DTP 2011

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 wrz 2011, 20:32

Szczegółowy rozkład pociągu parowego

Czy wiadomo po ile są bilety? I rozumiem, że na pierwszy przejazd wejściówki są dostępne od 8:55? :>

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 14 wrz 2011, 21:39

Nie podoba mi się, że stronę o dwóch dniach DTP robi SSKS, bo mamy "dzięki" temu:
- na pierwszej stronie tylko jeden autobus wśród miliona pojazdów szynowych
- galerię z zeszłorocznych DTP tylko z drugiego dnia
- plan wystawy tylko na drugi dzień
- w przejazdach specjalnych brakuje informacji o linii "spacerowej" pierwszego dnia tramwajem na Piaski i dowozówce na ORT
- w dziale "Dla prasy" poświęcony pierwszemu dniu tylko jeden akapit, drugiemu - aż cztery

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 wrz 2011, 21:46

MC pisze:- w przejazdach specjalnych brakuje informacji o linii "spacerowej" pierwszego dnia tramwajem na Piaski i dowozówce na ORT
Dokładnie, chętnie bym się dowiedział takich szczegółów jak trasa (to wiem, ale inni nie koniecznie), szczegółowe odjazdy, może jaki tabor będzie gościł na tych liniach (współczesny, zabytkowy). Tak samo nie ma żadnego rozkładu dla szynobusu do Muzeum Kolejnictwa. Jest tylko mowa o bezpłatnym transporcie to ja nie wiem szynobus, mały busik, a może na barana wezmą ludzi i pieszo. 8-(

Awatar użytkownika
adix155
Posty: 102
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adix155 » 14 wrz 2011, 22:12

MC pisze: Tak samo nie ma żadnego rozkładu dla szynobusu do Muzeum Kolejnictwa. Jest tylko mowa o bezpłatnym transporcie to ja nie wiem szynobus, mały busik, a może na barana wezmą ludzi i pieszo. 8-(
Pomiędzy Dworcem Zachodnim a Muzeum Kolejnictwa będzie kursował szynobus Przewozów Regionalnych.

Olek007
Posty: 427
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:51
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Olek007 » 14 wrz 2011, 22:30

MeWa pisze:
ashir pisze:Nie, bierzesz ile chcesz i na którą godzinę chcesz.
nie do końca
Metro Warszawskie pisze:Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w grupach dla zwiedzających jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną wejściówkę. Wypełniona wejściówka wraz dokumentem tożsamości uprawnia do wejścia na teren STP Kabaty jedną osobę dorosłą wraz z trojgiem dzieci.
http://www.metro.waw.pl/aktualnosci/ite ... wskim.html

Poza tym warto przypomnieć, że osoby bez dokumentu tożsamości nie będą wpuszczane na teren STP.
Kurde. Czyli tylko dorosły może wypełnić wniosek i odebrać wejściówkę?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 wrz 2011, 22:34

Jeśli masz mniej niż 15 lat...

"Osoby niepełnoletnie do 15 roku życia mogą wejść na teren STP tylko pod opieką osób starszych."
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Olek007
Posty: 427
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:51
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Olek007 » 14 wrz 2011, 22:34

Wejść. Ale czy odebrać wejściówkę?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 wrz 2011, 22:48

A gdzie jest napisane, że wejściówki odbierać mogą tylko osoby pełnoletnie lub że przy odbiorze trzeba mieć dokument tożsamości?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Olek007
Posty: 427
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:51
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Olek007 » 14 wrz 2011, 22:54

Nie ma, ale skoro tu jest ktoś, kto jest zorientowany w temacie, to postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości. Dzięki. A odbiór tych wejściówek jest, tak jak Ashir powiedział, tylko od 9 do 10?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 wrz 2011, 23:12

praktycznie tak - zazwyczaj jest dużo chętnych, więc szybko schodzą. Kolejka ustawia się jeszcze przed otwarciem stoiska.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Anna Jaworska
Posty: 182
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:17
Lokalizacja: Warszaffka

