Strona 138 z 267
: 02 cze 2013, 12:29
autor: alojz
TVN Warszawa pisze:Zajezdnia Redutowa do likwidacji. 200 osób straci pracę
Miejskie Zakłady Autobusowe zwolnią nawet 200 pracowników. Spółka likwiduje zajezdnię Redutowa. Autobusy mają trafić do innych oddziałów. Czy się zmieszczą? Kierowcy w to wątpią
- Zajezdnia Redutowa zostanie wygaszona do końca roku. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd spółki – informuje tvnwarszawa.pl Adam Stawicki, rzecznik MZA. Dlaczego najmniejsza ze stołecznych zajezdni zostanie zlikwidowana? - W obliczu zmniejszonych potrzeb ZTM oraz mniejszej awaryjności nowego taboru zadania Redutowej mogą przejąć inne oddziały – tłumaczy Stawicki.
Za mało miejsca?
Autobusy mają trafić do pozostałych zajezdni. Ale te, już dziś pękają w szwach. – Po likwidacji Inflanckiej i Chełmskiej wszędzie jest bardzo ciasno, a Redutowa to prawie 200 pojazdów – mówi nam kierowca warszawskiego autobusu prosząc o zachowanie anonimowości. Zauważa, że im mniej miejsca na manewrowanie będzie na placach gdzie stoją autobusy, tym łatwiej o kolizję. A ta zawsze oznacza wyłączenie z pracy dwóch pojazdów. Obala też pozostałe argumenty przedstawiane przez Stawickiego.
- Zadania MZA wcale się nie zmniejszają, wręcz przeciwnie. 1 czerwca przejęliśmy część zadań po Mobilisie. Do ich realizacji potrzeba co najmniej 50 autobusów - mówi. Oznacza to więcej kursów, które będzie musiała obsłużyć miejska spółka.
"Usterek nie unikniemy"
Kierowca, z którym rozmawialiśmy nie ma też najlepszego zdania o bezawaryjności taboru. – Autobusy nie psują się w pierwszym roku użytkowania – przyznaje. – Ale po przejechaniu 90 tys. kilometrów awarie są tak w solariach, jak i w mercedesach – zdradza. Przypomina też, że użytkowane 8-letnie autobusy, jak na warunki warszawskie, są po prostu stare i usterek nie da się uniknąć.
200 ludzi do zwolnienia
W związku z oszczędnościami MZA planują zwolnić 200 pracowników. - W MZA jest zatrudnionych około 5000 osób. Zwolnionych zostanie około 200 osób w skali całej firmy. Będą to pracownicy zaplecza i pracownicy biurowi – informuje Stawicki.
- W pierwszej kolejności do zwolnienia idą starzy mechanicy, którzy są tuż przed emeryturą. Zaraz za nimi w kolejce do zwolnienia są młodzi, którzy dopiero przyszli i byli przez nich uczeni. To kto będzie naprawiał autobusy? – pyta kierowca.
- Pracownicy MZA mają już dość. Strajk wisi w powietrzu – ostrzega
: 02 cze 2013, 14:31
autor: Filip7370
Doceniam wkład alojza, ale co to wnosi do dyskusji. Te pismaki wiedzą dużo mniej od Nas i na pewno dowiadują się po nas...
W artykule nihil novi Stawicki swoje pracownicy swoje, a prawda że plan prawie w ogóle się nie zmieni, może minimalnie. Będzie strajk, szkoda że górników nie poproszą, żeby ratusz "poprawili"...
: 02 cze 2013, 14:47
autor: Glonojad
Ten pociąg to składak, montowany z tego co akurat było na rynku "bo termin"... choć oczywiście trzeba się cieszyć, że go kupili a nie, jak inne województwa, jakiś spalinowóz

: 02 cze 2013, 19:58
autor: MichalJ
MZA kupuje pociągi?

: 02 cze 2013, 20:20
autor: Glonojad
No przysiągłbym, że pisałem ten post gdzie indziej...
Ale to cały czas nie wyjaśnia, kto i na co (i za ile) miałby tą Redutową kupić.
: 02 cze 2013, 20:22
autor: Pawel_
Bo nikt oficjalnie Ci nie napisze, nie powie, że - na przykład - drugi plac został w końcu sprzedany...
: 03 cze 2013, 12:41
autor: Sadek
Właściciele wózków 8800-8814 i 8550-8564 dostają zaproszenia do pokoju zwierzeń w domu wielkiego brata (Redutowa 27,I piętro), i dostają propozycję nie do odrzucenia. 1 lipca wraz z wozem kierunek Woronicza.
: 03 cze 2013, 12:48
autor: Pawel_
A jak odrzucą? 
: 03 cze 2013, 14:59
autor: 5280
Pawel_ pisze:A jak odrzucą? 
kleszczowa i U15 na stan

: 04 cze 2013, 10:28
autor: Sadek
Pawel_ pisze:A jak odrzucą? 
W nagrodę dostaną przeniesienie na Ostrobramską i to bez wozu.
: 04 cze 2013, 10:29
autor: Pawel_
Sadek pisze:Pawel_ pisze:A jak odrzucą? 
W nagrodę dostaną przeniesienie na Ostrobramską i to bez wozu.
Mi taka nagroda odpowiada.
: 04 cze 2013, 10:57
autor: Domas
Pawel_ pisze:Sadek pisze:
W nagrodę dostaną przeniesienie na Ostrobramską i to bez wozu.
Mi taka nagroda odpowiada.
Ty nie masz wozu.

: 04 cze 2013, 12:30
autor: Pawel_
Ale jak wszyscy zgodnie wybiorą swoje wozy i Woronicza, to Ostrobramska dalej będzie czekała. Chyba, że to taki chwyt marketingowy. ![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
: 05 cze 2013, 2:05
autor: TOMEK
Glonojad pisze: Ale to cały czas nie wyjaśnia, kto i na co (i za ile) miałby tą Redutową kupić.
Jak to na co? Na apartamentowce, tylko dlaczego na Chełmskiej wciąż rosną krzaki...
: 05 cze 2013, 8:38
autor: Bastian
Jeszcze raz: mpzp nie przewiduje apartamentowców. A zmiana planu trwa, zwłaszcza że władze miasta boją się gmerania przy planach już obowiązujących i bronią się przed tym, jak mogą.