Strona 111 z 194
: 20 maja 2012, 18:47
autor: Wolfchen
przewoz pisze:Coś tam więcej już wyświetlają wyświetlacze, ale nie można się tym sugerować, bo póki co to głupoty
Moim zdaniem podczas testów powinny być "przekreślone" choćby zwykłą taśmą papierową... Pomogłoby to uniknąć sporej ilości niezbyt ciekawych sytuacji...
: 20 maja 2012, 20:15
autor: MeWa
Cokolwiek... jeśli nie da się robić tych testów "na sucho".
: 20 maja 2012, 20:19
autor: przewoz
Też tak myślę.
Na Wschodnim zrobili prawie połowę peronu szóstego, pewnie jutro skończą. Jak skończą, to pewnie na szósty przerzucą ruch z siódmego, a na piątym pozostanie kierunek zachodni. Da się praktycznie bezkolizyjnie tak ruch prowadzić.
: 20 maja 2012, 21:47
autor: Łukasz
MeWa pisze:Cokolwiek... jeśli nie da się robić tych testów "na sucho".
No właśnie to jest nieprawdopodobne - skoro te urządzenia mają własne IP itd. to na pewno da się to wszystko zasymulować na sucho.
PS kiedy otwierają Wschodni? Wygląda, że budowa już się skończyła, ale wyposażenia to nie widać żadnego...
: 22 maja 2012, 10:52
autor: rufio198
Wschodni od Kijowskiej maja do konca maja otworzyc.
[ Dodano: |22 Maj 2012|, 2012 16:04 ]
Po przyjeździe na Wschodni zobaczyłem jak wigwam na peronie 6 rozbierają. Serce mi mało nie pękło

: 27 maja 2012, 13:07
autor: paszym
W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
I jeszcze żeby nie było zbyt nudno to pociągi w kierunku Grodziska odjeżdżają z toru 21 (peron 3 - południowa krawędź) a nie jak zwykle 23 (północna krawędź), co powoduje, że wbiegający w ostatniej chwili pytają dokąd ten pociąg 7 razy (do tej pory tylko 3 razy).
: 27 maja 2012, 14:21
autor: m72
29 maja odbędzie się wewnętrzna impreza otwarcia za zaproszeniami a 30 maja ogólna.
: 27 maja 2012, 17:20
autor: przewoz
paszym pisze:W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
Co chwilę zamykają tak. Mniej więcej od miesiąca, od kiedy zabrali się za estetyzację tej stacji...
: 27 maja 2012, 20:14
autor: paszym
przewoz pisze:paszym pisze:W piątek wieczorem i wczoraj na Zachodnim nieczynne były obie krawędzie przy peronie 2 (podmiejski). Do kiedy tak ma być? Jeśli do poniedziałku nie otworzą to się zakorkuje porządnie.
Co chwilę zamykają tak. Mniej więcej od miesiąca, od kiedy zabrali się za estetyzację tej stacji...
No nie wiem. Tak żeby cały peron zamknąć? Jeżdżę prawie codziennie, a wczoraj pierwszy raz (w ciągu ostatniego miesiąca) jadąc od Włoch wyrzuciło mnie na peron 5.
: 27 maja 2012, 21:20
autor: przewoz
Tak też się zdarzało. Z resztą na wschodnim też.
: 28 maja 2012, 22:42
autor: Wolfchen
Rynek Kolejowy pisze:Agresywni koledzy ochroniarzy chronią Dworzec Centralny. Przed FauxNewsem
- Obiecuję ci, że j...ć Cie będzie nie człowiek, a osioł - mówią groźnie wyglądający mężczyźni dziennikarzowi - społecznikowi na Dworcu Centralnym. Chcą żeby wykasował zrobione zdjęcia. Z filmów wynika, że na FauxNewsa nasłała ich ochrona dworca, z którą są zaprzyjaźnieni.
Prologiem filmu jest sytuacja, którą obrazuje załączone obok zdjęcie. Widać na nim "interwencję" ochrony wraz z kolegami. Widoczny jest dokładnie moment uderzenia jednej z osób siedzących na ławce przez jedną z osób zaprzyjaźnionych z ochroną - pod okiem ochroniarza. Później przyjaciele ochroniarzy interweniują u FauxNewsa, domagając się wulgarnymi groźbami usunięcia zdjęć.
