Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 18:42

Dla mnie (i najwyraźniej wielu innych) to nie jest zaśmiecanie, względnie jest warte świeczki.

Na jak długo te bilety? Rok?

Może lepiej byłoby wykupić billboard 100 m przed Hynka z hasłem: A mogłeś postawić samochód na P+R Okęcie albo Spójrz! Tramwaje w korkach nie stoją.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 18:44

KwZ pisze:względnie jest warte świeczki.
Za mała świeczka.
KwZ pisze:Na jak długo te bilety? Rok?
Ile miesięcznych kupisz za 43 tysiące? ;)
KwZ pisze:Może lepiej byłoby wykupić billboard 100 m przed Hynka z hasłem: A mogłeś postawić samochód na P+R Okęcie albo Spójrz! Tramwaje w korkach nie stoją.
Co prawda jestem też wrogiem billboardów, ale owszem: zdecydowanie lepiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 07 maja 2012, 18:54

Bastian pisze:Tak. Zaśmiecenie publicznej przestrzeni nazewniczej (a tak!) jest w tym przypadku większe, niż ewentualny zysk.
Dopisanie do nazwy przystanku dość istotnej jednak informacji o parkingu to zaśmiecanie? Na tej samej zasadzie pod zaśmiecanie można podciągnąć dopisywanie "Metra".
Bastian pisze:Cieszę się, że nie stawia się takiego parkingu przy PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE. Nazwy P&R PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE bym nie zdzierżył. Natomiast jestem ciekaw, którego członu według ciebie nie należy promować.
"PKP WKD Al. Jerozolimskie" samo w sobie jest potworkiem. Sama nazwa stacji jest tragiczna, bo nie niesie żadnej informacji, poza tą, że tam są Al. Jerozolimskie, co jest odkrywcze nieziemsko, no i precyzyjne jak nie wiem co, bo przecież to jedyna stacja przy Jerozolimskich. A idiotyczna nazwa przystanku jest konsekwencją idiotycznej nazwy stacji. "P+R" niewiele zmieni, bo i tak jest tragicznie.
Bastian pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:To może lepiej było nie budować parkingów
Takim kosztem w takim miejscu, jak Okęcie? Oczywiście, że nie. 43 tysiące za miejsce? Taniej byłoby zafundować darmowe bilety na siedemsetki z Okęcia.
Skoro ten parking istnieje, a na wyburzanie się nie zanosi, wypadałoby uznać "P+R" za informację na poziomie "PKP" czy "Metro" i po prostu ją dodać, zamiast udawać, że parkingu nie ma. No i które parkingi wg ciebie powinno się w przystankach uwzględniać, a których nie? No i dla kogoś, kto nie jest Walasem śledzącym wszystko, co jeździ po mieście, informacja "tym dojedziesz na parking na Okęciu, tam zostawiłeś samochód" może być przydatna.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 18:57

Szeregowy_Równoległy pisze:wypadałoby uznać "P+R" za informację na poziomie "PKP" czy "Metro"
PKP oraz metro przewożą o wiele więcej pasażerów i jadą szybciej, niż P&R.
Szeregowy_Równoległy pisze:informacja "tym dojedziesz na parking na Okęciu, tam zostawiłeś samochód" może być przydatna.
Znów budujesz jakieś teorie pod nikły odsetek kierowców, dotkniętych brakiem pamięci krótkotrwałej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 18:58

Bastian pisze:Za mała świeczka.
Wg ciebie.
Bastian pisze:Co prawda jestem też wrogiem billboardów, ale owszem: zdecydowanie lepiej.
Dlatego napisałem wykupić, a nie postawić :P
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 07 maja 2012, 19:06

Bastian pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:wypadałoby uznać "P+R" za informację na poziomie "PKP" czy "Metro"
PKP oraz metro przewożą o wiele więcej pasażerów i jadą szybciej, niż P&R.
Mam wrażenie, że się nie porozumiemy. Bo dla mnie informacja o P+R jest na tyle istotna, że warto ją umieszczać na przystankach, byle sensownie i konsekwentnie, a dla ciebie to zaśmiecanie przestrzeni nazewniczej.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 19:09

