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 30 paź 2008, 18:59

Teokryt pisze:CIACH
Zdecyduj się wreszcie: uważasz, że przetarg jest ustawiony, bo projektujący nowy schemat grafik posłużył się 120N czy uważasz, że to przypadek?
Dlatego niech czasem się pomyśli zanim coś się napisze tak by sprzeczne nie było.
No i właśnie Tobie bym to sugerował, bo tak jakby sam sobie zaprzeczasz.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 paź 2008, 20:11

Teokryt pisze:. Nie zauważyliście jakby ten nowy pesowóz oznacza ze to własne bydgoska PESA wygra te przetarg?
No i po co się ta biedna komisja tak męczy, skoro wszystko wyjaśnione? :shock:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 30 paź 2008, 20:17

Pokazali PESĘ z tego samego powodu co nową solrkę a to z tego bo to są najnowsze nabytki, i właśnie nowe tramwaje maja być takiego typu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 paź 2008, 21:37

Co rozumiesz przez "typ"?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2006, 13:24

Post autor: Tomasz » 30 paź 2008, 21:40

Niskopodłogowe, długie, z tego co się domyślam :)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 31 paź 2008, 17:17

chyba logiczne, że pokazuje się to, czym najbardziej można się pochwalić - czyli prawie zawsze najnowsze wozy. to element kreowania wizerunku firmy.
noidea

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lis 2008, 19:48

No dobrze, ma ktoś jakieś przesłuchy, czy "TO" zostanie wdrożone?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 04 lis 2008, 22:51


ODPOWIEDZ