Książka skarg i wniosków

Moderator: vernalisadonis

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 gru 2013, 18:22

sprinter pisze:Skoro życie nocne jest be, bo wypisówki tam są niepotrzebne, to ja przedstawię swoją wizję działu Obserwacje Brygadowe po małej reformie. Moim zdaniem można pozostawić tematy:
-Ginące Gatunki (autobusowe i tramwajowe)
-Rzadkie Okazy (połączone z Modernizacjami)
-Dziwadła (autobusowe i tramwajowe)
-Poszukiwane pojazdy
-Poszukiwane brygady
-Nowości autobusowe i tramwajowe (otwarte w swoim czasie)

Można jeszcze zostawić "Wypadki i awarie" oraz "Za ciasno, aby się dostać", bo z tego co wiem, dużo osób chętnie to czyta

"Tramwaje na wymarciu", "Modernizacje", "Dziwadła i nowości tramwajowe", "Zasilenia" (!), "Linie zastępcze i specjalne", "Brygady wtyczki" (!), "Autobusowe nowości taborowe", "Zagubione owieczki" out.

Co Wy o tym sądzicie?
Z pewnością jakaś redukcja tematów i wyrzucenie najmniej przydatnych się przyda. Z pewnością też od nowego roku bym wyrzucił Swingi z nowości taborowych, bo ich czas już dawno minął. Dodatkowo zaktualizowanie danych, gdzie dany typ tramwajów może jeździć, nie tylko dotyczący niskiej podłogi i podziału na U-Booty, Tramicusy, Swingi jednokierunkowe i dwukierunkowe, ale też na solówki i potrójniaki (to akurat oczywiste, ale niekoniecznie dla kogoś nowego). :wink:

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 29 gru 2013, 18:31

ashir pisze:Żeby tylko coś wypisać? To sztuka dla sztuki
Odezwał się ten co bez wypisówek żyć nie może :-"
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 29 gru 2013, 18:31

A po za tym zobaczcie nazwę tego działu. "Obserwacje Brygadowe" czemu każdy za wszelką cenę patrzy na ten temat jak na wyszukiwarkę ulubionych/rzadkich pojazdów?
Jak sama nazwa tego działu mówi, temat "Życie Nocne" miał by jak największy sens. Obserwowalibyśmy jakie pojazdy jeżdżą na brygadach nocnych. Oj mam nadzieję, że Sieciol czy kto tam tutaj szefuje zrobi duży porządek z tym działek od 2014.
W pomyśle Sprintera podoba mi się podpunkt "poszukiwane brygady".
eNki

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 gru 2013, 18:38

kukuryk12 pisze:To czemu takie Rzadkie okazy czy inny "oryginalny"temacik może być, a życie nocne już nie? Idąc takim tokiem myślenia to trzeba wywalić co najmniej 70% tego chłamu.
A to już tłumaczyłem dlaczego. Bo wypisówka może pomóc taką hybrydę czy innego gniota złapać, również rodzynki tramwajowe, które wewnątrz czy na zewnątrz się dosyć różnią od pozostałych tramwajów. Choć w tym przypadku nie zaszkodzi liznąć troszkę Fizyki, żeby lepiej temat zrozumieć. A w przypadku tematu: "Życie nocne" to, żeby złapać daną linię to wystarczy sprawdzić rozkład ZTM; żeby złapać daną brygadę lub poznać jej łączenie to wystarczy tylko spytać w temacie o rozkładach; żeby złapać dany pojazd to wystarczy wpisać go do poszukiwanych wozów. W wspomniach tematach jedna cyferka w numerze może mieć olbrzymie znaczenie, bo nagle dany wóz już nie jest tym wyjątkowym spośród wielu innych, a w życiu nocnym to co? xxxx czy xxxy co za różnica, jak to są identyczne wozy. I masz jak najbardziej rację, że trzeba część tematów wyrzucić. :wink:

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 29 gru 2013, 18:40

Zgadzam się z Kukurykiem

A Ashir tak się temu sprzeciwia bo nie chce mieć konkurencji pewnie :) . 12h można jeździć po mieście i spisywać, ale nie 24h :ziewa:

Życie nocne byłoby jednym z sensowniejszych tematów tutaj. A najbardziej bezsensownym tematem są zasilenia. Wypisać 10 SU18 na 507, które oprócz brygadówki niczym nie różnią się od reszty SU18 na 507... to jest dopiero wpisówka dla wpisówki.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3098
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 29 gru 2013, 18:42

Temat poszukiwane pojazdy to można zreformować poprzez wykasowanie wszystkiego i od początku niech każdy składa swoje propozycje.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 3549
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 29 gru 2013, 18:45

vernalisadonis pisze:Temat poszukiwane pojazdy to można zreformować poprzez wykasowanie wszystkiego i od początku niech każdy składa swoje propozycje.
O! Wiedziałem, że o czymś zapomniałem podczas przedstawiania propozycji reformy. :)
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 gru 2013, 18:45

