Komunikacja miejska na Dolnym Mokotowie
Moderator: Wiliam
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
Jedzie tym, co pierwsze podjedzie. Byłeś tam kiedykolwiek?MichalJ pisze:jeśli ktoś się decyduje jechać metrem, to jedzie do tego metra 131, nie 167/168...
A metro wszędzie dowiezie?MichalJ pisze:185 nie wszędzie na Ursynów dojedzie...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Mieszkam tutaj. Próba jazdy w choćby ułamku półszczytu na Rakowiecką kończy się staniem 2-3 cykle do skrętu w Puławską i murowanym przepuszczeniem 131. Do jazdy do metra na północ nie nadaje się całkowicie, do przesiadki na południe - z dużym trudem.
Poza szczytem jest lepiej, ale niechże te 167/8 ktoś dopasuje...
Poza szczytem jest lepiej, ale niechże te 167/8 ktoś dopasuje...
No właśnie. Skrócenie 168 i jego prawdopodobne "upunktualnienie" stwarza okazję do tego, żeby wreszcie zrobić koordynację 167/168 także w DP. Żeby - chcąc jechać z Sielc i Gagarina metrem na południe - nie trzeba było jechać 131 na północ. Skoordynowanie 167/168 w szczycie dawałoby 10 kursów na godzinę (przy 8 na 131). 167 i 168 jadą co prawda 1-2 min. dłużej niż 131, ale za to zahaczają o stację położoną bardziej na południe, co skraca czas podróży metrem i ma swoje, by tak rzec, psychologiczne znaczenie. No i odciążyć by to mogło przeładowane 131...MichalJ pisze:Może inaczej to powiem: jeśli ktoś się decyduje jechać metrem, to jedzie do tego metra 131, nie 167/168... Coś z tą parą by wypadało zrobić...
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
168 powinno być przede wszystkim skoordynowane ze 148. Ze 167 w drugiej kolejności.man1956 pisze: No właśnie. Skrócenie 168 i jego prawdopodobne "upunktualnienie" stwarza okazję do tego, żeby wreszcie zrobić koordynację 167/168 także w DP
A najlepiej 167 zaorać/skrócić do Rakowieckiej
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Wszystkiego ze wszystkim skoordynować nie można. Zarówno 148 i 168, jak też 167 i 168 mają po 8 przystanków wspólnych. Z uwagi na wielkość potoków pasażerskich zdecydowanie ważniejsza jest koordynacja 167/168. Parę 148/168 częściowo wspiera 401, zaś 167/168 nic. Poza tym w DS koordynacja 148/168 byłaby zachowana.
- Daniel_FCB
- (kaczofob)
- Posty: 1537
- Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
- Lokalizacja: Natolin
Co Wy macie z tą Rakowiecką? Ten kraniec jest dobry dla linii pokroju 218, ale pchanie jakiejkolwiek silniejszej linii na przegubach w tamto miejsce jest bez sensu. Gdzie znajdziesz tam miejsce na dwa przeguby? To raz. Dwa, że nie ma tam ekspedycji i raczej kiepskie możliwości stworzenia jakiegokolwiek zaplecza dla kierowców. Trzy - dzięki trylionom parkujących samochodów jest ciasno nawet teraz.R-9 Chełmska pisze:A najlepiej 167 zaorać/skrócić do Rakowieckiej
A, i należy uniknąć błędu takiego jak z 218 i zawijać wtedy przez Batorego, bo tylko wtedy można zaliczyć główny przystanek przy Polu Mokotowskim na Sielce - ten naprzeciwko SGH.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
W sprawie 107 to mam pytanie: jak pisałem wiele razy do ZTM, żeby coś jeździło na Kierbedzia, bo między ZP Bobrowiecka a ZP Bartoszka jest bardzo duża odległość, to odpowiedź była zawsze taka sama: Nie da się. Bo samochody parkują na Kierbedzia i blokują drogę autobusom. Dlatego 119 zostało stamtąd zabrane, podobnie jak z Kredytowej zniknęło ŚP 179. Czy skierowanie 107 na Kierbedzia oznacza zakaz parkowania w tamtym rejonie? Jak zostało to rozwiązane?
Zapytam jak w "Nic śmiesznego": po czym wnosisz? Moim zdaniem nie ma tutaj ważniejszej koordynacji, gdyż tak jak parę 148/168 częściowo wspiera 401, tak parę 167/168 częściowo wspiera 131. Tyle, że przy Witosa mało kto z jadących na Gocław wsiada w 401, ponieważ zanim dojdzie z przystanku Gocław zlokalizowanego na TS do ZP Gocław przy skrzyżowaniu z Umińskiego i tam poczeka na cokolwiek innego, to ma jak w banku, że zajmie mu to dłużej lub tyle samo co poczekanie przy Witosa i jazda bezpośrednimi 148/168. Zatem 168 jadące z Witosa razem ze 148 jest tak samo bez sensu jak jadące razem ze 167 na Gagarina.man1956 pisze:Z uwagi na wielkość potoków pasażerskich zdecydowanie ważniejsza jest koordynacja 167/168. Parę 148/168 częściowo wspiera 401, zaś 167/168 nic.
Myślałem że 167 ma taką samą częstotliwość w międzyszczycie jak 168. A tak to nie ma nad czym się rozwodzić: nie można skoordynować linii mających różne częstotliwości. 148 i 168 mają te same częstotliwości dlatego ta koordynacja jest zrobiona. Chyba, że ktoś chce rozrzedzać 167 ale to byłoby bez sensu. Jednocześnie 168 nie wymaga większej częstotliwości i koło się zamyka.
167? Chyba z niczym (poza 168 w DS). Tyle że ustawianie 167 pod 168 oznacza obniżenie częstotliwości w DP z 12/15 do 15/20 min. Można by to zrekompensować poprzez skierowanie 168 do Dw. Zachodniego. W takim razie 130 (którego odcinek na północ od Metra Politechnika od dawna planowano obciąć) do Rakowieckiej-Sanktuarium. A 119, żeby nie marnować brygad na dojazdy do Rakowieckiej, Belwederską do Pl. Trzech Krzyży.