O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 03 lip 2011, 11:28

Więc nie ma co się dziwić, że nie obsługują terminali.
W tym momencie jedno co mi się podoba na Centralnym: Dworzec Polski przejął te kasy i nie nalepia na nich wielkich pomarańczowych napisów IC czy PR czy KM. No w końcu. Bo na razie ludzie chodzili i patrzyli - IC, IC, IC... nie ma gdzie kupić biletów na KM czy IR - nie mieli pojęcia o tym, że mogą kupować gdzie chcą. Teraz to się w końcu skończy, przynajmniej na Centralnym. Chciałbym, żeby tak było wszędzie.

A IC powinnolekko zmodyfikować rozkład Ex Fregata i Ex Szanty, które powstają w wyniku rozdzielenia skłądów na Wschodnim. Różnica w godzinach odjazdu - 4 minuty. Nie ma najmniejszych szans na planowy odjazd Fregaty...

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 757
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 03 lip 2011, 18:42

Dzisiaj widziałem te dwa ciapongi na wschodnim. Nie wiem jak tam z planowością, ale ogarnięcie tego biznesu trwało bardzo długo. Więc to co mówisz o trudnej do zrealizowania punktualności, to może być norma.
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 03 lip 2011, 21:01

Nawet jak całość przyjedzie planowo (nawet się zdarza czasem), to po planowym odjeździe Szant (też się zdarza) Fregata tak łatwo nie odjedzie. W 4 minuty to dziewiątka dojedzie, podłączy się i zacznie pompować skład... Ale próba (i tak się spieszą), na szybko obrót.. No i minimum +2-3. Ale często bywa więcej, bo całość nie przyjedzie i potem jeszcze sytuacja ruchowa czasem nie pozwala etc.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 lip 2011, 22:57

Michał W. pisze:A ja słyszałem o 10%. I m.in. dlatego właśnie przy zwrocie biletu tracisz te 10%.
Zresztą to było poruszane kiedyś tam, jak kasa jednej spółeczki nie chciała sprzedawać biletów drugiej spółeczki
no ale 10% tracisz w każdej kasie, a nie tylko ajenckiej...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 757
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 04 lip 2011, 8:59

Dlatego właśnie myślę, że sprzedawca ma 10%. Tak samo jak w kasie PIC kupisz bilet PR, to zdaje się to właśnie 10% jest dla PIC, bo oni sprzedają bilet. No nic, może ktoś kiedyś odkopie odpowiedni wątek, bo naprawdę jestem przekonany, że gdzieś to na WAWKOMie leży
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 04 lip 2011, 13:52

10% nie może mieć, przeciez to byłby chyba lepszy zarobek niż na prochach ;) Stawiam max. 2-3%

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 04 lip 2011, 17:09

W czerwcu kupowałem ze znajomymi 9 biletów z Warszawy do Gdyni na InterCity o godz. 5.07 na 27.06.
Dobrze pamiętam, jaką datę podałem kasjerce - na pewno był to 27.06, bo wtedy mam urodziny.
27.06 przyłazimy na dworzec, wsiadamy i przy kontroli okazuje się, że kasjerka źle nam wydrukowała i wbiła datę 26.06.

80 PLN to może nie majątek, ale zawsze lepiej wydać to na inny szczytny cel niż pociąg, za który zapłaciliśmy dwa razy. Czy istnieje jakaś możliwość zwrotu pieniędzy lub ich części?

Tamte bilety mam. Mam również fakturę z mieszkania, które wynajmowaliśmy w Gdyni, a tam okres pobytu 27.06-4.07 (akurat to nie sądzę, aby miało znaczenie, ale po co byśmy jechali dzień wcześniej niż mamy wynajęte mieszkanie...).

