Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 20 maja 2012, 18:47

przewoz pisze:Coś tam więcej już wyświetlają wyświetlacze, ale nie można się tym sugerować, bo póki co to głupoty
Moim zdaniem podczas testów powinny być "przekreślone" choćby zwykłą taśmą papierową... Pomogłoby to uniknąć sporej ilości niezbyt ciekawych sytuacji...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 maja 2012, 20:15

Cokolwiek... jeśli nie da się robić tych testów "na sucho".
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 maja 2012, 20:19

Też tak myślę.
Na Wschodnim zrobili prawie połowę peronu szóstego, pewnie jutro skończą. Jak skończą, to pewnie na szósty przerzucą ruch z siódmego, a na piątym pozostanie kierunek zachodni. Da się praktycznie bezkolizyjnie tak ruch prowadzić.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 20 maja 2012, 21:47

MeWa pisze:Cokolwiek... jeśli nie da się robić tych testów "na sucho".
No właśnie to jest nieprawdopodobne - skoro te urządzenia mają własne IP itd. to na pewno da się to wszystko zasymulować na sucho.

PS kiedy otwierają Wschodni? Wygląda, że budowa już się skończyła, ale wyposażenia to nie widać żadnego...
ŁK

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 22 maja 2012, 10:52

Wschodni od Kijowskiej maja do konca maja otworzyc.

[ Dodano: |22 Maj 2012|, 2012 16:04 ]
Po przyjeździe na Wschodni zobaczyłem jak wigwam na peronie 6 rozbierają. Serce mi mało nie pękło :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

paszym
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 27 maja 2012, 13:07

W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
I jeszcze żeby nie było zbyt nudno to pociągi w kierunku Grodziska odjeżdżają z toru 21 (peron 3 - południowa krawędź) a nie jak zwykle 23 (północna krawędź), co powoduje, że wbiegający w ostatniej chwili pytają dokąd ten pociąg 7 razy (do tej pory tylko 3 razy).
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 27 maja 2012, 14:21

29 maja odbędzie się wewnętrzna impreza otwarcia za zaproszeniami a 30 maja ogólna.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 27 maja 2012, 17:20

paszym pisze:W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
Co chwilę zamykają tak. Mniej więcej od miesiąca, od kiedy zabrali się za estetyzację tej stacji...

paszym
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 27 maja 2012, 20:14

przewoz pisze:
paszym pisze:W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
Co chwilę zamykają tak. Mniej więcej od miesiąca, od kiedy zabrali się za estetyzację tej stacji...
No nie wiem. Tak żeby cały peron zamknąć? Jeżdżę prawie codziennie, a wczoraj pierwszy raz (w ciągu ostatniego miesiąca) jadąc od Włoch wyrzuciło mnie na peron 5.
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 27 maja 2012, 21:20

Tak też się zdarzało. Z resztą na wschodnim też.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 maja 2012, 22:42

Rynek Kolejowy pisze:Agresywni koledzy ochroniarzy chronią Dworzec Centralny. Przed FauxNewsem

- Obiecuję ci, że j...ć Cie będzie nie człowiek, a osioł - mówią groźnie wyglądający mężczyźni dziennikarzowi - społecznikowi na Dworcu Centralnym. Chcą żeby wykasował zrobione zdjęcia. Z filmów wynika, że na FauxNewsa nasłała ich ochrona dworca, z którą są zaprzyjaźnieni.


Prologiem filmu jest sytuacja, którą obrazuje załączone obok zdjęcie. Widać na nim "interwencję" ochrony wraz z kolegami. Widoczny jest dokładnie moment uderzenia jednej z osób siedzących na ławce przez jedną z osób zaprzyjaźnionych z ochroną - pod okiem ochroniarza. Później przyjaciele ochroniarzy interweniują u FauxNewsa, domagając się wulgarnymi groźbami usunięcia zdjęć.

