SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 13 sie 2008, 11:18

Flash8222 pisze:
Bucefał pisze: Ja za to płacę kolego (bilet + podatki).
Ty jesteś tylko pasażerem a pasażer nie ma praw :]
z tego co wiem to km jest dla pasazera a nie na odwrot?
MOBILIS Ursus

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 13 sie 2008, 21:14

przewoz pisze:Są jeszcze taksówki na przykład. albo rowery. Na prawddę nie ma przymusu.
Najlepiej by było, jakby tą okropną SKM z 14WE lejącymi z sufitu wodą zlikwidowano. Nie było by SKM, nie będzie narzekających pasażerów, nie będzie problemu. O, jak będzie dobrze :D
Rozumiem, że takie posty to reakcja na zbytnie żale czy malkontenctwo, ale nie można przeginać w drugą stronę. Argument - 'nie podoba ci się to spadaj' - jest kiepski, a już szczególnie marny gdy chodzi o publiczną KM, która jak ktoś wspomniał - ma być ponoć dla pasażera.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 18 sie 2008, 22:52

mamadoo pisze:Czy nowy produkt NEWAG nie będzie może propozycją dla SKM Warszawa na linię na Okęcie? Oznaczony został - 19WE
Wrzuciłem dwie fotki 19WE, jakby kogoś zainteresowały to zapraszam do swojej galerii :D
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Flash8222
Posty: 7742
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 18 sie 2008, 23:13

Zobaczyłem wnętrze i jestem pewien, że to jednostka dla SKM W-wa ;)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 18 sie 2008, 23:16

A kiedy można liczyć na pierwszy EZT SKM w barwach zółto-czerwonych ? ;)

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 19 sie 2008, 8:57

Dziś ZNOWU przyjechał rano pojedyńczy skład i ludzie stali jak sardynki. Ciekawe czy skady, które mają jeszcze zamówić (4 bodajże) będą miały taką samą ilość drzwi jak obecne. Jesli tak to (kolejna) porażka.
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 19 sie 2008, 9:41

Flash8222 pisze:Zobaczyłem wnętrze i jestem pewien, że to jednostka dla SKM W-wa
Heh, normalnie jak na zamówienie... Zobaczymy, jak się będą sprawować.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26883
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 sie 2008, 10:08

Flash8222 pisze:Zobaczyłem wnętrze i jestem pewien, że to jednostka dla SKM W-wa ;)
Prawdę mówiąc wydawało mi się, że założenia przewidywały część "przedziałów" z siedzeniam 2+2, bodajże w członach skrajnych.
Wagon oczywiście na SKM się nadaje jak najbardziej, szkoda, że 14WE nie jest jego trójczłonową wersją (same trzecie drzwi na wagon i mniej siedzeń znacząco poprawiłyby jakość podróży w szczycie); ciekawe jakie wymogi postawi SKM-3m.

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2008 10:09 ]
solaris8315 pisze:A kiedy można liczyć na pierwszy EZT SKM w barwach zółto-czerwonych ? ;)
Miało być w sierpniu...

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2008 10:09 ]
przewoz pisze:Zobaczymy, jak się będą sprawować.
Testy w SKM-Wwa jak planowano?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 19 sie 2008, 10:59

Czy 19WE jest całkowicie nowym pojazdem czy tak jak 14 tworzona "z resztek"?
PURA VIDA!

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 19 sie 2008, 11:06

Czy 19WE jest całkowicie nowym pojazdem czy tak jak 14 tworzona "z resztek"?
Całkowicie nowa.
inż. Glonojad pisze:Testy w SKM-Wwa jak planowano?
Też mnie to ciekawi, bo nikt niczego oficjalnie oczywiście nie mówi. Ja osobiście bym się z chęcią tym przejechał.
Na razie na Berlin mają tym uderzać, więc do października jednostka zablokowana. Ciekawe jak wypadnie przy dopuszczeniach.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7753
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 sie 2008, 11:11

Flash8222 pisze:Zobaczyłem wnętrze i jestem pewien, że to jednostka dla SKM W-wa ;)
Nie wygląda to źle. Jeśli będzie miało rozruch elektroniczny i cena nie będzie z księżyca, jak to było w przypadku 14WE to można się zainteresować.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 19 sie 2008, 11:37

MisiekK pisze:
Flash8222 pisze:Zobaczyłem wnętrze i jestem pewien, że to jednostka dla SKM W-wa ;)
Nie wygląda to źle. Jeśli będzie miało rozruch elektroniczny i cena nie będzie z księżyca, jak to było w przypadku 14WE to można się zainteresować.
Ciekawe, czy tym razem wpadną na pomysł zabezpieczenia karoserii przed cieknącą z góry zardzewiałą wodą i itp. Trzymam w każdym razie kciuki, bo uważam że w Mongolii powinni wreszcie mieć trochę lepsze pociągi. Zasługują na to. :-#
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7753
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 sie 2008, 11:42

Bucefał pisze:Ciekawe, czy tym razem wpadną na pomysł zabezpieczenia karoserii przed cieknącą z góry zardzewiałą wodą
Od kiedy to woda rdzewieje? Pociągi 14WE mają właściwości katalizatora rdzewienia wody?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 19 sie 2008, 11:59

MisiekK pisze:
Bucefał pisze:Ciekawe, czy tym razem wpadną na pomysł zabezpieczenia karoserii przed cieknącą z góry zardzewiałą wodą
Od kiedy to woda rdzewieje? Pociągi 14WE mają właściwości katalizatora rdzewienia wody?

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=4677


Ps. Zardzewiała woda - woda z rdzą bez wnikania w przyczyny.
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7753
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 sie 2008, 12:09

Że wagony ciekną? Wszystkie ciekną. Akurat SKM stara się szybko je w miarę możliwości uszczelniać.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