Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sty 2012, 11:11

JacekM pisze:
ktoś o bardzo podobnym stylu do p. Jacka Marszałka pisze: Jak mnie popieracie to piszcie do ZTM żeby skierował linię 103 na taką trasę o której napisałem po otwarciu mostu Północnego.
A jak nie popieramy to co?
To nie piszmy, oczywiście. ;)

[ Dodano: |7 Sty 2012|, 2012 11:12 ]
Paweł D. pisze:Kolega już tak długo lansuje ten "pomysł", że powinien wiedzieć, że ZTM nic nie musi :) A to 103 coraz bardziej zakręcone jak widzę. Jeszcze miesiąc-dwa o Łomianki albo Legionowo zahaczy :)
Zakładałem się z Bastianem, że po otwarciu TMP 103 będzie "musiało" tam trafić ale się, niestety, pomyliłem. :(
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5334
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 07 sty 2012, 11:21

Glonojad pisze:Zakładałem się z Bastianem, że po otwarciu TMP 103 będzie "musiało" tam trafić ale się, niestety, pomyliłem. :(
Aj tam. Wszyscy wiemy, że ZTM nic nie musi, ale wszystko może :) A konsultacje wciąż trwają....

PS. Dziś w Stołecznej jest list czytelnika, który jest oburzony, że będzie musiał jeździć "zwykłym 101 zatrzymującym się na każdym przystanku", który na pewno będzie zatłoczony i przez to będzie się czuł "pasażerem gorszej kategorii". Bo teraz jeżdżąc zatłoczonymi czerwonymi 508, E-4 i E-8 ma lepsze samopoczucie.
Jakby co mogę skan wrzucić.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 08 sty 2012, 8:50

Glonojad pisze:(...) Ochocie załatwiłeś pocięcie połączenia do Arkadii i jazdę z przesiadką na Centralu
A co z 1?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sty 2012, 9:00

pocięte do co 15/20. Na podróż z przesiadką "idealne"... a także wspaniałe na podróż zimowym wieczorem, nawet bezpośrednią (choć żeby 1 miało odpowiednią penetrację Ochoty na takie podróże to powinno do PKP Rakowiec albo chociaż Dickensa jechać).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 08 sty 2012, 20:50

Glonojad pisze: Ja rozumiem, że bliższa ciału koszula, ale powiedz mi, jak to jest - Ochocie "załatwiłeś" pocięcie połączenia do Arkadii i jazdę z przesiadką na Centralu, a dwa razy dalej położony Tarchomin bronisz przed tym samym - nie jest to aby niekonsekwencja? A może prywata?
O co Ci chodzi z tym ”załatwianiem” Ochocie? Zresztą w ogóle o co tu chodzi. Ma Ochota bezpośredni dojazd do Arkadii? Ma. Rzadziej, czyli co 15 min. 510 jeździ dzięki łaskawcom z ZTM raz na 20 albo i 30 min. Jeszcze jeździ.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 sty 2012, 22:03

sprokett pisze:Chcialbym, zeby projekt zmian byl dobrze przemyslany, bo poki co widze w nim prawie same wady.
Ok, ale nie odpowiedziałeś na pytanie: na ile osób, wg ciebie, powinien być skalkulowany przegub? Akurat w potoku Tarchodwory - metro nie ma problemu z częstotliwością, bo nawet jeśli zapowiesz 374 osób ;) to i tak będzie ona niezła.
osa pisze:Ma Ochota bezpośredni dojazd do Arkadii? Ma.
Pół Ochoty ma, tylko na płn. od Bitwy. Czyli to i tak jest raczej przy okazji innych funkcji, przede wszystkim 1 to linia podstawowa dla ciągu Towarowej i Słonimskiego oraz dowóz Bródna do metra. I tylko dzięki tym funkcjom ma "super" częstotliwość 5/7,5/15-. 510 takich dodatkowych funkcji ma mało i to właśnie jest kłopot. W szczególności jest dysfunkcyjne w wewnętrznych relacjach na JPII, bo rzadkie i z innych przystanków, niż częste tramwaje.

[ Dodano: |8 Sty 2012|, 2012 22:07 ]
W szczególności projektowana 17 przez most Curie będzie miała takie funkcje (i dlatego można sobie pozwolić na częsty tramwaj do Arkadii).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 sty 2012, 6:59

osa pisze: O co Ci chodzi z tym ”załatwianiem” Ochocie?
O konsekwentny lobbing przeciwko silnej 1, uprawiany choćby na blogu - jak widać, skuteczny.

Podróż z 1, w przeciwieństwie do podróży 510, wymaga dla sporej części Ochoty przesiadki. Podróż z przesiadką na linię co 15 / 20* minut to absurd, więc wielu pasażerów z 1 rezygnuje i zrezygnuje - to się nazywa bardzo ładnie "wygaszaniem popytu". Skutkiem czego będzie np. dociążenie i tak już zapchanych linii na JPII i Alejach. Super! ](*,)

*(ciekawe, dlaczego o tym 20 przez POŁOWĘ okresu kursowania jedynki nie wspomniałeś, a o półgodzinnej częstotliwości 510 przez 1/3 dnia już tak)...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 sty 2012, 12:14

adw pisze:"ODJAZD PO ZAPEŁNIENIU AUTOBUSU"
Po pierwsze, byłoby to niezgodne z ustawą[1], po drugie rozwiązanie jest znacznie prostsze. Zmniejszyć nadpodaż. Ludzie widząc, że w następnym i tak nie usiądą, pojadą tym.
I wracamy do pytania, na ile osób powinien być skalkulowany przegub[2]. Na pewno nie na 40 miejsc siedzących.
--> Może na 164 - 2 * sqrt(164) = 138 (powinno to dawać na oko 95% szansę dostania się do pojazdu)? Ktoś (pawcio?) wrzucał na forum notkę, że autobusy na Saskiej mają średnio 142 osoby w szczycie, wliczając solówki, więc wygląda na osiągalne[3].
--> Może licząc 4 os./m2 zamiast 5, jak w przetargu, co daje 42+4/5*(164-42) = 133?

