Stacje radiowe

Moderator: Szeregowy_Równoległy

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 27 gru 2013, 7:41

I tak nic Eski Rock nie zastąpi a do Antyradia to Roxy FM nigdy nie dorośnie, nie dorówna mu.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 27 gru 2013, 8:35

Piottr pisze:Ja pokuszę się o stwierdzenie, że ostatnie nie-mainstreamowe radio znikło wraz z upadkiem radia BIS, i od tego czasu radio jako medium przestało dla mnie istnieć.
I ta dyskusja, przez której kilka stron przebrnąłem, tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że słusznie zrobiło Apple nie umieszczając w Ipodzie Shuffle (który kiedyś z żoną wygraliśmy, bo sam z włąsnej woli nigdy bym na tę markę się nie pokusił i którego namiętnie używam od kilku lat) modułu radiowego
Ja dla mnie ostatnim nie mainstreamowym radiem jest obecnie radio Kampus, co bardzo w nim lubię. Ewentualne jeszcze do specyficznego słuchacza trafia TOK FM, ale to już zupełnie inny profil.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 27 gru 2013, 11:16

kajo pisze:Ja dla mnie ostatnim nie mainstreamowym radiem jest obecnie radio Kampus, co bardzo w nim lubię. Ewentualne jeszcze do specyficznego słuchacza trafia TOK FM, ale to już zupełnie inny profil.
Radia Kampus nie da się posłuchać w trasie (ostatnie miejsce gdzie używałem radia jako radia to był samochód, teraz po wymianie odbiornika na taki z USB to gra tam tylko moja muzyka z mp3) bo ma słaby zasięg, natomiast Tok FM to moim zdaniem najgorsze radio jakie może być, bo radio jest do tego żeby grało, a nie do tego, żeby w***wiać słuchaczy p***niem na okrągło o polityce. Kiedyś słyszałem toto w taksówce, dobrze że jechałem krótko, bo na dłuższą podróż chyba bym poprosił taksiarza o zmianę kanału.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 gru 2013, 12:43

Piottr pisze:radio jest do tego żeby grało, a nie do tego, żeby w***wiać słuchaczy p***niem na okrągło o polityce
W takim razie gdzie posłuchać o polityce?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 27 gru 2013, 12:59

U fryzjera, w taksówce. Czasem w autobusie się zdarzy jegomość sypiący analizami politologicznymi ("to wszystko są... #$#%# #$&^#@") czy tez jejmość uskrżająca się na trudy transformacji ("bo za komuny to ja miałam...").
Popatrz, jaka franca!

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 27 gru 2013, 13:48

Bastian pisze:W takim razie gdzie posłuchać o polityce?
A po co się dobrowolnie denerwować rzeczami, na które i tak (przy obecnej ordynacji wyborczej) nie mamy wpływu? ;-)
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 28 gru 2013, 12:17

Bernard pisze:Audycje autorskie mają zniknąć.
No to będzie kupa.
Vilén pisze:Ja bym akurat tego tanecznego popu zbytnio mainstreamowym nie nazwał, no ale dla mnie definicją mainstreamu jest raczej to co grają różne Radia ZET czy RMF FM.
Oczywiście, Zet i RMF grają mainstream popowy, poprockowy, klasyczne kawałki. A Eska gra mainstreamowe kawałki taneczne, które lecą wszędzie, zna prawie każdy, i zazwyczaj przynajmniej kilka z nich musi się pojawić na dowolnej imprezie ludzi w wieku 12-40. Do tego ma największą słuchalność ze wszystkich radiostacji w Polsce. A może masz jakąś swoją, osobistą definicję mainstreamu?
Prawdopodobnie skupi się na muzyce rock próbując przejąć słuchaczy okrojonej w ostatnim czasie Eski Rock.
Rock rockowi nierówny. Jeśli zostanie przy tym co teraz, będzie ok.
mobil one pisze:I tak nic Eski Rock nie zastąpi a do Antyradia to Roxy FM nigdy nie dorośnie, nie dorówna mu.
Nie porównujmy jabłek z pomarańczami.
drapka pisze:U fryzjera, w taksówce. Czasem w autobusie się zdarzy jegomość sypiący analizami politologicznymi ("to wszystko są... #$#%# #$&^#@") czy tez jejmość uskrżająca się na trudy transformacji ("bo za komuny to ja miałam...").
Jeśli ktoś wiedzę o polityce czerpie od fryzjerów czy taksówkarzy, bo mu się nie chce słuchać o polityce w radiu, to trochę martwiłbym się o jakość jego przemyśleń nad urną.