Post autor: Anna Jaworska » 15 wrz 2011, 10:05

MC pisze:Nie podoba mi się, że stronę o dwóch dniach DTP robi SSKS, bo mamy "dzięki" temu
Fajnie jest krytykować, że ktoś coś zrobił, zanim chwile się zastanowić skąd to wynika, prawda?
MC pisze: - na pierwszej stronie tylko jeden autobus wśród miliona pojazdów szynowych
Otwórz stronę raz jeszcze, lub popatrz na plakat i pomyśl chwilę. Ile firm autobusowych jest w logowniku? Podpowiem, że jedna. Ile zatem ma być autobusów na plakacie, czy stronie www, która zbudowana jest w oparciu o tą samą grafikę? Dokładnie tyle samo, również jeden. Tak samo jak jest jeden tramwaj, jedno metro, jedna lokomotywa pkp cargo, jedna skm, jeden elf KM itd.
MC pisze:- galerię z zeszłorocznych DTP tylko z drugiego dnia
Mieliśmy takie zdjęcia, to wrzuciliśmy takie, podeślesz zdjęcia z dnia pierwszego to je umieścimy.
MC pisze:- plan wystawy tylko na drugi dzień
- w przejazdach specjalnych brakuje informacji o linii "spacerowej" pierwszego dnia tramwajem na Piaski i dowozówce na ORT
- w dziale "Dla prasy" poświęcony pierwszemu dniu tylko jeden akapit, drugiemu - aż cztery
Plan wystawy na pierwszy dzień? Z wielką chęcią go tam umieszczę, szkoda tylko że Twój klubowy kolega, koordynujący dzień miejski nie raczył mi go przesłać do dzisiaj. To samo tyczy się linii specjalnych kursujących pierwszego dnia. Notatka dla prasy natomiast powstaje z informacji, które zostały do nas przekazane, a ponieważ nadal nie dostałam czegoś takiego jak program od klubowego koordynatora, nie miałam o czym napisać.
Naprawdę sądzisz że my specjalnie siedzimy po nocach i piszemy te teksty w taki sposób żeby jak najmniej napisać o tym co dzieje się na części miejskiej?

Na koniec dodam tylko, że tak długo jak taka impreza jak DTP będzie istnieć, SSKS będzie robił stronę www tej imprezy. Imprezy, czyli oba dni.
adix155 pisze:
ashir pisze: Tak samo nie ma żadnego rozkładu dla szynobusu do Muzeum Kolejnictwa. Jest tylko mowa o bezpłatnym transporcie to ja nie wiem szynobus, mały busik, a może na barana wezmą ludzi i pieszo. 8-(
Pomiędzy Dworcem Zachodnim a Muzeum Kolejnictwa będzie kursował szynobus Przewozów Regionalnych.
Istotnie miał to być szynobus Przewozów Regionalnych, ale ostatecznie nie udało się go ściągnąć, dlatego też linię dowozową do Muzeum będzie obsługiwał szynobus od Kolei Mazowieckich.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

zanim zaczniesz zawracać dupę - użyj google

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 15 wrz 2011, 10:26

Anna Jaworska pisze:linię dowozową do Muzeum będzie obsługiwał szynobus od Kolei Mazowieckich.
VT czy "decha"?
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 15 wrz 2011, 14:21

Anna Jaworska pisze:Ile firm autobusowych jest w logowniku?
W takim razie mamy za dużo spółek kolejowych :]
Anna Jaworska pisze:podeślesz zdjęcia z dnia pierwszego to je umieścimy
Poproszę adres to chętnie podrzucę.

Pewnie masz rację, ale może lepiej byłoby gdyby każdy zrobił "swoje" - KMKM ogarnąłby stronę i informacje o pierwszym dniu (a jeśli teraz nie ogarnął to "góra" nawaliła), a SSKS - o drugim dniu.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 15 wrz 2011, 14:32

PSMK w tym roku wystawi tylko jeden wagon - "Steinfurt" z 1889r. Miała być jeszcze cysterna z 1905r. oraz niedawno wyremontowana (i sprawna) drezyna WM5. Ale skład pojazdów historycznych został "obcięty". :( Dzięki temu mam chociaż nadzieję, że wagon nie będzie wciśnięty pomiędzy Elfa a Traxxa :-$

Awatar użytkownika
Anna Jaworska
Posty: 182
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:17
Lokalizacja: Warszaffka

Post autor: Anna Jaworska » 15 wrz 2011, 15:03

MC pisze:
Anna Jaworska pisze:Ile firm autobusowych jest w logowniku?
W takim razie mamy za dużo spółek kolejowych :]
Albo za mało autobusowych :)
MC pisze:
Anna Jaworska pisze:podeślesz zdjęcia z dnia pierwszego to je umieścimy
Poproszę adres to chętnie podrzucę.
dni.transportu2011@gmail.com
MC pisze:Pewnie masz rację, ale może lepiej byłoby gdyby każdy zrobił "swoje" - KMKM ogarnąłby stronę i informacje o pierwszym dniu (a jeśli teraz nie ogarnął to "góra" nawaliła), a SSKS - o drugim dniu.
Nie nie byłoby lepiej. Nie wiem ile czasu jesteś w klubie i ile DTP widziałaś od strony organizacyjnej, ale uwierz mi że przy 10. DTP (a 9. przeze mnie koordynowanych) mogę zaryzykować stwierdzenie że sprawdziliśmy wiele możliwości i rozwiązań, a stosowane obecnie są rozwiązaniami najlepszymi. Nie zapominaj też, że lepsze jest wrogiem gorszego.

Co więcej SSKSowi, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tej imprezy zależy na zachowaniu jej spójności, a nie pogłębianiu podziałów między pierwszym, a drugim dniem, do czego niewątpliwie doprowadziłoby stworzenie dwóch odrębnych stron.
Poza tym chyba nie muszę mówić, że dla odwiedzających jest lepiej móc wszystko sprawdzić w jednym miejscu, a nie w dwóch czy pięciu, oczywistym jest również że łatwiej pilnować aktualności informacji na jednej stronie niż na kilku.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

zanim zaczniesz zawracać dupę - użyj google

ODPOWIEDZ