Strona 116 z 249

: 11 sty 2012, 13:48
autor: Bastian
Nie. Za ciasno.

: 11 sty 2012, 13:51
autor: MichalJ
...i progi.

: 11 sty 2012, 13:51
autor: drapka
Oj, nie bałdzo... :-k

: 11 sty 2012, 16:00
autor: wojtor
MichalJ pisze:Linia kończąca na pl. Unii (skądkolwiek by była) nie dowozi do metra. Chyba nie warto.
187 Ursus Niedźwiadek - Pl. Unii

: 11 sty 2012, 16:16
autor: man1956
Moi Drodzy, chyba za bardzo ponosi Was fantazja. Warto raczej pomyśleć, co poprawić w przebiegu kilku marnych linii w tym rejonie, takich jak 119, 130 i 168. Bo eksperyment ze skierowaniem 107 do Stegien, jak widać, się nie udał.

: 11 sty 2012, 16:32
autor: sprokett
man1956 pisze:Bo eksperyment ze skierowaniem 107 do Stegien, jak widać, się nie udał.
Trafiles w samo sedno. W Wawie eksperyment goni eksperyment, ktory w polowie jego trwania ma korekte eksperymentu. Zwariowac mozna. Juz nawet tzw ludzie z branzy nie ogarniaja tego ciaglego "racjonalizowania ukladu komunikacyjnego" a co dopiero mowic o "zwyklych" pasazerach #-o
man1956 pisze:Warto raczej pomyśleć, co poprawić w przebiegu kilku marnych linii w tym rejonie, takich jak 119, 130 i 168
No jak to? Czyz 119 i 168 nie byly (beda) przed momentem "poprawiane"?

: 11 sty 2012, 17:51
autor: man1956
Za takie "poprawianie" jak w przypadku 168 to ja dziękuję. Mimo deklaracji ZTM-u, że ma to być nie spóźniająca się linia dla gocławian, obawiam się, że w nowej wersji 168 będzie jeździło jeszcze mniej ludzi niż dotychczas. Z prostego powodu: częstotliwości, która ma wynosić 15/20. Mając taką ofertę w przypadku linii bezpośredniej - nie skorzystam, niestety, z tej propozycji. Jadąc np. z Bora-Komorowskiego do SGH-u, wybiorę jazdę czymkolwiek do Saskiej, potem czymkolwiek do Metra Politechnika, potem metrem do Pola Mokotowskiego. Mimo 2 przesiadek i tak będę szybciej niż bezpośrednium 168. Żeby "reanimować" tę linię częstotliwość powinna być co najmniej 10/15.

: 11 sty 2012, 18:06
autor: adw
Widocznie nie chodzi o reanimowanie tej linii a podtrzymanie jej pod respiratorem aż umrze śmiercią naturalną ;-) Skoro jest alternatyne połączenie z przesiadką, na dodatek szybsze, trzymanie tak długich linii nie ma większego sensu i generuje dodatkowe koszty.

: 11 sty 2012, 18:29
autor: mobil one
R-9 Chełmska pisze:To już obsługa ZP Zakrzewska nie jest ważna?
Według mnie,ten ZP jest nadal bardzo ważnym punktem.Przy tym przystanku znajduje się WFDiF oraz Instytut Leków.Zresztą ten ZP nosił poprzednio właśnie nazwę : "Instytut Leków". Od poniedziałku powyższe instytucje stracą linię 107 .

: 11 sty 2012, 18:35
autor: man1956
adw pisze:Widocznie nie chodzi o reanimowanie tej linii a podtrzymanie jej pod respiratorem aż umrze śmiercią naturalną ;-) Skoro jest alternatyne połączenie z przesiadką, na dodatek szybsze, trzymanie tak długich linii nie ma większego sensu i generuje dodatkowe koszty.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pisałem o 168 w wersji skróconej, a nie dotychczasowej. Co nie zmienia faktu, że linia krótka też musi mieć sens. A "nowe" 168, z przyczyn przedstawionych powyżej, z częstotliwością 15/20 min., sensu - moim zdaniem - nie ma.

: 11 sty 2012, 18:46
autor: adw
Więc nalezy je zlikwidować, ale może nie od razu, żeby płaczu nie było. Poczekać pół roku, gdzieś po kwartale wyjdą pomiary ruchu ze słaba frekwencją.

: 11 sty 2012, 20:13
autor: man1956
adw pisze:Więc nalezy je zlikwidować, ale może nie od razu, żeby płaczu nie było. Poczekać pół roku, gdzieś po kwartale wyjdą pomiary ruchu ze słaba frekwencją.
Może zanim co, należy spróbować zrobić coś z sensem. Np. skoordynować w DP 168 ze 167. Tak jak to ma miejsce w DS. Zadziwiające, że na tak ważnym odcinku jak między Sielcami a Metrem Politechnika są "planowe" 15-minutowe dziury.

: 11 sty 2012, 20:22
autor: MichalJ
Hehe, właśnie z Sielc się jedzie na Ursynów przez Metro Politechnika, bo tam jest silny autobus, a nie przez Metro Pole Mokotowskie, które miałeś na myśli. :)

: 11 sty 2012, 20:30
autor: Bastian
A 185? 8-(

: 11 sty 2012, 20:31
autor: R-9 Chełmska
MichalJ pisze:właśnie z Sielc się jedzie na Ursynów przez Metro Politechnika
Wszyscy jeżdżą 185...