Bywalec pisze:Odezwał się ten co bez wypisówek żyć nie może :-"
Chcesz to możemy skasować jutro ten dział, ale dla wszystkich? :)
Mong pisze:A Ashir tak się temu sprzeciwia bo nie chce mieć konkurencji pewnie :) . 12h można jeździć po mieście i spisywać, ale nie 24h :ziewa:
Bzdura, ale nie znasz mnie to nie wiesz jak jest naprawdę. :)
Mong pisze:Życie nocne byłoby jednym z sensowniejszych tematów tutaj. A najbardziej bezsensownym tematem są zasilenia. Wypisać 10 SU18 na 507, które oprócz brygadówki niczym nie różnią się od reszty SU18 na 507... to jest dopiero wpisówka dla wpisówki.
Nie 10, a 7 i masz rację, że na świecie jest wiele idiotyzmów na które człowiek nie zawsze ma wpływ. :wink:

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 29 gru 2013, 18:49

ashir pisze:Chcesz to możemy skasować jutro ten dział, ale dla wszystkich? :)
Płakać nie będę.
ashir pisze:
Mong pisze:Życie nocne byłoby jednym z sensowniejszych tematów tutaj. A najbardziej bezsensownym tematem są zasilenia. Wypisać 10 SU18 na 507, które oprócz brygadówki niczym nie różnią się od reszty SU18 na 507... to jest dopiero wpisówka dla wpisówki.
Nie 10, a 7 i masz rację, że na świecie jest wiele idiotyzmów na które człowiek nie zawsze ma wpływ. :wink:
To po co królujesz w tym idiotyzmie jak to nazwałeś?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 29 gru 2013, 18:50

Dałbyś sobie odciąć nogę, tylko żeby ten dział został. To jest pewnego rodzaju obsesja. Pamiętam jak kiedyś zbanowali Ci konto, a ty zrobiłeś sobie nowe konto TYLKO I WYŁĄCZNIE po to aby kontynuować denne wypisówki. Zastanów się trochę nad sobą i swoim życiem i ja broń Boże nie chce Cie urazić czy coś, ale możesz mieć w przyszłości bardzo duże problemy w społeczeństwie, o ile już ich nie masz.
eNki

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1853
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 29 gru 2013, 18:52

Wtrącę swoje 0,03 PLN rzadko piszącego, ale czytającego: dla mnie kluczem do tego, który temat ma sens jest to, czy bazuje na wyjątkowości taboru ginącego, rzadkiego, nowego, nietypowego (dziwadło), ew. poszukiwanego. Cała reszta to sztuka dla sztuki i jak dla mnie to jest do wywalenia (no chyba, że chodzi o poprawę samopoczucia piszących).

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 29 gru 2013, 18:56

ashir pisze:
Mong pisze:A Ashir tak się temu sprzeciwia bo nie chce mieć konkurencji pewnie :) . 12h można jeździć po mieście i spisywać, ale nie 24h :ziewa:
Bzdura, ale nie znasz mnie to nie wiesz jak jest naprawdę. :)
Czyżby? Bo jak dla mnie wypisanie jednego dnia tylko zasileń: 8x 517, 7x 517, 7x 138 a drugiego: 12x 520, 6x 718 i 4x 527 nie jest przypadkowym zobaczeniem tychże podczas podróży gdzieś tam. A ten cycacik tylko mnie w tym utwierdza:
ashir pisze:Najpierw przy Dw. Wileńskim jak jechał na Targówek, a później na Rondzie Waszyngtona jak jechał do Ursusa. :wink:
Ale masz rację, nie znam cię, więc nie mam zamiaru się dalej o to kłócić. Tu przemawiają ww. fakty :)
ashir pisze:
Mong pisze:Życie nocne byłoby jednym z sensowniejszych tematów tutaj. A najbardziej bezsensownym tematem są zasilenia. Wypisać 10 SU18 na 507, które oprócz brygadówki niczym nie różnią się od reszty SU18 na 507... to jest dopiero wpisówka dla wpisówki.
Nie 10, a 7 i masz rację, że na świecie jest wiele idiotyzmów na które człowiek nie zawsze ma wpływ. :wink:
No na takie idiotyzmy to tu akurat taki jeden człowiek o nicku zaczynającym się na A ma wpływ. No chyba, że ktoś stoi nad tobą ze spluwą i musisz to wszystko spisywać to sorry.

Generalnie widzę to tak: Sam spisujesz wszystko co się rusza jak opętany, więc daj też trochę innym... na prawdę Medalu Największego Spisywacza w Dziejach Wszechświata nikt ci za to nie odbierze.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 29 gru 2013, 19:00

Mong pisze:na prawdę Medalu Największego Spisywacza w Dziejach Wszechświata nikt ci za to nie odbierze.
Chyba największego onanistę wypisówkami :-#
NMSP
ObrazekObrazek

Autobus Czerwon
Posty: 4131
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 gru 2013, 19:49

Ja się nie mogę doczekac ignorowania tematów/działów, bo te wpisówki odbierają całą chęć czytania forum.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1853
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 29 gru 2013, 20:00

Jeszcze jedno: stanowczo uważam, że powinien być limit czasowy wypisywania - powiedzmy nocne do 8 rano, dodatki A do 12, całki i dodatki B do północy. Wypisywanie dodatków porannych o 20, tego co jeździło wczoraj czy 3 dni temu nikomu do niczego nie służy!

ODPOWIEDZ