Strona 117 z 343

: 07 sie 2011, 10:31
autor: Glonojad
m72 pisze:
przewoz pisze:Akademia Portfela i Zielona Góra po ponad 300 minut.
Zerwana trakcja przy Łowiczu. Objazdy przez Łódź Kaliską.
Objazdy może dla pociagów następnych, bo tego, co 330 minut spóźniony dojechał przez co najmniej 2 h nie wycofano (źródło po 2h wzięło taryfę do Pruszkowa, więc nie wie, którędy w końcu ruszył). Twój Letni Koszmar!

: 07 sie 2011, 17:23
autor: rufio198
Twój Letni Koszmar!
Tu akurat IC najmniej bym winił. Przysłowiowej d... dały do spółki PKP Energetyka i PKP PLK. Przepływ informacji między tymi spółkami woła o pomstę do nieba ](*,)

: 07 sie 2011, 18:16
autor: Glonojad
Za zero informacji, zero komunikacji zastępczej, o przepełnieniu, samozamykających się oknach nie wspominając?

: 07 sie 2011, 22:18
autor: przewoz
Nowa jakość w PKP Intercity :)
Też mi się zdarza coś takiego przeżywać, choć nie na taką skalę. Oczywiście bywały i pozytywne zaskoczenia.

: 08 sie 2011, 21:39
autor: JacekM
Tak mnie zastanawia... Miałem kupiony bilet na TLK do Katowic (via Częstochowa). Nie zmieściłem się i poszedłem do kasy oddać bilet i kupić na Ex (via CMK). Pani wydrukowała bilet na Ex z ceną obniżoną o cenę biletu na TLK - ale jak to - inne kilometry, inna trasa, można tak? IC nie dostają jakiejś dotacji za TLK?

: 08 sie 2011, 22:07
autor: Glonojad
Dostają, ale co z tego? Bodaj w zeszłym roku wzięli i stwierdzili "sorry, nie stać nas na tyle pociągów" i pocięli. A kasy dostali, ile mieli...

: 08 sie 2011, 22:42
autor: przewoz
JacekM pisze:Miałem kupiony bilet na TLK do Katowic (via Częstochowa). Nie zmieściłem się
Którym pociągiem jechałeś?

: 09 sie 2011, 0:11
autor: JacekM
Dostają, ale co z tego? Bodaj w zeszłym roku wzięli i stwierdzili "sorry, nie stać nas na tyle pociągów" i pocięli. A kasy dostali, ile mieli...
No tak, czyli ktoś się dołożył do przejazdu, który nie miał w końcu miejsca. Bo Ex nie są dotowane?
przewoz pisze:Którym pociągiem jechałeś?
chciałem 54104, wyszło 1403

: 09 sie 2011, 8:44
autor: m72
JacekM pisze:ani wydrukowała bilet na Ex z ceną obniżoną o cenę biletu na TLK - ale jak to - inne kilometry, inna trasa, można tak?
A unieważniłeś i zwróciłeś bilet na TLK?

Może to po prostu wystawienie dopłaty było.

: 09 sie 2011, 8:57
autor: Wolfchen
Wszystko wskazuje na to, że była to dopłata ;)

Co do dotacji na TLK - ona się rozpływa w odmętach finansów PICu. Niech świadczy o tym fakt, że dotacja stała, a liczba pociągów drastycznie spada.

: 09 sie 2011, 10:20
autor: JacekM
m72 pisze: A unieważniłeś i zwróciłeś bilet na TLK?

Może to po prostu wystawienie dopłaty było.
chciałem zwrócić i poprosiłem o nowy bilet, dostałem dopłatę

: 09 sie 2011, 11:28
autor: przewoz
JacekM pisze:chciałem 54104, wyszło 1403
Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że ten pociąg ma takie zapełnienia. Zwykle go widziałem na normalnym poziomie frekwencji - nie za ciasny.

: 09 sie 2011, 12:10
autor: JacekM
W ten weekend był festiwal muzyczny w Katowicach i stąd takie tłumy.

: 15 sie 2011, 9:33
autor: bohunu
Wolfchen pisze:Niech świadczy o tym fakt, że dotacja stała, a liczba pociągów drastycznie spada.
A koszty rosną...

: 15 sie 2011, 22:06
autor: ctl83
Powiedzcie mi, kto wymyśla takie trasy pociągów na linii Warszawa - Gdynia. Np. IC Kaszub będzie jechał: W. Centralna > W. Wschodnia > Toruń Gł. > Iława > Gdynia Gł. (pewnie w Warszawie pojedzie przez Gdańską - to jest nowa trasa na wrzesień), albo trasa Ex Jantar z Helu przez Bydgoszcz. Co oni tam robią że trzeba zamykać oba tory? Bo efektów jakoś nie widać. Oczywiście przejazd nie dość że trwa 7,5 godziny rozkładowo, to jeszcze ostatnio w Bydgoszczy Leśnej przepuszczaliśmy osobówkę do Torunia (po co?!) co skutkowało 20 minutowym opóźnieniem, które w Warszawie zwiększyło się do 60 minut. Pasażerowie na informacje o opóźnieniach już nawet nie denerwują się, tylko głupkowato się śmieją.
Jak tak dalej pójdzie to super-hiper-wyremontowaną trasą Gdynia-Warszawa nikt nie będzie jeździł, bo pasażerowie uciekną, a potem już odzwyczajeni nie wrócą.
A i zastanawia mnie, czemu pociągi najbardziej obłożone są kierowane na trasę przez Toruń? Żeby zniechęcić maksymalną liczbę pasażerów?
Jutro napiszę pytanie do IC, zobaczymy co mi odpowiedzą.