Wawerskie czasówki

Moderator: Wiliam

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 29 wrz 2012, 12:10

Czy może mi ktoś wyjaśnić, co będzie zastępować Z19 od jutra? Jaki jest cel uruchamiania tej linii? (Pomijam Borów i Juhasów, które nie były obsługiwane przed budową kanalizacji).

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 wrz 2012, 13:26

No właśnie - Z19 będzie zastępować docelową obsługę ciągu Borków - Juhasów najwyraźniej :D
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 29 wrz 2012, 14:19

Wolfchen pisze:No właśnie - Z19 będzie zastępować docelową obsługę ciągu Borków - Juhasów najwyraźniej :D
Dwie inwestycje nie zgrały się z sobą. Inną sprawą jest fakt, że ZTM był/ jest chętny zostawienia Z19 jako linie stałą.

michael112
Posty: 2852
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 29 wrz 2012, 20:47

Czym jest ta druga inwestycja :?:
Przy okazji, czy mógłby mnie ktoś oświecić, jakie jeszcze ciągi są przewidziane do uruchomienia komunikacji (lub przynajmniej się to rozważa)? Słyszałem coś o Panny Wodnej, ale na razie ta ulica nie dochodzi do Traktu Lubelskiego (chyba że chodziło o Borowiecką). Z drugiej strony, słyszałem też o Przewodowej, zatem o który z nich dokładnie chodzi? A może o dwa ciągi (nie licząc Borków)?

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 29 wrz 2012, 22:41

michael112 pisze:Czym jest ta druga inwestycja :?:
Przy okazji, czy mógłby mnie ktoś oświecić, jakie jeszcze ciągi są przewidziane do uruchomienia komunikacji (lub przynajmniej się to rozważa)? Słyszałem coś o Panny Wodnej, ale na razie ta ulica nie dochodzi do Traktu Lubelskiego (chyba że chodziło o Borowiecką). Z drugiej strony, słyszałem też o Przewodowej, zatem o który z nich dokładnie chodzi? A może o dwa ciągi (nie licząc Borków)?
Budowa kanalizacji ściekowej na ulicy Trakt Lubelski na odcinku między ulicą Zwoleńską , a Cylichowską. następnie będę kolejne odcinki , aż do Borowieckiej[ jeden wykonawca].
Stąd na południowym odcinku Traktu Lubelskiego linia Z19 będzie jedyną.

Jeśli chodzi o ciągi komunikacyjne w Wawrze to na zbiorkom szanse są lub będą na :
ciągu Panny Wodnej - Skalnicowa po budowie i przebudowie, zachodnie Przewodowej oraz ewentualnie na Mozaikowej [ są tam jednak wyniesione skrzyżowania na odcinku od Przewodowej do Bysławskiej]. Odpada niestety chyba Nowozabielska , która będzie miała góra 5,5 m ](*,). Pozostałe ulice nie w tym dziesięcioleciu , więc nie ma co rozważać.
PS. Jeszcze przewiduje się budowę ronda w Falenicy , z rozpoczęciem w tym roku.
Więc będą kolejne objazdy i skrócenia tras, może jakieś z13. =P~

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 02 paź 2012, 10:22

Krzysiek_S pisze: Odpada niestety chyba Nowozabielska , która będzie miała góra 5,5 m ](*,)
Nowozabielska od Gocławia do Kadetów miała zaplanowane przystanki. Coś się zmieniło ?

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 02 paź 2012, 11:34

cns80 pisze:Nowozabielska od Gocławia do Kadetów miała zaplanowane przystanki. Coś się zmieniło ?
W czasie przetargu na projekt był taki zapis o 5,5 m. Poza tym ostatnio chyba inaczej pisałeś?

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 02 paź 2012, 12:30

Krzysiek_S pisze:
cns80 pisze:Nowozabielska od Gocławia do Kadetów miała zaplanowane przystanki. Coś się zmieniło ?
W czasie przetargu na projekt był taki zapis o 5,5 m. Poza tym ostatnio chyba inaczej pisałeś?
Właśnie pisałem o tym że są:
To jest zeszłoroczny:
http://www.osiedlelas.waw...uzgodnienia.pdf
Nowego jeszcze nie ma.
Niby są dwa zespoły w okolicach Gułowskiej i Ogrody.
W związku z tym zakładam że te 2 ZP zostaną utrzymane w nowym planie. Myślałem że masz jakieś nowe informacje, bo nowy projekt planu miał być przedkładany na jesieni.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 02 paź 2012, 12:35

A ty mówisz o mpzp a ja o projekcie "budowlanym" ulicy Nowozabielskiej. W którym z tego co pamiętam był zapis do projektowania , że ulica ma mieć od 5,5 metra szerokości.
A plan według ostatnich wieści ma być wystawiany dopiero na wiosnę przyszłego roku...
Więc plan sobie i projekt sobie. Mam jednak naiwną nadzieje , że szerokość minimalna będzie 6,5m.

