Strona 116 z 343

: 20 lip 2011, 13:35
autor: przewoz
No dobra, to inny przykład: do Białegostoku, Lublina, Kielc/Krakowa, Olsztyna czy do Poznania na niektóre pociągi z powodzeniem 6-miejscowe bym wstawił. No ale niech się duszą w zwykłym "B" :)
Łodziaki mają po 10 wagonów z przedziałami 8-miejscowymi, które do pustych nie należą. Wstawienie w obieg składu z 6-miejscowymi przedziałami też może pogorszyć sprawę :)

: 20 lip 2011, 14:35
autor: Dantte
Glonojad pisze:Przepraszam bardzo, a jak byś tych wszystkich pasażerow na Hel pomiescił w sześciomiejscowych przedziałach?!
Zdegradował pociąg na TLK. Nie po to się tyle płaci za ekspresa, żeby jechać jak w TLK, a w przypadku porównania z tymi łódzkimi - jeszcze gorzej?

: 20 lip 2011, 16:14
autor: fik
Aha, pasażerowie się nie mieszczą (popyt>podaż), więc obniżymy cenę, aby popyt był jeszcze większy.

Gdzie uczą takiej ekonomii? :> W Pyongyangu czy Hawanie? :P

: 20 lip 2011, 16:34
autor: piotram
fik pisze:Aha, pasażerowie się nie mieszczą (popyt>podaż), więc obniżymy cenę, aby popyt był jeszcze większy.

Gdzie uczą takiej ekonomii? :> W Pyongyangu czy Hawanie? :P
Pewnie tam gdzie też "pasażerowie się nie mieszczą > zmniejszymy jeszcze ilość wagonów" hłe hłe :D

: 20 lip 2011, 17:43
autor: bepe
Dantte pisze: Zdegradował pociąg na TLK. Nie po to się tyle płaci za ekspresa, żeby jechać jak w TLK, a w przypadku porównania z tymi łódzkimi - jeszcze gorzej?
Ale w EX masz chociaż miejscówkę. Jak ci ją sprzedadzą, to masz przynajmniej względną pewność, że uda ci się wejść i usiąść.

: 20 lip 2011, 18:24
autor: przewoz
A ja jeszcze raz zaproponuję. tlk przez kielce wyglądają jak wyjęte ze złomu. dajmy te wagony 8 miejscowe tam, gdzie trzeba dużo miejsc, czyli na łódź, a na kraków niech jeżdżą te 6 miejscowe :) przynajmniej te 5 godzin jazdy spędzą ludzie w normalnych warunkach... źle? to może wepchnąć je na Ex FREGATA lub Szanty, gdzie 6 miejscowe dwójki kursują, ale też bardzo przeciętne? propozycji jest dużo. trzeba chcieć. ic nie bardzo chce. i nie mówcie mi, że ten pociąg wystawia Grochow, a inny Kraków czy gdynia. włączenie wagonów do składu na jeden kurs, zwiększenie brutta, a w takim krakowie przepięcie wagonów przewyższa możliwości ic? przecież robią to przy byle zawirowaniach albo przy masowych remontach jak teraz.

: 25 lip 2011, 13:12
autor: ashir
Ja to nie rozumiem, czemu np. pociąg TLK rel. Hel - Katowice (zapełnienie ma średnie) jest zestawiony ze starych niezmodernizowanych 8-miejscowych wagonów, a taki TLK rel. Warszawa Wschodnia - Bydgoszcz Główna z wagonów 6-miejscowych zmodernizowanych w Newagu. Pełen luksus. :grin: To już w gorszym stanie był wagon 1 klasy. :D Obydwa pociągi wystawiał zakład Warszawa Grochów.

: 27 lip 2011, 11:10
autor: piotram
Może mniejsza szansa że zdewastuje je rozwydrzona młodzież szukająca różnorakich "rozrywek" nad morzem ;)

: 27 lip 2011, 11:16
autor: MichalJ
Założeniem dla Helu jest maksymalizacja podaży miejsc... Przy dobrej pogodzie pewnie pojedzie pełny...

: 06 sie 2011, 11:33
autor: Lonik
W poniedziałkowej prasie może być głośno o podróży z piątku na sobotę pociągiem TLK 18200/1. 8-(

: 06 sie 2011, 12:04
autor: przewoz
Jelenia Góra? A co się działo. To jeszcze dziś będzie może głośno, po co mi prasa, wystarczą doniesienia rzetelne, a nie od dziennikarzy :)

: 06 sie 2011, 13:38
autor: Lonik
Pomyliłeś ze 16200/1.

: 06 sie 2011, 17:44
autor: przewoz
Wczoraj na poznańskiej i tak podobno były niezłe jaja. Akademia Portfela i Zielona Góra po ponad 300 minut.

: 06 sie 2011, 22:30
autor: m72
przewoz pisze:Akademia Portfela i Zielona Góra po ponad 300 minut.
Zerwana trakcja przy Łowiczu. Objazdy przez Łódź Kaliską.

: 06 sie 2011, 23:19
autor: Wolfchen
m72 pisze:Zerwana trakcja (...)
Sieć trakcyjna (-X