- Warszawa Centralna. Jedyny taki dworzec, na którym prawo i obyczaje ustala ochrona. Jednak nie sama - robi to z kolegami. Jak to jest możliwe? Zobaczcie sami - mówi na wstępie filmu FauxNews. Na filmie widać osoby, które groziły znanemu reporterowi-społecznikowi za robienie zdjęć bez ich zgody. FauxNews pokazuje też kilka przykładów dobrej komitywy tych mężczyzn i dworcowej ochrony.

- Kto pilnuje Dworca Centralnego? Myślę że każdy może w ciszy odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pytanie tylko, dlaczego tak się dzieje. Czy nie czas skończyć z tym, żeby przetarg na ochronę dworca wygrywała ta firma, która przedstawi w przetargu najtańszą ofertę? – pyta w filmie FauxNews.

- Jedynymi winnymi zaistniałej sytuacji jest ochrona, nie zarządcy dworca ze strony PKP. Dopisuję to, ponieważ film można odebrać w dwójnasób, natomiast znając sytuację potrafię obiektywnie to stwierdzić - dodaje FauxNews.

- Dopiero przed chwilą zobaczyłem ten film. Analizujemy sprawę i będę ją wyjaśniać. Oczywiście będziemy rozmawiać też z pracownikami - powiedział "Rynkowi Kolejowemu", Krzysztof Grochocki prezes firmy ochroniarskiej Zubrzycki która pełni ochronę na dworcu.

- To pierwszy sygnał dotyczący nieprawidłowości w działaniu ochrony na dworcu - zapewnił wyraźnie wzbudzony Grochocki. - To by było karygodne, jeśli nasi pracownicy rzeczywiście utrzymują kontakty z osobami z półświatka. Może to zresztą są jacyś „stali bywalcy" dworca, ale to tak samo byłoby problemem - mówi prezes Ochrony Zubrzycki zapewniając, że poinformuje "Rynek Kolejowy" o wynikach wewnętrznego śledztwa.

Wspomniany film

Źródło
Cóż, chyba najlepszym komentarzem będzie milczenie. Pozostaje pytanie: gdzie SOKiści (którzy w piątek się do mnie przyczepili na Zachodnim, że niby nie wolno robić zdjęć terenu kolejowego :lol: ), gdzie Policja?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Peter
(Czepel)
Posty: 305
Rejestracja: 10 cze 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Peter » 28 maja 2012, 23:56

Wolfchen pisze:gdzie SOKiści
Akurat oni łażą po Centralnym. Ci zresztą też nie lepsi.

To pokazuje poziom ( raczej brak ) myślenia i elementarnej znajomości prawa tych ludzi.
Swoją drogą zastanawia mnie fakt, że na DWC jest policja, SOK i ochrona - po co aż tyle?
Miałem szczęście - ile razy tam fociłem, nikt się mnie nie czepiał.
Wolfchen pisze:(którzy w piątek się do mnie przyczepili na Zachodnim, że niby nie wolno robić zdjęć terenu kolejowego )
Mnie to samo spotkało, nie wiele brakowało, abym w mordę dostał. Na DWZ od tego momentu tylko raz fociłem. Typy wyjątkowo aspołeczne.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 maja 2012, 0:00

Peter pisze:Mnie to samo spotkało, nie wiele brakowało, abym w mordę dostał.
Od SOKisty? Szkoda, że nie trafiłem na takiego cwaniaka... :-"
Peter pisze:Swoją drogą zastanawia mnie fakt, że na DWC jest policja, SOK i ochrona - po co aż tyle?
Policja to logiczne, SOKiści, bo to teren kolejowy (ale pewnie max 2-3 na zmianie albo wręcz patrole na całą Warszawę). Ochrona - bo tańsza od SOKistów jest.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Peter
(Czepel)
Posty: 305
Rejestracja: 10 cze 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Peter » 29 maja 2012, 0:07

Wolfchen pisze:Od SOKisty?
I to dwóch.
Wolfchen pisze:Policja to logiczne, SOKiści, bo to teren kolejowy
To powinno wystarczyć. Przecież są kamery na DWC, m.in. na peronach.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 29 maja 2012, 12:12

"Mafia" dała się zdekonspirować na centralnym :D :D
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 ... egow_.html

ODPOWIEDZ