Awatar użytkownika
Klawisz
Posty: 599
Rejestracja: 11 sie 2011, 15:37
Lokalizacja: Saska Kępa / R-3

Post autor: Klawisz » 09 paź 2012, 8:54

ZTM pisze:od 10.10.2012 (środa)

W związku z kolejnym etapem budowy kolektora W i związanym z tym wyłączeniem z ruchu ul. Trakt Lubelski na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Borków przy jednoczesnym utrzymaniu braku możliwości przejazdu ul. Trakt Lubelski pomiędzy ul. Bronowską a ul. Lucerny od dnia 10.10 br., od początku kursowania linii dziennych (komisja w tej sprawie odbędzie się w dniu 09.10 o godz. 22:30) wprowadza się następujące zmiany w kursowaniu linii 142 oraz 702:



- linia 142 skierowana zostanie na poniższą trasę objazdową (w obu kierunkach):

WIATRACZNA – … – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska - Wał Miedzeszyński – … – ALEKSANDRÓW;



- linia 702 skierowana zostanie na poniższą trasę objazdową (w obu kierunkach):

WIATRACZNA – … – Grochowska – Płowiecka – Trasa Siekierkowska – Wał Miedzeszyński – … – JÓZEFÓW: al. Nadwiślańska - .. - OTWOCK: URZĄD MIASTA;



Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

ZWOLEŃSKA 01;
CYLICHOWSKA 01 i 02;
BORKÓW 02.

Kursowanie linii 142, 702 będzie odbywać się wg specjalnych rozkładów jazdy.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 10 paź 2012, 8:50

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 62497.html
TVN Warszawa pisze:Kolejna zła informacja dla kierowców jeżdżących Traktem Lubelskim. We wtorek późnym wieczorem wodociągowcy zamkną kolejny odcinek ulicy.

To kolejny etap budowy kolektora ściekowego. Wodociągowcy wybudują odcinek od Zwoleńskiej do Borowieckiej.

We wtorek, ok. godziny 22.30 robotnicy zamkną przejazd pomiędzy ulicami Zwoleńską a Cylichowską. Objazdy wytyczone zostały ulicami Zwoleńską, Mrówczą, Juhasów i Borków.

Utrudnienia potrwać mają do czerwca 2013 roku. Od środy rano autobusy 142 i 702 pojadą objazdami:

142: WIATRACZNA – (…) – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – (…) – ALEKSANDRÓW;
702: WIATRACZNA – (…) – Grochowska – Płowiecka – Trasa Siekierkowska – Wał Miedzeszyński – (…) – JÓZEFÓW: al. Nadwiślańska – (…) – OTWOCK: URZĄD MIASTA.

Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że Trakt Lubelski nieprzejezdny jest również od Lucerny do Bronowskiej. Prace na tym odcinku zakończą się do końca roku.
Dojazdu do cmentarza na Cylichowskiej na 1 Listopada zbiorkomem nie będzie.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 10 paź 2012, 10:07

cns80 pisze:Dojazdu do cmentarza na Cylichowskiej na 1 Listopada zbiorkomem nie będzie.
No miałem nadzieje, że przesuną zamknięcie na po WŚ. A tak trzeba będzie zasuwać od Zwoleńskiej[ co de facto czynią co roku pasażerowie siódemki] . Ciekawe jak będzie z parkowaniem w tych dniach. 8-(
Tak po za tym zamknięcia i otwarcia Traktu Lubelskiego do Borowieckiej potrwają, aż do czerwca 2013 roku. Poza tym w przyszłym roku w bliżej nie określonym terminie zamykają też mój odcinek od Lucerny/ Kadetów do Klimontowskiej. :-#
Jeszcze Falenica coś nam szykuje i to już w tym roku. ;-)
A to nie wszystko. Czy któraś dzielnica w ciągu 2-3 lat miała więcej objazdów [ nie licząc metra] niż teraz Wawer ? Liczę też planowane inwestycje i utrudnienia, które już wymieniałem w tematach wawerskich wcześniej.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 paź 2012, 22:49

Nowe wieści nie do końca jeszcze pewne na 100% [ ja daję 90 %]. Nie ma jeszcze ostatecznych decyzji w sprawie nowej pętli tymczasowej Skalnicowa przy Hiltonie, początkowo miała być przy Borków/ Trakt Lubelski na pustej działce. Decyzje zapadną w ciągu najbliższych dni.
Z19 :arrow: 2xx , tutaj podobno jest już decyzja o pozostawieniu po zakończeniu wykopków, ale zobaczę uwierzę.
Z19 w okolicach Nowego Roku będzie zawieszona na tydzień dwa.
Potem pojedzie prawdopodobnie tak Trakt Lubelski - Bronowska - Wał - Trakt Lubelski - nowa pętla, a następnie po dwóch trzech miesiącach Borków - Trakt Lubelski - nowa pętla + zmiany na innych liniach.

michael112
Posty: 2852
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 15 paź 2012, 23:16

Krzysiek_S pisze:Trakt Lubelski - Bronowska - Wał - Trakt Lubelski - nowa pętla
Po co komu taka linia?
Krzysiek_S pisze:+ zmiany na innych liniach.
Wiesz, o jakie linie chodzi?

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 paź 2012, 23:23

michael112 pisze:Po co komu taka linia?
Obsługa przystanków Skalnicowa , Odrębna i Wędkarska, Borków i Cylichowska na czas zamknięcia Traktu Lubelskiego na odcinku Borków- Skalnicowa.
michael112 pisze:Wiesz, o jakie linie chodzi?
Nie rozmawiałem o tym ale z dużym prawdopodobieństwem pozmieniają się trasy linii 119, 142, Z19 , może N72 , 305 i 702.

ODPOWIEDZ