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 lip 2011, 17:43

Zdaje się, że nadal obowiązuje zasada "Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się" :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Łukasz
Posty: 12135
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 04 lip 2011, 18:16

Czy w tym roku nie ma "Wakacji z Intercity"?
ŁK

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 lip 2011, 20:12

Wolfchen pisze:Zdaje się, że nadal obowiązuje zasada "Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się" :-k
Zawsze warto/trzeba sprawdzić otrzymany bilet ;)
Natomiast czy po prostu tych biletów ze złą datą nie można zwrócić jako niewykorzystanych?

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 04 lip 2011, 20:56

Da się zwrócić jako niewykorzystane, tylko dołącz kupione następnego dnia bilety (a nawet powrotne). W COK na Centralnym dostaniesz formularz - opisz całą sytuację. Miejscówek nie zwrócą, ale powinni bez większego kłopotu zwrócić kwotę biletu (może nawet całą, mi tak kiedyś zwrócili, jak spóźniłem się na przesiadkę na EIC i musiałem kupić bilet na następny EIC).

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 04 lip 2011, 23:13

BJ pisze:W czerwcu kupowałem ze znajomymi 9 biletów z Warszawy do Gdyni na InterCity o godz. 5.07 na 27.06.
Dobrze pamiętam, jaką datę podałem kasjerce - na pewno był to 27.06, bo wtedy mam urodziny.
Zawsze, absolutnie zawsze sprawdzaj, co jest na bilecie. Natychmiast po odejściu od kasy. Niezależnie od tego czy jest to Polska, Rosja, Niemcy czy Szwajcaria. Dla własnego spokoju.
noidea

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 lip 2011, 0:25

Obrazek

Piętrusy na szynach z Warszawy do Łodzi

PKP InterCity chce w tym roku kupić 30 piętrowych wagonów, które będą jeździć na jednej z najbardziej zatłoczonych tras: z Warszawy do Łodzi.


Bardzo wielu pasażerów dojeżdża codziennie z Łodzi, Skierniewic czy Żyrardowa do pracy w Warszawie. Już teraz kursują tam najdłuższe pociągi (po 8 – 10 wagonów) – tłumaczy Beata Czemerajda z PKP InterCity.

Po wakacjach spółka chce rozpisać przetarg za zakup 30 piętrusów oraz gruntowną modernizację 68 wagonów pasażerskich. Łącznie InterCity przeznaczy na ten cel 380 mln zł.

Wcześniej spółka ogłosiła przetarg na naprawy 98 wagonów. Będzie to bieżąca konserwacja polegająca m.in. na malowaniu, położeniu wykładzin i wymianie zużytych elementów. – Musimy pilnie naprawić 56 zwykłych wagonów klasy 1 i 2 (z klimatyzacją i bez, przedziałowe i bezprzedziałowe), 15 wagonów sypialnych i 15 z kuszetkami oraz 12 wagonów gastronomicznych – wylicza Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP InterCity.

W tym roku podobne naprawy przejdzie w sumie tysiąc wagonów. Na remont 857 podpisano już wcześniej kontrakty. Jesienią InterCity zamierza ogłosić kolejny przetarg na modernizację 748 wagonów. Prace w nich ruszyłyby w 2012 r.

Łącznie tabor przewoźnika stanowi prawie 3 tys. wagonów. Prawie dwie trzecie stoi na bocznicy. W użyciu jest tylko 1200 składów. To i tak o 30 proc. więcej niż w grudniu, kiedy braki taboru były najbardziej widoczne. InterCity zapewnia, że w grudniu tego roku będzie miało wystarczającą liczbę wyremontowanych wagonów, by obsłużyć wszystkie trasy.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,617088_ ... Lodzi.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 20 lip 2011, 8:29

Jeżdżą najbardziej zatłoczone... A na TLKach do Łodzi 6-miejscowe przedziały, gdy na Ex Jantarze 8 ](*,)
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 lip 2011, 12:26

Przepraszam bardzo, a jak byś tych wszystkich pasażerow na Hel pomiescił w sześciomiejscowych przedziałach?!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