Trasa Toruńska/Armii Krajowej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 lut 2007, 19:00

No to paraliż będzie za 2 lata, gdy estakady zaczną się sypać.
Lepiej raz, a porządnie, a nie podtrzymywać trupa przy życiu.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 lut 2007, 19:28

geograf pisze:No to paraliż będzie za 2 lata, gdy estakady zaczną się sypać.
Lepiej raz, a porządnie, a nie podtrzymywać trupa przy życiu.
Sęk w tym że odbudowa estakad i tak nie zaczęłaby się od razu bo trasa Toruńska przechodzi we władanie GDDKiA chyba w 2008 i dopiero wtedy rozpoczęłyby się przygotowania do inwestycji odbudowy wiaduktów...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 lut 2007, 20:06

Paweł_K pisze:Przed chwilą w Kurierze podali, że dodatkowym wiaduktem mają poruszać się ciężarówki, natomiast dla aut osobowych utrzymany zostanie ruch wiaduktami istniejącymi. Nic nie wspomniano o autobusach :-k
Wydaje mi się, że autobusy mogą wylądować na zastępczych wiaduktach gdyż został wybudowany specjalny zjazd w kierunku pętli z jezdni środkowych :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 lut 2007, 20:14

R-11 Kleszczowa pisze:Wydaje mi się, że autobusy mogą wylądować na zastępczych wiaduktach gdyż został wybudowany specjalny zjazd w kierunku pętli z jezdni środkowych.
:arrow: O, a tego nie widziałem. W jaki sposób przebiega ten zjazd?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 lut 2007, 20:15

MZ pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Wydaje mi się, że autobusy mogą wylądować na zastępczych wiaduktach gdyż został wybudowany specjalny zjazd w kierunku pętli z jezdni środkowych.
:arrow: O, a tego nie widziałem. W jaki sposób przebiega ten zjazd?
Kilka metrów za obecnym zjazdem z wiaduktu w prawo w dół jest zrobiona asfaltowa przejazdka.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 lut 2007, 20:17

R-11 Kleszczowa pisze:Kilka metrów za obecnym zjazdem z wiaduktu w prawo w dół jest zrobiona asfaltowa przejazdka.
:arrow: Hmmm, dopóki nie zobaczę tego na żywo, to trudno mi sobie wyobrazić to rozwiązanie ;).

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 lut 2007, 20:18

MZ pisze:W jaki sposób przebiega ten zjazd?
W zasadzie to nie zjazd (bo to sugeruje kierunek w dół) tylko asfaltowy łącznik, umożliwiający przejechanie z tymczasowego wiaduktu przez ten stary, do zjazdu prowadzącego na pętlę. Jeśli samochody puszczą tym starym, to będzie niezły mętlik przy przejeżdżaniu autobusu. Chyba że na starym postawią "ustąp pierwszeństwa"...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 lut 2007, 20:20

Paweł_K pisze:W zasadzie to nie zjazd, bo to sugeruje przebieg w dół, tylko asfaltowy łącznik, umożliwiający przejechanie z tymczasowego wiaduktu przez ten stary, do zjazdu na pętlę. Jeśli samochody puszczą tym starym, to będzie niezły mętlik przy przejeżdżaniu autobusu. Chyba że na starym postawią "ustąp pierwszeństwa"...
:arrow: A, teraz już mniej więcej wyobrażam sobie, jak to wygląda. Może światła zrobią? ;)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 lut 2007, 20:25

A tak to mniej więcej wygląda. Myślę że "ustąp pierwszeństwa" spokojnie wystarczy
Załączniki
torunska.JPG
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 lut 2007, 20:27

Ja mówiłem o tym, co zaznaczyłem na czarno:
Załączniki
torunska.JPG
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 lut 2007, 20:27

Może ten łącznik zrobiono gdy jeszcze w planach było zamknięcie estakad i puszczenie całego ruchu Syreną?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 lut 2007, 20:29

Paweł_K pisze:A tak to mniej więcej wygląda. Myślę że "ustąp pierwszeństwa" spokojnie wystarczy
:arrow: Dzięki za materiał poglądowy :).
Może "ustąp pierwszeństwa" załatwi sprawę, ale to będzie nieco ryzykowne.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 lut 2007, 20:34

Swoją drogą, widze że googlemaps uzupełniło mapy satelitarne, bo te rejony były do niedawna dostępne w dużo mniej dokładnej wersji. Ponadto widać "bąbelki" dachu złotych tarasów, aczkolwiek autobusy przy Chełmskiej jeszcze stoją.
A co do ustąp pierwszeństwa - to czy dla 104, 126, 134 i 145 będzie się opłacało światła montować ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 15 lut 2007, 0:24

Paweł_K pisze:A co do ustąp pierwszeństwa - to czy dla 104, 126, 134 i 145 będzie się opłacało światła montować?
:arrow: Dla bezpieczeństwa nie zaszkodziłoby. Jakoś nie wierzę w rozsądek niektórych kierowców, którzy pędząc przez wiadukt, będą nagle musieli zatrzymywać się przed przecinającym ich trasę autobusem. Zawsze to może być sygnalizacja wzbudzana przez autobusy poprzez najazd na pętlę indukcyjną.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 lut 2007, 11:41

MZ pisze::arrow: Dla bezpieczeństwa nie zaszkodziłoby. Jakoś nie wierzę w rozsądek niektórych kierowców, którzy pędząc przez wiadukt, będą nagle musieli zatrzymywać się przed przecinającym ich trasę autobusem. Zawsze to może być sygnalizacja wzbudzana przez autobusy poprzez najazd na pętlę indukcyjną.
Na 'Syrenke' pojda jedynie ciezarowki. Autobusy zostaja na polnocnej estakadzie.

ODPOWIEDZ