Katastrofa polskiego rzą…dowego Tupolewa

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2010, 0:38

geograf_OSU pisze:czy musisz na kazdym kroku podkreslac niechec do Prezydenta Kaczynskiego? Nie robisz tego otwartym tekstem ale jednak wychodzi to nawierzch.
Rozgraniczmy dwie rzeczy.

1) Nie zgadzam się z tym, by w imię narodowej żałoby ograniczać dyskusję o tym, co się stało. A przytoczonego powiedzenia nie cierpię i nie akceptuję. Choć, o czymkolwiek tak poważnym dyskutując, powinno się zachowywać odpowiednio poważną i odpowiedzialną formę.

2) Rzeczywiście braci Kaczyńskich nie lubiłem i nie widzę powodu, by to nagle ukrywać, aczkolwiek nie byłoby też w dobrym tonie tym epatować. Natomiast podkreślę, że nasłuchałem się dziś o nim wiele dobrego, jako o człowieku prywatnie - nie sposób w takich okolicznościach nie zwrócić uwagi na bardziej ludzką twarz osób, które stały się ofiarami tragedii. Niezależnie od politycznych sympatii - żal każdego, kto tam zginął. Z Prezydentem na czele.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 11 kwie 2010, 0:59

Bastian pisze:Nie zgadzam się z tym, by w imię narodowej żałoby ograniczać dyskusję o tym, co się stało. A przytoczonego powiedzenia nie cierpię i nie akceptuję.
mozesz sie prywatnie nie zgadzac, ale jednak sa przyjete pewne normy zachowania czy to sie tobie podoba czy nie. Podstawowe wyczucie i szacunek powinien nakazywac ze chociaz w dniu tragedii mozna by sie nic nie mowic jezeli nie ma sie nic dobrego do powiedzenia. Tak, wlasnie uwazam ze w takim dniu dyskusja powinna byc ograniczona.

Za to ja sie nie zgadzam aby w imie ideologicznych/politycznych roznic i niesnasek nie ograniczyc zachowania aby uczcic pamiec ofiar i okazac szacunek dla tych z nas ktorzy chca przezyc te chwile bez politycznych komentarzy i dla ktorych to jest tragedia z powodu stratu waznych dla nich ludzi.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2010, 1:06

geograf_OSU pisze:Za to ja sie nie zgadzam aby w imie ideologicznych/politycznych roznic i niesnasek nie ograniczyc zachowania aby uczcic pamiec ofiar i okazac szacunek dla tych z nas ktorzy chca przezyc te chwile bez politycznych komentarzy i dla ktorych to jest tragedia z powodu stratu waznych dla nich ludzi.
Ponownie odsyłam do księgi kondolencyjnej. Jesteśmy na forum dyskusyjnym i - skoro zabrałeś głos w dyskusji - sam dajesz dowód tego, że widocznie dyskusja jest potrzebna.

Usłyszałem o Lechu Kaczyńskim wiele rzeczy dobrych. Widzę obraz człowieka jednak znacznie lepszego, niż go dotąd sobie wyobrażałem (co nie znaczy, że musiałem od razu zapomnieć o rzeczach złych). Nie psuj tego.

Jeśli uważasz, że powinno się uczcić pamięć ofiar, milcząc - zamilknij, proszę. Ja raczej myślę. I niektórymi z tych myśli się dzielę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
IndeX148
Posty: 392
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:03
Kontakt:

Post autor: IndeX148 » 11 kwie 2010, 2:15

Moim zdaniem piękny gest piłkarzy Barcy i realu :)
http://www.youtube.com/watch?v=qgqAcj38DT0

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 11 kwie 2010, 11:21

Tm pisze:A ja bym jednak prosił, żeby powstrzymać się tu od dywagacji politycznych. Przypominam niektórym forumowiczom o takim powiedzeniu, że o zmarłych mówi sie dobrze lub wcale, przynajmniej w najbliższych dniach. Dyskusję polecam Waszej kulturze.
Powiedzenie znam, uważam je za fikcję, a w tym wypadku ścisłe zastosowanie się do niego zepchnęłoby dyskusję na margines martyrologii lub niektóre osoby nie wypowiedziałyby się wcale.

Nie było moim celem prowadzenie dywagacji politycznych (wzmianka o Ziobrze była tylko dygresją, nie zamierzałem przy jej pomocy genereować lawiny zakładów o prezydenturę), ale tylko ukazanie innego oblicza całej katastrofy. To byli ludzie, ale także jacyś ludzie. Nie zamierzam zmieniać o kimś zdania w żadnym czasie, nawet jeżeli zginął tragicznie, bo byłoby nader obłudne. Po prostu nie chciałbym, niezależnie od tego, kto znalazł się na pokładzie tego przeklętego samolotu, aby okrutny rodzaj śmierci zawłaszczył i zamazał czyjeś dokonania lub ich brak. A mam silne przeświadczenie, że przynajmniej w niektórych wypadkach tak właśnie może się stać.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 11 kwie 2010, 11:48