Poza tym ja zjawiska czekania na następny autobus, aby usiąść, nie uważam za negatywne. Oznacza ono, że ktoś preferuje komfort nad szybkością, i tyle.

[1] Zostało to skutecznie wyplenione w świętokrzyskim busiarstwie, mimo że funkcjonowało bardzo dobrze.
[2] Liczę 42 miejsca siedzące i 164 miejsca ogółem, niektóre SU18 mają tyle.
[3] Jednocześnie sugeruje to, że to tam trzeba skierować dodatkową podaż.

Glonojad pisze: wymaga dla sporej części Ochoty przesiadki.
Przypuszczalnie ponad połowę. Stawiam, że to i tak więcej, niż Tarchodwory.
Glonojad pisze:Podróż z przesiadką na linię co 15 / 20* minut to absurd, więc wielu pasażerów z 1 rezygnuje
Nie jest aż tak tragicznie i absurdalnie, trzeba podjechać pod wybrany kurs 1, zostawiając margines na niestabilność przejazdu 7/9/15. Na szczęście nie musi być duży, co tłumaczy atrakcyjność tramwaju wobec autobusu, mimo że autobus na ogół jest szybszy. Jednak jest kiepsko: jeśli zechcemy zacząć podróż o godzinie wybranej przez siebie (a nie przez 1), to można zostać w tej 7/9 i pojechać przez DwC. I ma zastosowanie argument o utrzymywaniu silnej alternatywy, o czym pisałem w nocy.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 09 sty 2012, 12:43

Nie do końca widzę sens porównywania sytuacji Ochoty z Tarchminem w kontekście Arkadii (Ochota ma jednak swoje duże centra handlowe). Ale jeśli już, to argument o bezsensowności przesiadek do linii kursującej co 15-20 min można by spokojnie odnieść do planowanego przez ZTM potworka nr 508.

+ najwyraźniej przeceniasz, Glonojadzie, moje wpływy w sprawie pocięcia świątecznego rozkładu ”jedynki”. Była to decyzja ZTM, a nie mojego - jak to określiłeś - lobbingu na WAWKOM-ie. Owszem, wypowiadałem się tu w tej sprawie, powątpiewając, czy jest sens bronić silnych rozkładów zawsze i wszędzie (chodzi mi o wyraźnie niższą frekwencję pasażerów), ale ostatecznie zgadzam się, że lepiej bronić silnych linii, niż przyzwalać na tworzenie przez ZTM linii zbędnych, a motywowanych politycznie (6-ka, plany powrotu 5-ki na kryterium przez Marymoncką, 16-ka na pętli Zoo). I jeszcze co do rzekomej prywaty, którą mi tu zarzuciłeś, krótki cytat z mojego komentarza, który ukazał się na 3 stronie ”Gazety” 7 listopada 2011 r.:
”Widać wyraźne marnotrawstwo, a jednocześnie od ostatniego weekendu dwukrotnie rzadziej zaczęła kursować popularna jedynka. Wieczorami na wiele tramwajów trzeba czekać nawet 20 min.”

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 sty 2012, 12:49

OK, ale i tak uważam, że prasa to potęga - na pewnym blogu zresztą też takie głosy były :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 09 sty 2012, 18:06

teraz myślę że może to 508 z Żerania powinno jechać na CH Marki. przystanki napotkane od Żerania CH targówek i CH Marki. I jeździć dalej z Nowodworów. Co dodałem.
A 503 i 510 razem przez Al.Armi Krajowej i Metro Marymont. częstotliwości bez zmian.
101 Tak. 404 Nie bo tabor dla 101 bardziej potrzebny. te przystanki nie powinny miec znaczenia z napotkanych pustkowiów za Myśliborską.

Co do bezsensu Metro Młociny-Most-Modlinska to raczej bez sensu. Albo dajcie tak 145, częstotliwośc obecna, tabor się znajdzie jak nie podbije się 508 510 i 511.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 09 sty 2012, 18:08

ja0306 pisze:teraz myślę że może to 508 z Żerania powinno jechać na CH Marki. przystanki napotkane od Żerania CH targówek i CH Marki.
Yesus.... Co ile taka pokraka miałaby wozić muchy?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 09 sty 2012, 18:11

Dodam teraz to porządniej chodzi o 508 NOWODWORY-Światowida-Świderska-Porajów-Swiatowida-Modlińska-Toruńska-CH MARKI. choć to 2 razy to samo pisze.
10/15/15
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 09 sty 2012, 18:15

ja0306 pisze:Dodam teraz to porządniej chodzi o 508 NOWODWORY-Światowida-Świderska-Porajów-Swiatowida-Modlińska-Toruńska-CH MARKI. choć to 2 razy to samo pisze.
10/15/15
To jest linia na kursowanie jak PKS z Warszawy do Ostrołęki - 60/120/120.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 09 sty 2012, 18:17

Kurcze przeciez to ma pomóc by Ludzie z Białołeki Zachodniej nie jechali do Arkadii tylko do CH Marki i szybciej.
wtedy 510 zamiast tam zostawiać mozna zlikwidować. Niepotrzebna juz wtedy Arkadia CH.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Zablokowany