Bastian pisze:
KwZ pisze:Na jak długo te bilety? Rok?
Ile miesięcznych kupisz za 43 tysiące? ;)
Wyszło mi niecałe 10 lat. P+R postoi jednak dłużej. A w zasadzie na jednym miejscu może stanąć kilka osób, więc jednak kilka razy szybciej się zwróci. A przede wszystkim nie wszyscy mieszkają w strefie dojścia 7xx albo L-xx. Choć oczywiście uważam, że P+R to drogi sposób na komunikację publiczną.
Bastian pisze:PKP oraz metro przewożą o wiele więcej pasażerów i jadą szybciej, niż P&R.
No parking nie jeździ wcale ;) Ale tramwaje mamy promować, a nie wciąż marudzić na ich powolność!
Bastian pisze:Znów budujesz jakieś teorie pod nikły odsetek kierowców, dotkniętych brakiem pamięci krótkotrwałej.
Nie, tłum należy traktować, jakby trzeba było się zwracać do niego arcyłopatologicznie. Nie wiesz, dlaczego piętra parkingów są malowane na proste kolory i oznaczane obrazkami niczym wieszaki w przedszkolu?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 19:17

Szeregowy_Równoległy pisze:Bo dla mnie informacja o P+R jest na tyle istotna
Nie powtarzaj tego bez sensu, tylko pokaż mi, dla kogo jest ona istotna i dlaczego.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 19:23

Szeregowy_Równoległy pisze: informacja "tym dojedziesz na parking na Okęciu, tam zostawiłeś samochód" może być przydatna
dla każdego kierowcy, do którego
KwZ pisze:trzeba było się zwracać do niego arcyłopatologicznie.
A takich jest niemało.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 20:17

No ok, to wymyśliliśmy parę sposobów mniej lub bardziej skutecznego dotarcia do kierowców. Napis, billboard, nawet plakaty i ulotki w okolicznych gminach by mogły zadziałać.

Tym niemniej nadal nie widzę, w jaki sposób i do których kierowców ma dotrzeć nazwa przystanku.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 20:52

Do których kierowców? Np. do tych, którzy już zostawili samochód i wracają z miasta.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 21:13

No to wracam do pytania: ilu z nich ma amnezję? I po co promować Park&Ride wśród kierowców, których pojazd już na nim stoi? :bredzisz:

Panowie, błagam: zastanówcie się...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2012, 21:23

Bastian pisze:No to wracam do pytania: ilu z nich ma amnezję?
Myślę, że byłbyś zaskoczony odsetkiem. Powtarzam: nie sądzę, żeby centra handlowe malowały sobie parkingi w motylki ot tak sobie.
Bastian pisze: I po co promować Park&Ride wśród kierowców, których pojazd już na nim stoi?
Żeby skorzystał z niego następnym razem? Bo jak się przejedzie o jedną stację metra za daleko i będzie musiał się wracać, to do systemu się zrazi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 07 maja 2012, 21:37

Bastian pisze:Cieszę się, że nie stawia się takiego parkingu przy PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE. Nazwy P&R PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE bym nie zdzierżył. Natomiast jestem ciekaw, którego członu według ciebie nie należy promować.
Taka nazwa jest absurdalna. Ale opcja pt. AL. JEROZOLIMSKIE i piktogramy z parkingiem i symbolem kolei regionalnej obok na tablicach i rozkładach jest do rozważenia.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2012, 23:13

KwZ, rany boskie, ciebie się dziś nie daje czytać! #-o
KwZ pisze:
Bastian pisze:No to wracam do pytania: ilu z nich ma amnezję?
Myślę, że byłbyś zaskoczony odsetkiem. Powtarzam: nie sądzę, żeby centra handlowe malowały sobie parkingi w motylki ot tak sobie.
Co to ma wspólnego? Przecież to nawet inny rodzaj pamięci. Motylki (jakie, do jasnej ciasnej, motylki?!) czy kolory mnie nie dziwią, ale na położenie P&R-u nie ma to żadnego przełożenia. Żadnego!
KwZ pisze:
Bastian pisze: I po co promować Park&Ride wśród kierowców, których pojazd już na nim stoi?
Żeby skorzystał z niego następnym razem? Bo jak się przejedzie o jedną stację metra za daleko i będzie musiał się wracać, to do systemu się zrazi.
I znów nie rozumiem słowa z tego, co do mnie piszesz. Nie skorzysta, bo zrazi go brak nazwy? Nie trafi z powrotem? A do domu tym samochodem trafi, czy w ogóle jakiś niedorozwój? Która stacja metra ma w nazwie P&R? A jeżeli żadna, to o czym ty tu mi piszesz? Czy może sugerujesz, że zamiast "kierunek Młociny" powinno być "kierunek P&R Młociny", bo ktoś może zapomniał? To skąd będzie wiedział, że ma nie wsiąść do linii, która ma na liście przystanków "P&R POŁCZYŃSKA"? A może ty masz na myśli takich, którzy zostawiają po jednym samochodzie na każdym parkendrajdzie - tak na wszelki wypadek? No sorry, ale bredzisz dziś jak potłuczony :shock: 8-( (-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