- Warszawa Centralna. Jedyny taki dworzec, na którym prawo i obyczaje ustala ochrona. Jednak nie sama - robi to z kolegami. Jak to jest możliwe? Zobaczcie sami - mówi na wstępie filmu FauxNews. Na filmie widać osoby, które groziły znanemu reporterowi-społecznikowi za robienie zdjęć bez ich zgody. FauxNews pokazuje też kilka przykładów dobrej komitywy tych mężczyzn i dworcowej ochrony.
- Kto pilnuje Dworca Centralnego? Myślę że każdy może w ciszy odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pytanie tylko, dlaczego tak się dzieje. Czy nie czas skończyć z tym, żeby przetarg na ochronę dworca wygrywała ta firma, która przedstawi w przetargu najtańszą ofertę? – pyta w filmie FauxNews.
- Jedynymi winnymi zaistniałej sytuacji jest ochrona, nie zarządcy dworca ze strony PKP. Dopisuję to, ponieważ film można odebrać w dwójnasób, natomiast znając sytuację potrafię obiektywnie to stwierdzić - dodaje FauxNews.
- Dopiero przed chwilą zobaczyłem ten film. Analizujemy sprawę i będę ją wyjaśniać. Oczywiście będziemy rozmawiać też z pracownikami - powiedział "Rynkowi Kolejowemu", Krzysztof Grochocki prezes firmy ochroniarskiej Zubrzycki która pełni ochronę na dworcu.
- To pierwszy sygnał dotyczący nieprawidłowości w działaniu ochrony na dworcu - zapewnił wyraźnie wzbudzony Grochocki. - To by było karygodne, jeśli nasi pracownicy rzeczywiście utrzymują kontakty z osobami z półświatka. Może to zresztą są jacyś „stali bywalcy" dworca, ale to tak samo byłoby problemem - mówi prezes Ochrony Zubrzycki zapewniając, że poinformuje "Rynek Kolejowy" o wynikach wewnętrznego śledztwa.
Wspomniany film
Źródło
Cóż, chyba najlepszym komentarzem będzie milczenie. Pozostaje pytanie: gdzie SOKiści (którzy w piątek się do mnie przyczepili na Zachodnim, że niby nie wolno robić zdjęć terenu kolejowego

), gdzie Policja?
: 28 maja 2012, 23:56
autor: Peter
Wolfchen pisze:gdzie SOKiści
Akurat oni łażą po Centralnym. Ci zresztą też nie lepsi.
To pokazuje poziom ( raczej brak ) myślenia i elementarnej znajomości prawa tych ludzi.
Swoją drogą zastanawia mnie fakt, że na DWC jest policja, SOK i ochrona - po co aż tyle?
Miałem szczęście - ile razy tam fociłem, nikt się mnie nie czepiał.
Wolfchen pisze:(którzy w piątek się do mnie przyczepili na Zachodnim, że niby nie wolno robić zdjęć terenu kolejowego )
Mnie to samo spotkało, nie wiele brakowało, abym w mordę dostał. Na DWZ od tego momentu tylko raz fociłem. Typy wyjątkowo aspołeczne.
: 29 maja 2012, 0:00
autor: Wolfchen
Peter pisze:Mnie to samo spotkało, nie wiele brakowało, abym w mordę dostał.
Od SOKisty? Szkoda, że nie trafiłem na takiego cwaniaka...
Peter pisze:Swoją drogą zastanawia mnie fakt, że na DWC jest policja, SOK i ochrona - po co aż tyle?
Policja to logiczne, SOKiści, bo to teren kolejowy (ale pewnie max 2-3 na zmianie albo wręcz patrole na całą Warszawę). Ochrona - bo tańsza od SOKistów jest.
: 29 maja 2012, 0:07
autor: Peter
Wolfchen pisze:Od SOKisty?
I to dwóch.
Wolfchen pisze:Policja to logiczne, SOKiści, bo to teren kolejowy
To powinno wystarczyć. Przecież są kamery na DWC, m.in. na peronach.
: 29 maja 2012, 12:12
autor: rhemek