Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 30 maja 2012, 13:17

Z tego, co zauważyłem, to jest to typowa informacja miejska/turystyczna... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 30 maja 2012, 16:54

To ma być szeroko pojęta informacja miejska i dworcowa.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

radeom
Posty: 2469
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 30 maja 2012, 19:14

Będąc w okolicy postanowiłem zobaczyć nowy dworzec i wygląda super. W porównaniu z poprzednim stanem zmiana jest diametralna. Oby nie został tylko opanowany przez okoliczne menelstwo (dziś już jeden mnie prosił o drobne).
zdjęcie na P.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 30 maja 2012, 22:10

Wrażenie wizualne robi rewelacyjne, ale zawsze jakieś mankamenty się znajdą. Przed remontem mieliśmy nad wejściem z hali do tunelu dużą tablicę z odjazdami dalekobieżnymi i mniejszą z podmiejskimi, a teraz mamy zaledwie 6-wierszową na wszystko...

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1625
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 31 maja 2012, 8:50

Solaris U10 pisze:Przed remontem mieliśmy nad wejściem z hali do tunelu dużą tablicę z odjazdami dalekobieżnymi i mniejszą z podmiejskimi, a teraz mamy zaledwie 6-wierszową na wszystko...

Na hali dalekobieżnej po obu stronach są duże.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 maja 2012, 10:27

Są 4 części po 3. Jak to pani w Kurierze powiedziała: będzie dzięki temu widać 15 najbliższych odjazdów.
ŁK

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2963
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 07 cze 2012, 0:12

Słuchajcie, zauważyłem wczoraj na Wschodnim młode dziewczyny ok. 20lat każda stała na innym peronie i gadały coś tam przez radio, ubrane były w kamizelki odblaskowe (pomarańczowe). Miały też kartki i coś tam notowały z rozkładów i jak przyjeżdżały pociągi. Może ktoś coś wie na ten temat, bo mnie to trochę zaciekawiło

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 07 cze 2012, 1:42

vernalisadonis pisze:Słuchajcie, zauważyłem wczoraj na Wschodnim młode dziewczyny ok. 20lat każda stała na innym peronie i gadały coś tam przez radio, ubrane były w kamizelki odblaskowe (pomarańczowe). Miały też kartki i coś tam notowały z rozkładów i jak przyjeżdżały pociągi. Może ktoś coś wie na ten temat, bo mnie to trochę zaciekawiło

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Zadaniem dziewczyn było przeprowadzenie kontroli na poprawną pracę megafonów i zapowiedzi pociągów na wyświetlaczach peronowych. Przy wystąpieniu nieprawidłowości w stosunku do rzeczywistego przyjazdu i odjazdu pociągu, do ankiety wprowadzały dane pociągu i rodzaj nieprawidłowości.
Zgłaszane nieprawidłowości jednocześnie były przekazywane drogą radiową poprzez Alana HP-446 (w paśmie Private Mobile Radio - kanał pierwszy, bez subtonu) do "koordynatora" siedzącego na nastawni.
Po 23:00 z megafonów hali dworca dało się usłyszeć dźwięk modulowany obrony cywilnej, a po nim komunikat o stwierdzeniu zagrożenia pożarowego i poproszono znajdujących się w hali podróżnych o skierowanie się do najbliższego wyjścia celem opuszczenia zagrożonego budynku dworca.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 16 cze 2012, 9:11

Widzieliście już "estetyzację" przejścia we Włochach? Przemalowane zostało na żółto-niebiesko (z palety PLK). Wygląda to po prostu ohydnie! Pojawiła się nawet akcja zbierania podpisów w kwestii przemalowania na jakiś normalny kolor - link.

A w Wawrze pomalowano na elegancki biały. Da się?

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 172
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 27 lip 2012, 14:51

Warszawa Powiśle znowu w bazgrołach ](*,)
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 53752.html
A przykład idzie z... :
http://dcs-188-64-84-18.atmcdn.pl/scale ... 0&dsth=360
(czyli jak przyganiał kocioł garnkowi :-k )

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 lip 2012, 19:29

Bo to jeszcze trzeba o to dbać.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lip 2012, 9:38

A to nie jest czasem tak, że wandale są powiązani z klientelą najemcy dolnego budynku? Bo coś ich za dużo akurat tam...

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 1277
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 28 lip 2012, 22:06

Zobaczyłem, że na Powiślu dwie kamery na jednej latarni wiszą. Tylko co z tego jak te gnojki znów pobazgrały wiaty i znak :neutral:
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 28 lip 2012, 22:21

Kamery wiszą od kilku dobrych tygodni, ale nawet nie wyglądają na ustawione. Wątpię, żeby były podłączone, razem z całym systemem monitoringu od tunelu do Wschodniej...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 lip 2012, 15:05

MichalJ pisze:A to nie jest czasem tak, że wandale są powiązani z klientelą najemcy dolnego budynku? Bo coś ich za dużo akurat tam...
Wnioskowanie na pozornie powiązanych faktów? Tamto przejście zawsze było demolowane, nawet jak tej klubokawiarni tam nie było.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