Wojna w Gruzji

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 sie 2008, 13:29

ziomal pisze:Rzecz w tym, żę nie będąc specjalistą, nie ma na to dokładnych dowodów. To widać gołym okiem... Są pewne informacje np. na temat F-16, które są dostępne poprzez media ogółowi społeczeństwa, ale nie przypuszczam, by były przez media fałszowane.
Dalej się ośmieszasz, więc przestań pisać na ten temat bo nic nie wiesz a bzdury wypisujesz... I przestań manipolować moje wypowiedzi! Cytuj całe moje wypowiedzi a nie to co Ci się podoba i zakłamujesz moją wypowiedź!

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 22 sie 2008, 13:33

Rosa pisze:Teraz mamy wejśc w program F-35 to może za jakieś 10 lat będziemy juz mieli na stanie ze 100 - 150 nowoczesnych samolotów.
Chyba ''wspaniałych'' baterii Patriot... Które miałyby bronić Warszawy w razie czego. :poglowie: :boohoo:

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:35 ]
Flash8222 pisze:
ziomal pisze:Rzecz w tym, żę nie będąc specjalistą, nie ma na to dokładnych dowodów. To widać gołym okiem... Są pewne informacje np. na temat F-16, które są dostępne poprzez media ogółowi społeczeństwa, ale nie przypuszczam, by były przez media fałszowane.
Dalej się ośmieszasz, więc przestań pisać na ten temat bo nic nie wiesz a bzdury wypisujesz... I przestań maniupolować moje wypowiedzi! Cytuj całe moje wypowiedzi a nie to co Ci się podoba i zakłamujesz moją wypowiedź!
?? Przecież cytuję całość... :-s 8-( Nie wiem, co to maniupulowanie. Umiejętność kierowania MANem?

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:36 ]
Rosa pisze:obrony przed Białorusią
Ups... 8-(

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 13:38 ]
Paweł_K pisze: Całkowite ograniczenie kontaktów nie leży w niczyim interesie - zauważył.
I jest nierealne. Z resztą ciekawe jak współpracowała Rosja z NATO? Odpowiadając na zaczepki komunikatami prasowymi itd.?
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 sie 2008, 13:38

A ostatni Twój post gdzie cytowałeś mnie to może w całości zacytowałeś mnie?! Przestań sobie robić żart, bo jeszcze bardziej się ośmieszasz! I przestań nabijać sobie posty tylko zacytuj wszystkich raz a porządnie a nie każdego osobno w nowym poście! Widać, że gówno wiesz i gówno piszesz...

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 22 sie 2008, 13:40

TGM pisze:Tylko po co? I tak już się wystarczająco zbłaźnili przy Czeczenii.
Im jest wszystko jedno O-) ;-)
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 sie 2008, 16:01

ziomal pisze:Są pewne informacje np. na temat F-16, które są dostępne poprzez media ogółowi społeczeństwa
Jakie? I jaką widzisz alternatywę dla F-16?
ziomal pisze:Dziwnym przypadkiem kilka razy w ciągu pół roku ulegały awarii...
Tak się składa, że przy takim sprzęcie dmucha się na zimne i nawet najdrobniejsza usterka jest powodem do uziemienia maszyny.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 22 sie 2008, 16:55

ziomal pisze: Owszem, w Stanach są używane ale są powoli wycofywane , natomiast u nas są dopiero co wprowadzone, mimo że to w miarę przestarzała technologia, mająca być- z tego co wiem- w USA w 2020 r. wycofana całkowicie.
Ale nas nie stać na F-18 czy F-22 i dla nas i dla naszych sąsiadów te samoloty są NOWOCZESNE. Przypominam że nie jest to wersja samolotu A czy B i jest ona nowocześniejsza od tych które mają takie kraje jak Holandia czy Belgia.
Amerykanie na razie nie wycofują jeszcze swoich F-16 a właśnie mają je modyfikować do takiej wersji jaką kupiliśmy my czyli Block 52+.

