Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 wrz 2011, 11:26

Tia, czytałem opinię tegoż Stowarzyszenia (do spółki z Zielonym Mazowszem OIDP) nt. ulicy Tysiąclecia, w którym wzorem ciągu tramwajowego uznana została Młynarska czy Kawęczyńska... :sick:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 wrz 2011, 11:28

Kto przemianował al. 1000-lecia na ulicę? I co na to mieszkańcy?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 28 wrz 2011, 12:15

Zbaczając nieco z tematu nazewniczego, Glonojad podał przykład antyinwestycyjnej działalności tego stowarzyszenia. To samo jest z blokowaniem Trasy Świętokrzyskiej z powodu jakiejś rudery nazywanej szumnie młynem i parku, który istnieje tylko dlatego, że zaplanowana dawna trasa nie może się doczekać budowy.
> Bastian
Słodowiec to jednak co innego niż Michałów, który nie istnieje nie tylko w świadomości ogółu warszawiaków, ale nawet większości najbardziej zainteresowanych mieszkańców Szmulek. A Słodowiec jest na pewno lepszy dla stacji metra niż park Kaskada oddalony stąd o kilometr. Swoją drogą bardziej by pasował dla stacji Marymont i wtedy nie byłoby szopek z Marymontem-Potokiem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 wrz 2011, 13:02

Akurat nazywanie Marymontem terenów na dole to prawie jak nazywanie Mokotowem terenów pod skarpą... Ooops. Anyway, gdyby była jedna stacja Mokotów to nie powinna być na Stegnach.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 wrz 2011, 13:36

MichalJ pisze:Kto przemianował al. 1000-lecia na ulicę? I co na to mieszkańcy?
Nie moja wina, że w dokumentacji projektowej inwestycję nazwano ulicą miast aleją i tenże dokument stowarzyszenia recenzowały...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7699
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 wrz 2011, 14:36

Glonojad pisze:Tia, czytałem opinię tegoż Stowarzyszenia (do spółki z Zielonym Mazowszem OIDP) nt. ulicy Tysiąclecia, w którym wzorem ciągu tramwajowego uznana została Młynarska czy Kawęczyńska... :sick:
Nie wszyscy się na tramwajach znają (Zielone Mazowsze nie ma o nich zgodnie z nazwą zielonego pojęcia) i nie wszyscy współpracują z TW w tym zakresie. Nic na to nie poradzę, że stowarzyszenie Michałów współpracuje w tej tematyce z ZM.
osa pisze:To samo jest z blokowaniem Trasy Świętokrzyskiej z powodu jakiejś rudery nazywanej szumnie młynem i parku, który istnieje tylko dlatego, że zaplanowana dawna trasa nie może się doczekać budowy.
Rejestr zabytków w którym jest młyn Michla blokuje tą budowę, a nie stowarzyszenie.... Warto to również wiedzieć.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 28 wrz 2011, 23:59

Niewiniątko z tego stowarzyszenia - nic nie blokuje. Owszem, to oni walczyli o tę ruderę. To m.in. ich działalność dała ratuszowi pretekst, żeby gładkim ruchem wycofać się z inwestycji obwodnicowo-tramwajowych na Pradze.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7699
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 wrz 2011, 6:45

osa pisze:Niewiniątko z tego stowarzyszenia - nic nie blokuje. Owszem, to oni walczyli o tę ruderę. To m.in. ich działalność dała ratuszowi pretekst, żeby gładkim ruchem wycofać się z inwestycji obwodnicowo-tramwajowych na Pradze.
Nie przeceniasz czasem ich? Gdyby była wola realizacji ze strony ratusza, to żadne lokalne stowarzyszenie nic by nie wskórało. Parowozownia też była ruderą, a podejście do tematu było inne.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Tranzystor

Post autor: Tranzystor » 29 wrz 2011, 18:24

Na kartkach informujących o zmianach w pojazdach jest KAWĘCZYŃSKA-Bazylika. Może dadzą już spokój z tym Michałowem. (-o<

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4928
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 29 wrz 2011, 18:25

Tranzystor pisze:Na kartkach informujących o zmianach w pojazdach jest KAWĘCZYŃSKA-Bazylika. Może dadzą już spokój z tym Michałowem. (-o<
Było już o tym mowa, że wycofano się z tej zmiany.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7699
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 wrz 2011, 18:27

Bywalec pisze:Było już o tym mowa, że wycofano się z tej zmiany.
Jak sprawa trafi do Komisji Nazewnictwa Rady Warszawy to pewnie wróci.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Łukasz
Posty: 10721
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 wrz 2011, 20:49

person pisze:
MisiekK pisze:zmiana nazwy Kawęczyńska-Bazylika na Michałów - Bazylika wymagała pół roku starań Stowarzyszeń Praskich, Urzędu Dzielnicy, wsparcia innych stowarzyszeń,
Od którego roku pętla na Kawęczyńskiej nazywa się KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA i ile to było lat przez II WŚ?
Jeszcze w połowie lat 90, jak dobrze pamiętam, nazywała się KAWĘCZYŃSKA bez niczego.

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2011 ]
Szeregowy_Równoległy pisze:Wydaje mi się, że zestaw "ulica + charakterystyczny punkt" jest jednak praktyczniejszy i precyzyjniej określa miejsce, niż "mało komu znany z nazwy obszar + punkt". A zmiany z Kinem Ochota, czy zmienianiem kościołów na sanktuaria to już wyższy poziom bezsensu.

Ale Kina Ochota już nie było, podobnie jak Hotelu Vera itp.
ŁK

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 wrz 2011, 20:54

Łukasz pisze:Ale Kina Ochota już nie było, podobnie jak Hotelu Vera itp.
Hotelu Vera się nie czepiałem, Kina Ochota czepiałem się z powodu zbyt częstych zmian. Częstochowską uznaję za wersję optymalną.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Łukasz
Posty: 10721
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 wrz 2011, 21:03

Szeregowy_Równoległy pisze:
Łukasz pisze:Ale Kina Ochota już nie było, podobnie jak Hotelu Vera itp.
Hotelu Vera się nie czepiałem, Kina Ochota czepiałem się z powodu zbyt częstych zmian. Częstochowską uznaję za wersję optymalną.
Ale Och-Teatr promuje kulturę;)
ŁK

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 wrz 2011, 21:05

Ale nie zapowiada go Kasia Figura. Bez tego nie poprę tej nazwy :D
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