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 28 gru 2013, 19:19

Po raz kolejny fruwam z radości, bo Sierocki puszcza kolejny swój mix w Vox FM. C.C. Catch, Fancy, Sabrina, Pet Shop Boys, Limahl... Italo, synthpop, euro disco. Najpiękniejszy mix od lat. Dla mnie oczywiście, bo nie każdy te typowe dla lat 80-tych gatunki lubi. Ale jeśli chodzi o ten typ muzyki, to to jest absolutna klasyka i czołówka. Kto to lubi, to ma teraz coś dobrego do posłuchania. :-)

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 28 gru 2013, 19:30

Ja na przykład ;)

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 28 gru 2013, 19:35

Lubisz? No to włączaj Pan koniecznie! :-)

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 28 gru 2013, 19:59

Właśnie włączyłem :-)

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 28 gru 2013, 20:21

Pogorszyła się trochę, bo Madonnę puszczał, ale teraz dał eurodance, więc jest malina. Jest zatem różnorodność w tych piosenkach. Z jednej strony fajnie, ale przez to kilka było mimo wszystko słabych (szczególnie tych nowszych).

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 28 gru 2013, 20:32

Skoro jesteśmy już przy eurodisco – ostatnio włączyłem legionowskie Radio Hobby, i mnie zaskoczyło, że grają sporo tego typu muzyki. Aczkolwiek, niestety często przetykanej diskiem polem :(.

(a i dla fanów lat 90. znajdzie tam się parę ciekawych rzeczy czasami)

Co do miksu przebojów Sierockiego – to faktycznie świetna audycja, która ostatecznie mnie przekonała do tego rodzaju muzyki, mimo że wcześniej za eurodisco nie przepadałem.
Matrix2441 pisze:ale teraz dał eurodance, więc jest malina
Eurodance? Szok, że ktoś nadal chce taką muzykę puszczać – np. w Radiu ZET Gold na samym początku dość często piosenki tego gatunku puszczali, ale najwidoczniej się to słuchaczom nie za bardzo podobało, bo przestali.

Asesino
Posty: 179
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:01

Post autor: Asesino » 28 gru 2013, 20:45

Oczywiście, Zet i RMF grają mainstream popowy, poprockowy, klasyczne kawałki. A Eska gra mainstreamowe kawałki taneczne, które lecą wszędzie, zna prawie każdy, i zazwyczaj przynajmniej kilka z nich musi się pojawić na dowolnej imprezie ludzi w wieku 12-40. Do tego ma największą słuchalność ze wszystkich radiostacji w Polsce. A może masz jakąś swoją, osobistą definicję mainstreamu?
Mam 21 lat a nie znam żadnego utworu z "gorącej dwudziestki" (sprawdziłem na ich stronie). Tak serio to eska to jedyna stacja radiowa której nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 10 minut. I znam trochę osób, co mają tak samo. To już to tak krytykowane disco polo z plusa/vox fm jest na mój gust ze dwa poziomy cywylizacyjne wyżej od dancowo-popowo-techno wiochy z Eski... Może i jest to mainstream, ale nikt mi nie wmówi że to jest dobra muzyka i po prostu smuci mnie, że tego się teraz słucha.

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 28 gru 2013, 21:42

Swego czasu skakałem trochę po różnych stacjach radiowych (to ze 4 lata temu było jakoś) i jedyne stacje, na których warto było się czasem zatrzymać to RMF FM, RMF MAX, VOX (no ale te to do dzisiaj często słucham), Radio Złote Przeboje, WAWA i ewentualnie TOK FM i Trójka, ale to tak na marginesie.
A tak z innej jeszcze beczki - słuchaliście kiedyś Radia Bajka? Ja to kiedyś przypadkiem wyczaiłem, bo puszczali "Meluzynę", a ten kawałem lubię. Potem jak parę razy jeszcze wchodziłem, to leciały jakieś moje hity z dzieciństwa, czyli Fasolki i Tik Tak. Pod tym względem całkiem fajnie, a reszta to już dla mniejszych ode mnie dzieci. :]

ODPOWIEDZ