[RJ] O rozkładzie jazdy pociągów 2009

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 gru 2008, 22:14

Moim zdaniem nie będzie dobrze, póki KM nie przejdzie z obiegów "zaliczmy wszystkie wagonownie w dwa dni" na obiegi bardziej wahadłowe, przy okazji wprowadzając oznaczenia typu "Rnn". Czyli na stałe - na przykład - Sochacz z Siedlcami, Grodzisk z Otwockiem, Skierki z Mińskiem.

A przykłady spisałem z DB.com, pkp nowego rozkładu jeszcze nie ma, a szczerze mówiąc nie chciało mi się grzebać w słynnych zawieszających komputer pdfach KM mając takie narzędzie :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27441
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2008, 22:19

Glonojad pisze:Moim zdaniem nie będzie dobrze, póki KM nie przejdzie z obiegów "zaliczmy wszystkie wagonownie w dwa dni" na obiegi bardziej wahadłowe, przy okazji wprowadzając oznaczenia typu "Rnn".
Ale to jest szerszy problem, spójrzmy na rozkład pośpiechów.

Wprowadzamy cykl z centralnej - fajnie. Tylko jak już wprowadziliśmy, że wszystkie Białystoki przyjeżdżają na jakąś tam godzinę, to łączmy je z czymś, co odjeżdża te 5-10 minut później, a nie ze wszystkim na lewo i prawo. Tak mamy Starostę do Poznania, Niemna do Bydgoszczy, Narew do Katowic, Kingę do Krakowa, była jeszcze Konopnicka do Łodzi, czyli obskoczone WSZYSTKIE kierunki na Zachód - w każdy wpasowany w takt. I wychodziły chore postoje po 30 minut (Niemen) na Centralu. Teraz doszły jeszcze absolutnie kretyńskie łączenia relacji na Wschodnim.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 05 gru 2008, 22:24

Glonojad pisze:pkp nowego rozkładu jeszcze nie ma,
Jest.
Glonojad pisze:zawieszających komputer pdfach KM
Mi nie zawiesza. Dziwne. A komp mam wieszający się regularnie, szczególnie w pracy.
Glonojad pisze:Czyli na stałe - na przykład - Sochacz z Siedlcami, Grodzisk z Otwockiem, Skierki z Mińskiem.
Temu jestem przeciwny, bo 2 lata temu doporowadzało to do regularnych przestojów mińsko-siedleckich przy okazji wypadków na grodziskiej i na odwrót.... Teraz będzie lepiej pod tym względem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 gru 2008, 22:31

przewoz pisze:
Glonojad pisze:pkp nowego rozkładu jeszcze nie ma,
Jest.
Dobrze, 4 h temu go nie było. Na DB jest od miesiąca.
Glonojad pisze:zawieszających komputer pdfach KM
Mi nie zawiesza. Dziwne. A komp mam wieszający się regularnie, szczególnie w pracy.
Nawet na stronie ostrzegają, by zapisywać na dysku przed otwarciem.
Glonojad pisze:Czyli na stałe - na przykład - Sochacz z Siedlcami, Grodzisk z Otwockiem, Skierki z Mińskiem.
Temu jestem przeciwny, bo 2 lata temu doporowadzało to do regularnych przestojów mińsko-siedleckich przy okazji wypadków na grodziskiej i na odwrót.... Teraz będzie lepiej pod tym względem.
[/quote]
Nie lubię używać tej broni, ale nie mogę się powstrzymać - tylko w Warszawie nie da rady, w reszcie świata cywilizowanego można?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 gru 2008, 23:08

Glonojad pisze:
Glonojad pisze:zawieszających komputer pdfach KM
przewoz pisze:Mi nie zawiesza. Dziwne. A komp mam wieszający się regularnie, szczególnie w pracy.
Nawet na stronie ostrzegają, by zapisywać na dysku przed otwarciem.
Hmmm... Korzystasz z Adobe Acrobata, czy innego czytnika pdfów? :>

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27441
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2008, 23:09

Kompa to zawiesza sama strona KM, nie .pdfy. Korzystającym z firefoxa polecam genialny dodatek Flashblock, który wycina w pień wszystkie flashe.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2008, 23:31

Gazeta.pl pisze:Pociąg jadący ze Skarżyska ma się nazywać: "Radomiak". Podróż z Radomia do stolicy będzie trwała 1 godz. 50 minut.
:arrow: Do Centralnego owszem, ale jeśli ktoś będzie chciał dojechać do Wschodniego, to musi czekać w pociągu aż 15 minut na Centralnym.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 gru 2008, 23:44

