Praga Północ i jej problemy komunikacyjne

Moderator: Wiliam

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 04 gru 2012, 22:14

Szeregowy_Równoległy pisze:
reserved pisze:LuxMed na ul. Szernera zbiera podpisy za zatrzymywaniem się "na żądanie" linii 509 na przystanku Budzyńskiej-Tylickiej lub Śliwice.
Znaczy trzeba uwalić jedną z tych sensowniejszych czerwonych linii, bo LuxMed? Tarchomin, Gocław i wszystko co pomiędzy ma dostać w dupę, bo garstka (przy ilości pasażerów 509...) pacjentów LuxMedu ma problem z przejściem od częstego tramwaju?
reserved pisze:Nie wiem ale księga wpisów jest dość spora.
To ja w takim razie założę konkurencyjną księgę, w której będę zbierał podpisy za niezatrzymywaniem się 509 tamże, jak i na innych obecnie postulowanych przystankach typu Płochocińska, pl. Hallera, itp.
LuxMed niech lepiej zbiera podpisy za przeniesieniem się w inne, ludzkie, dostępne miejsce zamiast tkwić na wygwizdowie.
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 gru 2012, 22:16

Ja jestem za tym, żeby nie zatrzymywało się tam 509 pod jednym warunkiem, że będzie tam jeździło coś porządniejszego niż samo 302. Jakie to szczęście, że nie muszę w tamtym LuxMedzie za często bywać. ;)

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 04 gru 2012, 22:16

reserved pisze:No i jeżdżą bo tam dojazd komunikacją jest beznadziejny. W zasadzie tylko jedna linia 302 z marną częstotliwością. O tramwaju nie mówię bo przystanek w krzakach ze znikomym dojściem to nie jest oferta. Niby bardziej cywilizowanie jest na przystanku Śliwice ale tam kawałek drogi jest.
Tjaaa... Dojście, przepraszam - przejście podziemne, jest zajeeefajne, w szczególności ciemną zimową nocą przy -15 st.C. Kiedyś skorzystałem. Był to ostatni raz...

[ Dodano: |4 Gru 2012|, 2012 22:19 ]
reserved pisze:Ja jestem za tym, żeby nie zatrzymywało się tam 509 pod jednym warunkiem, że będzie tam jeździło coś porządniejszego niż samo 302. Jakie to szczęście, że nie muszę w tamtym LuxMedzie za często bywać. ;)
Porządniejsze od 302 jest tylko 509. O-) I tramwaje - miejsca leżące! I to właśnie tramwaje zapewniają komunikację w formie zdecydowanej nadpodaży w tamtym rejonie miasta.
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 gru 2012, 22:19

Ja w dzień raz skorzystałem. W dzień. Nie chodzi tu o żadne "wszystkiego się boję" ale naprawdę przejście ciasnym tunelem, w którym nie ma nikogo, jest ciemno, nie widzisz po czym idziesz i gdzie idziesz a widzisz tylko jasny punkcik na końcu tunelu to dość niekomfortowa sytuacja.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 04 gru 2012, 22:34

Może trzeba wyremontować tunel zamiast dodawać przystanek kompletnie bez sensu...?
noidea

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 gru 2012, 22:41

Pewnie "niedasie".

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 gru 2012, 8:12

Mario pisze:To ja w takim razie założę konkurencyjną księgę, w której będę zbierał podpisy za niezatrzymywaniem się 509 tamże, jak i na innych obecnie postulowanych przystankach typu Płochocińska, pl. Hallera, itp.
Uwierzę, jak zobaczę. A tak właśnie należy uczynić.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 05 gru 2012, 10:43

Ja rozumiem, że przystanek dla 509 będzie tylko w jedną stronę. W drugą i tak trzeba będzie przejść tym tunelem. :-k
O samym tunelu już było i wyszło na to, że należał on do FSO. Fabryka padła i właściciela brak.
Samo zatrzymywanie się tam 509 to kretynizm.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2012, 13:17

R-9 Chełmska pisze: A ponieważ było tam sporo ludzi, a z przystanku nikt nie korzystał (no, jeden pan w stroju robotniczym, z jakiejś rozbiórki w okolicy, czy coś takiego), stąd wniosek, że komunikacją nie jeżdżą i przystanek dla 509 niepotrzebny...
Z faktu, że przed powstaniem komunikacji publicznej w Warszawie nikt z niej nie korzystał, nie oznacza, że jej powstanie było niepotrzebne. Naprawdę.