Nie mozna nawet w czasie żałoby ograniczać ludziom prawa do wypowiadania swoich pogladów. Ciągle tylko widze tu komentarze powstrzymajcie sie od tego powstrzymajcie od tamtego. Nikt nie neguje tego ze była tragedia, ale zgineli tam przede wszystkim ludzie i tak nalezy to rozpatrywać. Niestety nigdy nie zgadzałem sie Prezydentem Kaczynskim ani PiSem. Natomiast straszne jest to co sie stało i żałuje Go jako Człowieka to podkreslam jak i inne osoby które tam zginely.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 kwie 2010, 12:40

Może to się niektórym niepodobac ale tą tragiczną śmiercią Lech Kaczyński na stałe wpisał się w historię naszego narodu, nic juz tego nie zmieni.
Popełniał błędy ale w tym momencie zostały mu one wybaczone o czym świadcza te tysiące osób pod pałacem prezydenckim.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2010, 12:46

Nie myl wybaczenia z oddaniem czci. Ja też tam byłem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 11 kwie 2010, 12:48

Bastian pisze:Myślę, że mieli w tej sprawie coś do powiedzenia.
Prywatnie tak, lecz nie formalnie.
Bastian pisze:Mnie najbardziej dziwi, co tam robił prezes NBP.
A nie było to związane przypadkiem z kolekcją numizmatyczną związaną z rocznicą? :-k
marko80 pisze:Nie mozna nawet w czasie żałoby ograniczać ludziom prawa do wypowiadania swoich pogladów.
Otóż to.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 11 kwie 2010, 13:16

Odnośnie całej tej tragedii zastanawia mnie jedna rzecz - czemu takiego Lecha Kaczyńskiego jako człowieka nie pokazywano wcześniej? Czemu ograniczono się tylko do spraw bieżących, jego błędów, wpadek? I tutaj dochodzimy do roli mediów w naszej polityce...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2010, 13:25

Zawsze pierwszeństwo ma działalność polityczna i każdy polityk musi być tego świadom. Zresztą bądź szczery: czy gdyby wcześniej wyemitowano film "Lech Kaczyński w rodzinnym zaciszu", rzuciłbyś choć okiem? Raczej wątpię. Paradoksalnie bym powiedział: tylko taka śmierć daje politykowi (każdemu!) szansę na poznanie głębsze, niż polityków żyjących.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 11 kwie 2010, 14:10

eksportacja ciała Prezydenta:
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/kat ... ta-rp.html
Kancelaria Prezydenta RP pisze:Trasa konduktu z ciałem Prezydenta RP
Niedziela, 11 kwietnia 2010

Między godz. 14.00 a 14.30 na lotnisku wojskowym Warszawa-Okęcie wyląduje samolot z ciałem Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

Na lotnisku odbędą się uroczystości z udziałem rodziny Prezydenta oraz władz polskich. Samolot będzie lądował w asyście myśliwców MIG-29 oraz zostanie powitany przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego.

Ciało Lecha Kaczyńskiego zostanie przewiezione z lotniska do kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Uroczysty kondukt z ciałem prezydenta przejedzie ulicami:

Żwirki i Wigury,
Krzyckiego,
Raszyńską,
Alejami Jerozolimskimi,
przez Rondo Dmowskiego,
Marszałkowską,
przez Plac Bankowy
Senatorską
Miodową
Krakowskim Przedmieściem
Wjazd do Pałacu Prezydenckiego.
(C) Kancelaria Prezydenta RP

ks. Jan Sikorski (duszpasterz NSZZ Solidarność) zaprasza:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=4081
Archidiecezja Warszawska pisze:W związku z katastrofą lotniczą, w której zginęli Pan Prezydent RP wraz z Małżonką i wiele Osobistości Państwa Polskiego
ks. Henryk Małecki
Moderator Kurii

Obrazek

W niedzielę Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia br. o godzinie 15.00, u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy, przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego odbędzie się Eucharystia w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski, a homilię wygłosi Arcybiskup Henryk Hoser, ordynariusz diecezji Warszawsko-Praskiej.

Arcybiskup Metropolita Warszawski kieruje serdeczne wyrazy współczucia Rodzinom ofiar katastrofy lotniczej i zaprasza wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie.

Księży, którzy mogą wziąć udział w powyższych uroczystościach, zapraszamy do koncelebry. Prosimy także o oflagowanie posesji kościelnych.
źródło: Archidiecezja Warszawska

do chwili obecnej zidentyfikowano jedynie 24 osoby ( w tym Prezydenta Kaczyńskiego i Marszałka Putrę).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2010, 14:11

Niedobrze, że termin mszy zbiega się z przywitaniem konduktu z ciałem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 11 kwie 2010, 14:16

Dwie uroczystości w jednym czasie będą duże korki i utrudnienia, komunikacja świąteczna jest za słaba na taką ilość ludzi, dochodzą również utrudnienia związane z zaplanowanymi frezowaniami dróg.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 11 kwie 2010, 14:50

Ulice na trasie konduktu będą zamykane, więc to dodatkowo utrudni transport.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