Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 maja 2012, 14:25

Peter pisze:I to dwóch.
Powinni wylecieć. W ogóle SOK w obecnej formie (de facto formacja ochrony, bo służbą państwową nie jest) powinna zostać zlikwidowana - korzyść z ich istnienia jest wysoce wątpliwa.
Peter pisze:To powinno wystarczyć.
No właśnie nie wystarczy, bo SOKistów jest najzwyczajniej w świecie za mało. SOKiści to tacy ochroniarze zatrudniani przez spółki kolejowe - a wiadomo, że taniej jest wynająć prywatną firmę ochroniarską.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 29 maja 2012, 14:56

Wolfchen pisze:SOKiści to tacy ochroniarze zatrudniani przez spółki kolejowe - a wiadomo, że taniej jest wynająć prywatną firmę ochroniarską.
Może niekoniecznie taniej, ale z pewnością lepiej. SOK najnormalniej w świecie robi łachę, że wykona (płatną!) usługę. A to zmiana się kończy, a to zmiana się zaczyna, a to to, a to tamto. Są firmy prywatne, wyszkolone do prac ochroniarskich i konwojenckich na torach i jeśli chce się mieć dobry serwis o dowolnej porze (a nie oprócz -2/+2 godziny wedle zmiany), to się takich bierze.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 maja 2012, 15:02

chester pisze:Może niekoniecznie taniej, ale z pewnością lepiej.
Taniej ;) Wynajęcie pracownika jest tańsze, niż jego utrzymanie :P
chester pisze:Są firmy prywatne, wyszkolone do prac ochroniarskich i konwojenckich na torach i jeśli chce się mieć dobry serwis o dowolnej porze (a nie oprócz -2/+2 godziny wedle zmiany), to się takich bierze.
Dokładnie...
Tylko pozostaje kwestia odpowiedniej kontroli wykonywanych zadań. No i kryterium wyboru nie może być cena, a z tym w przypadku przetargów mamy problem.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 29 maja 2012, 15:14

Wolfchen pisze:
chester pisze:Może niekoniecznie taniej, ale z pewnością lepiej.
Taniej ;) Wynajęcie pracownika jest tańsze, niż jego utrzymanie :P
Nie, nie - piszę z pozycji chcącego wynająć ochronę do pociągu i rozpatrującego cenę SOK versus firmy prywatnej.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 maja 2012, 15:35

A, z tej pozycji to się zgodzę, ale weź pod uwagę, że we wszystkich opłatach dla PLK jest jakaś część, która idzie na utrzymanie SOK. ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 29 maja 2012, 15:44

Wolfchen pisze:weź pod uwagę, że we wszystkich opłatach dla PLK jest jakaś część, która idzie na utrzymanie SOK. ;)
Ależ skąd? To powinno iść z dotacji, a nie z opłat za minimalny dostęp i dodatkowych. Planuje się wprowadzenie do cennika koleżków SOKistów, ale póki co pierwsza próba nie przeszła.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 maja 2012, 15:50

Moim zdaniem w ogóle to nie powinno iść z dotacji, bo spółka prawa handlowego moim zdaniem nie powinna mieć na utrzymaniu służby mundurowej (wręcz uzbrojonej w sporej części).

PS. PLK przypadkiem wszystkich dochodów nie wrzuca do jednego worka? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 maja 2012, 22:16

Jutro otwarcie Wschodniej: http://www.rynek-kolejowy.pl/33142/Wars ... warcia.htm

A na Śródmieściu na peronach zamontowano dodatkowe oświetlenie między żyletkami :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 maja 2012, 22:20

Dziś wieczorem na Wschodnim widziałem jakąś zamkniętą imprezę (pokaz prasowy, albo co).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 maja 2012, 22:33


Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 30 maja 2012, 0:18

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 30 maja 2012, 0:23

Niby ładnie, ale tak jakoś... pusto.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 30 maja 2012, 0:34

R-9 Chełmska pisze:Niby ładnie, ale tak jakoś... pusto.

Dajmy czas na rozkręcenie się. Kioski, apteka, sklep, Service Point, wyspa kawowa, trochę zajmie zanim się to wszystko wprowadzi ;)
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 30 maja 2012, 12:57

m72 pisze:Service Point
Tam też będzie punkt serwisowy? :shock:
Znajomy (obcokrajowiec), który przyjechał do Polski zastanawiał się, czy da radę tam podładować telefon... 8-( Mimo wszysko, powinno być "Informacja turystyczna/Turist information".
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 30 maja 2012, 13:10

A service point to informacja turystyczna, czy informacja kolejowa? :-k
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

ODPOWIEDZ