MZ pisze:
Gazeta.pl pisze:Pociąg jadący ze Skarżyska ma się nazywać: "Radomiak". Podróż z Radomia do stolicy będzie trwała 1 godz. 50 minut.
:arrow: Do Centralnego owszem, ale jeśli ktoś będzie chciał dojechać do Wschodniego, to musi czekać w pociągu aż 15 minut na Centralnym.
myślę, że większość jedzie do Centralnego jednak, zresztą to i tak lepiej, bo PKS-em się na Wschodni czy nawet do centrum nie dojedzie
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2008, 23:48

MeWa pisze:myślę, że większość jedzie do Centralnego jednak, zresztą to i tak lepiej, bo PKS-em się na Wschodni czy nawet do centrum nie dojedzie
:arrow: Są takie, że do Centrum się dojedzie (na przykład http://www.pksbilety.pl/Route/Info/70838/70842 ), ale mimo wszystko ten postój jest za długi.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 gru 2008, 23:53

MZ pisze:
MeWa pisze:myślę, że większość jedzie do Centralnego jednak, zresztą to i tak lepiej, bo PKS-em się na Wschodni czy nawet do centrum nie dojedzie
:arrow: Są takie, że do Centrum się dojedzie (na przykład http://www.pksbilety.pl/Route/Info/70838/70842 ), ale mimo wszystko ten postój jest za długi.
o rany, zawsze komuś się nie dogodzi, coś nie będzie pasowało, zawsze się znajdzie powód do narzekania ](*,) myślę, że układający rozkład specjalnie na złość pasażerom zaplanowali taki postój
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27441
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 gru 2008, 0:02

MZ pisze::arrow: Do Centralnego owszem, ale jeśli ktoś będzie chciał dojechać do Wschodniego, to musi czekać w pociągu aż 15 minut na Centralnym.
W tym czasie może się przesiąść do odjeżdżającego o 7.40 poprzedniego pociągu z Radomia :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 gru 2008, 0:07

MeWa pisze:o rany, zawsze komuś się nie dogodzi, coś nie będzie pasowało, zawsze się znajdzie powód do narzekania
:arrow: A czy ja narzekam? I tak z tego nie będę korzystał. Ja tylko wskazuję konkretny postój i wyrażam o nim opinię, bo do tego mam prawo. Jak na razie nikt konkretnie nie uzasadnił potrzeby wprowadzenia kwadransowego postoju, więc bez tego nadal będę uważał go za zbyt długi. Walenie głową w mur w jego obronie nie jest przekonującym argumentem.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 gru 2008, 0:10

Glonojad pisze:Nie lubię używać tej broni, ale nie mogę się powstrzymać - tylko w Warszawie nie da rady, w reszcie świata cywilizowanego można?
Można, tylko po co każda awaria ma unieruchamiać cały kierunek? Lepiej jest urozmaicać nieco i dać na zmianę z różnych kierunków - w różne strony IMHO.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 06 gru 2008, 7:24

Ciekawe kiedy pierwsze poprawki zaczną wprowadzać ? :-k
Erraty nie liczę.

[ Dodano: Sob 06 Gru, 2008 08:03 ]
Z Muszyny do Plavca poza sezonem tylko piechotą.
Czy jeszcze żaden tzw spec od marketingu w PR nie zauwazył że w okresie świąteczno - noworocznym jest tam tyle samo - jak nie więcej - ludzi niz w ferie czy wakacje ? Cięzko uruchomic na te pare dni te pociągi ? ](*,)
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 gru 2008, 10:28

przewoz pisze:
Glonojad pisze:Nie lubię używać tej broni, ale nie mogę się powstrzymać - tylko w Warszawie nie da rady, w reszcie świata cywilizowanego można?
Można, tylko po co każda awaria ma unieruchamiać cały kierunek? Lepiej jest urozmaicać nieco i dać na zmianę z różnych kierunków - w różne strony IMHO.
To jak jest awaria, to się powinno podstawić na wschodni czy zachodni skład zastępczy za unieruchomione w zatrzymaniu, ale tego pewnie też się nie da.

To mnie nie przekonuje - rzadka sytuacja awaryjna ma determinować beznadziejnie żałosny rozkład przez cały rok?! :shock:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