Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 26 lut 2013, 9:33

VLnt7 pisze:Mamy już luty, a na "wyremontowanych" peronach linii 7 nic się nie zmieniło. Poprawka - zmieniło się. W "nowej" skrajni już się robią doły. Po deszczu wszędzie widać kałuże, a przecież dopiero co skończyli. A raczej nie skończyli - pasy ostrzegawcze przy skrajniach dalej są niedokończone. W kilku miejscach jest po prostu przerwa pomiędzy pasami. Zastanawia mnie, czy w domu też mają taką dziurę w ścianie.
Kto odebrał ten badziew? Jak ogromnym wysiłkiem jest przeciągnięcie pędzlem przez odległość 30 cm?

TL;DR "nowe" skrajnie peronów przy 7-ce to dziadostwo.


Mam nadzieje ze to jest jeszcze nie odebrane, poza skrajną to w Józefowie zaczęli remont wiaty i od pierwszych sniegów stoi przyklepana tylko klejem,

A co do skrajni to obecne roztopy ujawniły ze się już rozpada

cube
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:32

Post autor: cube » 04 mar 2013, 14:44

Świder:
Obrazek
Obrazek

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 04 mar 2013, 14:58

I tak nieźle.
Jak mi się uda, to niedługo wstawię zdjęcie z innej krawędzi.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 04 mar 2013, 20:34

Tylko może trochę mniejsze... To pierwsze nie mieści mi się nawet na 22''. (-(
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 mar 2013, 11:56

Międzylesie też się sypie

Obrazek

Obrazek


Najgorzej jest tam, gdzie nie ma daszku - więcej wilgoci + temperatura - rozwalają beton. Ale i pod daszkiem nie jest wesoło.

I tak się to wszystko rozsypuje pięknie. Fuszera.

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 06 mar 2013, 12:37

dziś w świdrze domalowywali brakujące części żółtych pasów, ale tam gdzie stare się starły to już nie malowali.
w Józefowie kontynuowali prace przy budynku

cube
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:32

Post autor: cube » 06 mar 2013, 13:52

Za remont odpowiedzialna była PLK? Może podesłać im te zdjęcia; chyba mają obowiązek się zapoznać i odpowiedzieć na skargi?

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 mar 2013, 13:54

Dobrze wiedzą, co tam się dzieje. Ślepi nie są. Brakuje wstrząsu medialnego.

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 06 mar 2013, 16:16

Mój ulubiony fragment ze Świdra:
http://i.imgur.com/cxCgX0r.jpg

Zdjęcie nie oddaje głębokości tego śladu buta czy czegoś tam. :mrgreen:

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 07 mar 2013, 16:23

Panowie przyznać się kto z was doniósł do gazety :)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ECIA_.html

cube
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:32

Post autor: cube » 07 mar 2013, 17:05

Nieśmiało podniosę rękę.
edit. przynajmniej wiadomo że jeszcze nie odebrane. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać ten kolejny etap, czy znów będzie podwójne zatrzymanie (którego ani razu nie doświadczyłem?)
ps. w mailu zaznaczyłem że tylko 2 zdjęcia są moje, akurat ten fragment maila wycięli.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 07 mar 2013, 19:53

Dziś byłem jeszcze w Radości i Józefowie.
W Józefowie jako-tako, chyba najlepiej ze wszystkich wyremontowanyh. W Radości gorzej jak w Międzylesiu.... Akurat malowanie pasów tam dotarło.
Tylko pytam - po co, skoro zaraz znowu trzeba będzie malować po poprawkach krawędzi?

Radość:
Obrazek

Obrazek


Józefów (najlepiej)

Obrazek

Pozostałe mankamenty po tej "naprawie":
- uskok między starą a nową częścią
- nowa część w niektórych miejscach spada do torów pod ostrzejszym kątem
- kurz podnoszony przez przejeżdżające pociągi...

Bonus:
"but" międzyleski:

Obrazek

siwa chmura kurzu po lewo (wiatr zwiał, nie zdołałem wcześniej wyjąć aparatu, bo mi w oczy zawiało tym syfem właśnie).
Obrazek

Nxo
Posty: 651
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 08 mar 2013, 9:36

cube pisze:Nieśmiało podniosę rękę.
edit. przynajmniej wiadomo że jeszcze nie odebrane. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać ten kolejny etap, czy znów będzie podwójne zatrzymanie (którego ani razu nie doświadczyłem?)
ps. w mailu zaznaczyłem że tylko 2 zdjęcia są moje, akurat ten fragment maila wycięli.

Brawo i tak trzymać , sam miałem napisać ale mam taki zapier...w pracy ze mnie ubiegłeś , :), myślę ze autorzy zdjęć nie mają Ci za złe ze użyłeś ich fotki

jakoś mnie to nie pociesza ze nie odebrane szczególnie ze stwierdzili ze
Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe mówi, że prace na tych peronach były prowadzone w październiku i listopadzie zeszłego roku. - Zasadnicze ubytki zostały wówczas uzupełnione. Warunki atmosferyczne zmusiły jednak wykonawcę do przerwania robót - zaznacza. Dodaje, że na niektórych peronach krawędzie nie były jeszcze szlifowane i wykończone. - Prace zakończone będą na przełomie marca i kwietnia. Wówczas PLK dokona pełnego odbioru prac. Gwarancja na wykonane prace obejmuje 36 miesięcy - twierdzi Mirosław Siemieniec.
wydaje mi się ze szlifowanie i wykończenie nic tu nie da trzeba budować od nowa, wiec skoro PLK ma takie podejście to jak wykonawca przyklepie to cienką warstwą betonu i wygładzi na 2 dni przed odbiorami to nikt nie będzie miał zastrzeżeń.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 mar 2013, 9:45

Najlepiej niech zaleją to dziś. Akurat zima o sobie przypomniała, to wszystko co zaleją od razu odpadnie. A tymczasem degradacja postępuje.

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 02 kwie 2013, 7:09

Jakże pięknie jest dziś na Zachodniej! Na peronach idealny lód do złamania nogi lub ręki, schody idealne do złamania miednicy :) I żeby nie było - panowie ze służb porządkowych są i pracują. Zamiatają drobne śmieci do śmietniczek
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

ODPOWIEDZ