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 22 sie 2008, 22:10

Dokładnie sama konstrukcja samolotu to jedno, a drugie to wszystkie urządzenia pokładowe, uzbrojenie itd. Co z tego, zę samolot jest stary, jeśli ma na tyle nowocześnione urządzenia pokładowe i uzbrojenia, że nie jedno państwo może nam zazdrościć.
A co do awari, to w warunkach bojowych nikt by się tym nawet nie przejoł, jednakże w czasie pokoju wolą dmuchać na zimne.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 25 sie 2008, 22:34

Rosa pisze:F-22
Ba amerikanie pozwolili sobie jedynie na jedną eskadrę....
Rosa pisze:mająca być- z tego co wiem- w USA w 2020 r
W sumie My mamy do 2020 wycofać wszystko produkcji USSR. Poza tym z artykułu sprzed 4 lat mówiono że w 2019 zaczniemy zakupywać samolot F-35 Join Strike Fighter. Zakup ten byłby już w ramach zintegrowania sprzętowego NATO.
kajo pisze:A co do awarii, to w warunkach bojowych nikt by się tym nawet nie przejął, jednakże w czasie pokoju wolą dmuchać na zimne.
Tu bym polemizował, bo zadymienie kabiny mimo swego błahego powodu jest poważne, bo zmusił pilota do lądowania. Wiadomo że kiedy obce MiG-i i inne nadlecą nad nasz kraj nikt nie będzie się przejmował kapciem na pasie.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 30 sie 2008, 14:39

Tm pisze:Jakie? I jaką widzisz alternatywę dla F-16?
W tym problem, że albo z UE, albo żadną ;-)
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 30 sie 2008, 17:13

W cieniu głupawych i lobbystycznych zajawek na temat rakiet Patriot zaginął bardzo istotny news. Otóż francuska spółka MBDA będzie kooperować z polskimi firmami / BUMAR , RADWAR , PIT / w rozwoju tzw. PSOP czyli Perspektywicznego Systemu Obrony Powietrznej. Podstawą PSOP ma być połączenie polskich stacji radiolokacyjnych , systemów dowodzenia i zarządzania obroną przeciwlotniczą / produkowanych przez RADWAR i PIT / z nowoczesnymi pociskami rakietowymi MBDA
tj. VL MICA i Aster 15 oraz z istniejącymi polskimi zestawami plot. Poprad i Loara.
PSOP ma również stworzyć możliwość zwalczania nadlatujących nad Polskę rakiet balistycznych. Co ważne - planowanie, serwis, obsługa systemu będzie w rękach polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych. Łącznie z dostępem do oprogramowania i kontroli nad nim, co jest kluczowym obecnie elementem suwerenności !!
Takie działanie ma sens. Bez sensu jest wprowadzanie zestawu Patriot / w wersji z okresu zimnej wojny/ bez sprzęgnięcia go w obecny czy perspektywiczny system obrony powietrznej kraju.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 sie 2008, 23:26

RMF FM pisze:Centrala OBWE ma coraz więcej wskazówek świadczących o tym, że to niewłaściwe działania gruzińskich władz doprowadziły do eskalacji konfliktu w Osetii Południowej - podaje niemiecki tygodnik "Der Spiegel" w najnowszym wydaniu.


Według nieoficjalnych informacji tygodnika raporty obserwatorów wojskowych OBWE dotarły nieformalnymi kanałami na biurka przedstawicieli rządu w Berlinie.

Zgodnie z zawartymi w nich ocenami Gruzja intensywnie przygotowywała się do wojskowej operacji w Osetii Południowej i rozpoczęła ją, zanim rosyjskie czołgi wjechały do tunelu Roki, prowadzącego do Osetii Południowej - twierdzi "Spiegel" w artykule, którego fragment opublikowano w sobotę na stronach internetowych.

Jak podaje, w raportach jest także mowa o możliwych zbrodniach wojennych popełnionych przez Gruzję. Obserwatorzy informują, że siły gruzińskie rozpoczęły atak w godzinach nocnych, zaskakując śpiących cywilów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 30 sie 2008, 23:31

Gruzja przygotowywała pierwsza operację zbrojną? I dobrze, po swoim kraju można jeździć czołgami gdzie się chce. Zaatakowali w nocy? A co, w południe mieli zaczynać jak jest widno? może jeszcze parlamentariuszy wysłać i koszulkami sie wymienić? Zupełnie się na umysł tym ludziom rzuciło żeby takie głupoty wypisywać.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