Nowe malowanie autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lis 2008, 23:49

JaBaal pisze:Myślałem, że na tablicach informacyjnych, kierunkowych i 'pasie' na stacjach 2. linii będzie czerwone tło :-$
Jeśli nie, to... na czym ma polegać czerwony, jako kolor 2. linii :mewa: ?
na tym samym co kolor I linii metra.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 08 lis 2008, 9:57

MeWa pisze:kolor granatowy to kolor metra, kolor I linii to niebieski, kolor II linii to czerwony.
MeWa pisze:Kolor granatowy, który można spotkać na tablicach informacyjnych, kierunkowych itp., jest kolorem metra. I co tutaj do rozumienia?
MeWa pisze:
JaBaal pisze:Myślałem, że na tablicach informacyjnych, kierunkowych i 'pasie' na stacjach 2. linii będzie czerwone tło :-$
Jeśli nie, to... na czym ma polegać czerwony, jako kolor 2. linii :mewa: ?
na tym samym co kolor I linii metra.
:-k No to czym różnią się pojęcia: kolor metra od kolor n-tej linii metra :-k
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lis 2008, 19:45

Ja prawdę mówiąc mam problem, żeby skojarzyć w pamięci, które elementy wystroju metra są niebieskie, a które - granatowe. No, niebieski, a właściwie błękitny, jest kolor linii I na schemacie ZTM. Tablcie itp. są granatowe.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 09 lis 2008, 8:12

Ja proponuję jednak wrócić do tematu, bo to nie jest miejsce do dyskutowania o informacji pasażerskiej
15/12/2005-12/7/2019

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 21 lis 2008, 18:47

15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2008, 20:48

No rzesz, ja pierdolę, ale to beznadziejnie wyszło... płakać się chce!!!

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 21 lis 2008, 21:46

Widzę pewne różnice między tym:

Obrazek

a tym:

Obrazek

Która wersja jest bardziej prawdopodobna?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 21 lis 2008, 21:49

Ta na dole jest realna, ta na górze to symulacja :P
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2008, 21:58

Ta na górze jest zresztą ładniejsza (co nie znaczy, że ładna, mimo wysokiej jakości technicznej ;) )
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 24 lis 2008, 19:32

Ja jak patrzę na Busy, Tramwaje i Takie tam to JESZCZE NIGDY NA ZYWO nie widziałem pojazdu w barwach nowego malowania, na Przegubowcu było kilka zdjęc tego ale widziałem takie coś TYLKO TAM, a od kilku dni moje wycieczki miejskie sa przez całe miasto i tylko autobusowe.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 24 lis 2008, 19:34

ja0306 pisze:na Przegubowcu było kilka zdjęc tego
Misiu kolorowy, to są fotomontaże :D
15/12/2005-12/7/2019

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 24 lis 2008, 19:49

TLG pisze:
ja0306 pisze:na Przegubowcu było kilka zdjęc tego
Misiu kolorowy, to są fotomontaże :D
Co? to w ogóle takiej zmiany malowania ma nie być?
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 24 lis 2008, 19:59

ja0306 pisze:Ja jak patrzę na Busy, Tramwaje i Takie tam to JESZCZE NIGDY NA ZYWO nie widziałem pojazdu w barwach nowego malowania, na Przegubowcu było kilka zdjęc tego ale widziałem takie coś TYLKO TAM, a od kilku dni moje wycieczki miejskie sa przez całe miasto i tylko autobusowe.
ROTFL :hahaha:

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 24 lis 2008, 20:20

ja0306 pisze:
TLG pisze:Misiu kolorowy, to są fotomontaże :D
Co? to w ogóle takiej zmiany malowania ma nie być?
To tylko zaprezentowanie jak to ma wyglądać... A malowanie już jak widać na zdjęciu 14WE jest prowadzane.

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 27 lis 2008, 15:22

Najprawdopodobniej już w poniedziałek będziemy mogli przejechać się SKM-ką w nowym malowaniu. ;-)
Polska The Times pisze:Komunikację miejską czeka kolorowa rewolucja
Piotr Figiel 2008-11-27 11:12:27, aktualizacja: 2008-11-27 11:13:50

Obrazek
(© SKM Warszawa)

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej jako pierwsze pojazdy komunikacji miejskiej zmieniają barwy. W pierwszy kurs przemalowany skład SKM wyruszy w przyszłym tygodniu.

Pasażerowie wsiądą do żółto-kremowo-czerwonych wagonów. Podobnie będą wkrótce wyglądać autobusy i tramwaje Zarządu Transportu Miejskiego. Kolorowa rewolucja ominie tylko metro.

Prawdopodobnie w sobotę z nowosądeckiego Newagu wróci do Warszawy po remoncie pociąg SKM pomalowany w nowe barwy.

- Pierwszych pasażerów zabierze w poniedziałek - zapowiada Leszek Walczak, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak udało się nam ustalić, pracownicy spółki wyjechali już do Nowego Sącza, aby odebrać skład. Następny, który ma zmienić kolory, pojedzie tam w ten weekend. - Prawdopodobnie wróci do nas za 5 tygodni - zapowiada Leszek Walczak.

Pociągi SKM-ki będą przemalowywane przy okazji remontów. Gdy wszystkie składy kolejki będą miały nowe barwy, pasażerowie łatwiej odróżnią je od pojazdów innych przewoźników, np. Kolei Mazowieckich czy Przewozów Regionalnych.

Niestety na żółto-kremowo-czerwono pomalowane zostanie tylko 8 z 12 pociągów. Pozostałe cztery składy SKM wypożycza bowiem od Przewozów Regionalnych. Te będą jeździć jak dotychczas oklejone logiem kolejki i Zarządu Transportu Miejskiego - organizatora przewozów.

Kolorową rewolucję ZTM uzasadnia koniecznością uporządkowania kolorystyki pojazdów komunikacji miejskiej. ZTM chce wprowadzić jednakowy schemat kolorów dla autobusów, tramwajów i SKM. Zmiany czekają jednak głównie nowy tabor. Stare tramwaje i ikarusy nie zostaną przemalowane. Pierwszymi autobusami w zmienionych kolorach będą prawdopodobnie solarisy, które dotrą do Warszawy w grudniu.

ZTM nie chce się wypowiadać, dlaczego akurat teraz zdecydował się na wprowadzenie nowych barw. Ani dyrektor Leszek Ruta, ani rzecznik prasowy firmy nie znaleźli czasu na wyjaśnienie tej sprawy.
Jest to już drugi projekt zmian barw pojazdów komunikacji miejskiej.

Pierwszy dla swoich autobusów opracowały w sierpniu Miejskie Zakłady Autobusowe. Powstał on wraz z nowym logo spółki. Teraz projekt MZA nadaje się już tylko do kosza, bo pojazdy spółki zostaną pomalowane według schematu opracowanego przez ZTM. Na szczęście MZA nie poniosły z tego powodu dużych strat.

- Do tej pory wszystkie działania prowadziliśmy własnymi siłami - wyjaśnia Adam Stawicki, rzecznik prasowy MZA.

Przed wojną warszawskie tramwaje i autobusy pomalowane były na czerwono. Pojazdy ozdabiały żółte paski na karoserii. W czasie okupacji Niemcy zmienili kolory wozów na czerwono-kremowe. Takie malowanie, z drobnymi modyfikacjami, przetrwało do początku lat 90. Wtedy rada miasta zadecydowała o pomalowaniu środków komunikacji miejskiej w barwy Warszawy (żółty i czerwony).
http://www.polskatimes.pl/warszawa/6369 ... ,id,t.html
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