Bilet dziesięciominutowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7766
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 05 wrz 2011, 19:35

A do tego na zimnym silniku samochód spali więcej na tak krótkiej trasie...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2011, 19:41

pawcio pisze:
Rosa pisze:Jak jest wybór czy pojechac z Gocławia na bazar na Szembeka korzystając z biletu 20 minutowego (2x2.80) czy tez pojechac samochodem (2x3km co przy spalaniu 8l/100 wychodzi ok 2.50) to niestety wychodzi że bardziej opłaca się jazda samochodem.
Życzę powodzenia w poszukiwaniu miejsca do parkowania.
Od kiedy to w Warszawie do parkowania trzeba miejsca parkingowego?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 wrz 2011, 19:41

pawcio pisze:
Rosa pisze:Jak jest wybór czy pojechac z Gocławia na bazar na Szembeka korzystając z biletu 20 minutowego (2x2.80) czy tez pojechac samochodem (2x3km co przy spalaniu 8l/100 wychodzi ok 2.50) to niestety wychodzi że bardziej opłaca się jazda samochodem.
Życzę powodzenia w poszukiwaniu miejsca do parkowania.
Spokojnie się parkuje albo na Sulejkowskiej albo w podziemnym garażu pod bazarem (jeszcze nigdy nie spotkałem tam braku miejsc)
R-9 Chełmska pisze:A do tego na zimnym silniku samochód spali więcej na tak krótkiej trasie...
Ale nie 2x więcej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2011, 19:47

Glonojad pisze:Od kiedy to w Warszawie do parkowania trzeba miejsca parkingowego?
Założyłem minimalny poziom praworządności u Rosy. I na ile go znam, nie popełniam błędu. Inna rzecz, że w okolicy Szembeka nielegalnie parkować faktycznie się nie da.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 wrz 2011, 20:04

Mówimy o ogólnych zachowaniach podróżnych, a nie konkretnie Rosy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10621
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 05 wrz 2011, 20:39

pawcio pisze:Życzę powodzenia w poszukiwaniu miejsca do parkowania.
Przesadzasz albo rzadko jeździsz.
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 wrz 2011, 21:05

Głównie autobusem przejazdem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 wrz 2011, 0:07

Rosa pisze:Miasto może tracić tez przez brak takich biletów.
Jak jest wybór czy pojechac z Gocławia na bazar na Szembeka korzystając z biletu 20 minutowego (2x2.80) czy tez pojechac samochodem (2x3km co przy spalaniu 8l/100 wychodzi ok 2.50) to niestety wychodzi że bardziej opłaca się jazda samochodem.
Dla podrózy trwających <10 minut czyli parokilometrowych obecnie wszędzie poza strefą płatnego parkowania wychodzi taniej jazda samochodem.
Różnice są na tyle nieznaczne, że cena nie jest głównym czynnikiem decydującym przy takich podróżach.

A w ogóle to jest po co z Gocławia jeździć na bazarek na Szembeka? Wydawało mi się, że zaopatrzenie jest całkiem niezłe. :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 06 wrz 2011, 1:13

:idea: Bilet 20 minutowy wielu pasażerom starcza do pierwszej kontroli i jest powodem awantur. ](*,) 10 minut to przejechanie 4-5 przystanków, wystarczy korek lub zatrzymanie i już awantura.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 wrz 2011, 7:05

fik pisze:A w ogóle to jest po co z Gocławia jeździć na bazarek na Szembeka? Wydawało mi się, że zaopatrzenie jest całkiem niezłe. :P
Oj nie, Szembek rządzi. Szczególnie w zakresie mięsa, warzyw i owoców.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 06 wrz 2011, 10:28

fik pisze:
A w ogóle to jest po co z Gocławia jeździć na bazarek na Szembeka? Wydawało mi się, że zaopatrzenie jest całkiem niezłe. :P
A żeście się uczepili tego Szembeka :)
Zamiast niego móglbym równie dobrze napisac Tesco które tym lepiej nadaje sie na bilety 10 minutowe.
A zaopatrzenie jest całkiem niezłe własnie dlatego że mamy na Gocławiu i w poblizu Gocławia Tesco oraz bazarek na Szembeka. Resztę można sobie darowac.
Sindbad pisze::idea: Bilet 20 minutowy wielu pasażerom starcza do pierwszej kontroli i jest powodem awantur. ](*,) 10 minut to przejechanie 4-5 przystanków, wystarczy korek lub zatrzymanie i już awantura.
To bilet 20 minutowy tez w takim razie powinno się skasować?
Wg mnie powinno się to wszystko ucywilizowac i te bilety powinny funkcjonowac wg rozkładowego czasu przejazdu. Przy 10 minutach przesiadki i tak nie dokonamy, natomiast z 20 moznaby się zastanowić czy nie zrobic z tego autobusu na 1 linie skoro i tak przesiadka w tym czasie jest dosyć wątpliwa

Łukasz
Posty: 10621
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 06 wrz 2011, 12:07

Sindbad pisze: :idea: Bilet 20 minutowy wielu pasażerom starcza do pierwszej kontroli i jest powodem awantur. ](*,) 10 minut to przejechanie 4-5 przystanków, wystarczy korek lub zatrzymanie i już awantura.
To niech będą bilety relacyjne (np. Ratusz-Dw.Wileński)
ŁK

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 wrz 2011, 12:41

I specjalna taryfa za jazdę odcinkiem zmodernizowanym :term:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