(nie to, żebym był zwolennikiem akurat tego przystanku na akurat tej linii, przy całym moim ambiwalentnym stosunku do czerwońców, zwłaszcza czerwońców jadących po tramwajach)
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7696
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 gru 2012, 13:20

Bastian pisze:Chciałbyś tam zatrzymywać (w przyszłości) cały Tarchomin? :>
W godzinach pracy przychodni tak - czasowy i może być NŻ. A czy będzie to Tarchomin... :)
Plesim pisze:Samo zatrzymywanie się tam 509 to kretynizm.
Wytłumacz to mieszkańcom okolic, którym zabrano autobus 144 i zrobiono z niego widmo. Na Jagiellońskiej przystanek dla 509 powinien być albo na Śliwicach albo Budzyńskiej-Tylickiej zamiast przy Dyrekcji FSO. Tak samo 509 powinno dostać przystanki przy Płochocińskiej.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 05 gru 2012, 13:39

MisiekK pisze:
Bastian pisze:Chciałbyś tam zatrzymywać (w przyszłości) cały Tarchomin? :>
W godzinach pracy przychodni tak - czasowy i może być NŻ. A czy będzie to Tarchomin... :)
Plesim pisze:Samo zatrzymywanie się tam 509 to kretynizm.
Wytłumacz to mieszkańcom okolic, którym zabrano autobus 144 i zrobiono z niego widmo. Na Jagiellońskiej przystanek dla 509 powinien być albo na Śliwicach albo Budzyńskiej-Tylickiej zamiast przy Dyrekcji FSO. Tak samo 509 powinno dostać przystanki przy Płochocińskiej.
Trzeba było nie zmieniać 144 w 302, mają tramwaje (w szczycie co 4-6 min) a jak tramwaje nie spełniają oczekiwań to wycofać z Jagiellońskiej :grin: A teraz na poważnie zrobicie Śliwice to potem zaraz będą krzyki o przystanek przy Pimocie bo trzeba dojechać do sklepów a tramwaje puste jeżdżą.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7696
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 gru 2012, 14:50

Patryk2222 pisze:Trzeba było nie zmieniać 144 w 302
No trzeba było...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Klawisz
Posty: 599
Rejestracja: 11 sie 2011, 15:37
Lokalizacja: Saska Kępa / R-3

Post autor: Klawisz » 05 gru 2012, 15:01

Patryk2222 pisze:Trzeba było nie zmieniać 144 w 302, mają tramwaje (w szczycie co 4-6 min) a jak tramwaje nie spełniają oczekiwań to wycofać z Jagiellońskiej :grin: A teraz na poważnie zrobicie Śliwice to potem zaraz będą krzyki o przystanek przy Pimocie bo trzeba dojechać do sklepów a tramwaje puste jeżdżą.
A potem podniesie się jeszcze więcej krzyku i z 509 zrobią czarnucha 144 :D
MotorMan :term:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 gru 2012, 17:52

A nie wpadliście na to, że ten LuxMed może mieć klientów z Tarchomina? :p

No cóż, to udowadnia, że potrzebny jest jednak tramwaj, który może nie ma przystanków co kilometr, ale dzięki temu co nieco otoczenie obsługuje...
[ Dodano: |5 Gru 2012|, 2012 17:55 ]
MisiekK pisze:
Bastian pisze:Chciałbyś tam zatrzymywać (w przyszłości) cały Tarchomin? :>
W godzinach pracy przychodni tak - czasowy i może być NŻ. A czy będzie to Tarchomin... :)
do ubogiej kobiety negocjowalnego afektu, 200 metrów od sąsiedniego?! :mdleje: Z drogą szybkiego ruchu z jednej strony, a lasem z drugiej?!?! Z obsługą autobusem?!?!?!

sorry, nie wiem, czy to jakiś partykularyzm, czy po prostu trolling, ale ręce mi czytając takie argumenty opadają.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 gru 2012, 18:01

Aha. I z Mokotowa. :)

ODPOWIEDZ