Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 14 wrz 2006, 19:38

MZ pisze::arrow: A mi się nie podoba, bo zarówno administracyjna Olszynka, jak i rezerwat są po drugiej stronie torów.
No ale jest blisko, bo ten Gocławek Północny to i tak od czapy :D
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 wrz 2006, 20:01

A nazwać to Szaserów, wymyślając jakąś nazwę dla dotychczasowego zespołu o tej nazwie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 wrz 2006, 20:14

Bastian pisze:A nazwać to Szaserów, wymyślając jakąś nazwę dla dotychczasowego zespołu o tej nazwie...
:arrow: Tak by było najlepiej, tylko jaką nazwę, skoro zespoły o nazwach WIATRACZNA i DWERNICKIEGO też już istnieją?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 wrz 2006, 21:16

Zmienić też Dwernickiego, tam się coś powinno znaleźć... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 wrz 2006, 21:40

Ale nie ma zespołu "Dwernickiego" 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 14 wrz 2006, 23:42

A ja się nie zdziwię, jeśli pętlę nazwą Koprzywiańska.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 wrz 2006, 23:50

Bastian pisze:Zmienić też Dwernickiego, tam się coś powinno znaleźć.
R-11 Kleszczowa pisze:Ale nie ma zespołu "Dwernickiego".
:arrow: Ups, rozpędziłem się :oops:. No to problem mamy rozwiązany: SZASERÓW na DWERNICKIEGO, a nową pętlę jako SZASERÓW.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 wrz 2006, 13:01

Byłoby to bardzo dobre rozwiazanie, aczkolwiek spowodowałoby spory chaos początkowo 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 wrz 2006, 13:07

No bez przesady, nie takie zmiany były, a i to całkiem niedawno. Przesunięcie przystanku powoduje dla pasażera o niebo większe problemy, niż jego przemianowanie (czego większość nawet nie dostrzeże).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 15 wrz 2006, 13:23

Bastian pisze:No bez przesady, nie takie zmiany były, a i to całkiem niedawno. Przesunięcie przystanku powoduje dla pasażera o niebo większe problemy, niż jego przemianowanie (czego większość nawet nie dostrzeże).
No pewnie. Mało kto to zauważy. Ale w sumie rzadko są pętle od ulic...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 15 wrz 2006, 13:31

MZ pisze:No to problem mamy rozwiązany: SZASERÓW na DWERNICKIEGO, a nową pętlę jako SZASERÓW.
R-11 Kleszczowa pisze:Byłoby to bardzo dobre rozwiazanie, aczkolwiek spowodowałoby spory chaos początkowo
Bastian pisze:No bez przesady, nie takie zmiany były, a i to całkiem niedawno.
Wyjście proponowane przez MZ-a byłoby najlepsze. A chaosu nie spowoduje. Pamiętam jak w 2002 roku zmienili nazwę zespołu przystankowego FIELDORFA na Gocławiu na BORA - KOMOROWSKIEGO po to, aby Fieldorf miał swój przystanek na Wale Miedzeszyńskim. Chaosu jako takiego nie było, wręcz powiedziałbym, że jest teraz porządek.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 15 wrz 2006, 16:18

Piotrek pisze:Ale w sumie rzadko są pętle od ulic...
:arrow: Rzadko, ale jednak są - tam, gdzie trudno wymyśleć coś rozsądnego od nazwy osiedla. Trochę tego jest, między innymi GWIAŹDZISTA, ESPERANTO, INSTALATORÓW, KONWIKTORSKA, SPARTAŃSKA, BOKSERSKA, SUWALSKA, WIATRACZNA, ex KIERBEDZIA, więc SZASERÓW nie byłoby ewenementem, lecz dobrym punktem orientacyjnym.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 wrz 2006, 9:11

MZ pisze:lecz dobrym punktem orientacyjnym.
Dla przyjezdnych trochę niezbyt dobrym, bo Szaserów jest jednak trochę dłuższą ulicą, niż np. Kierbedzia (a sporo osób przyjezdnych tam jeździ, choćby do WAM). Inna sprawa, że rzeczywiście ta nazwa jest chyba najlepsza :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 wrz 2006, 10:36

ZTM myśli o nazwie MAKOWSKA. Ja zaś Jarka przekonywałem do nazwy Szaserów, odnosząc się właśnie do kwestii wspomnianej powyżej.
Otóż mało kto będzie wiedział, gdzie ta Makowska, podczas gdy wielu warszawiaków wie, gdzie jest Szaserów (więc i przyjezdnym łatwiej się będzie dopytać). Zaś długość ulicy nie będzie działać myląco, gdyż 188 przed dojechaniem do pętli pokona całą długość Szaserów. A więc ktoś zobaczywszy na wyświetlaczu nazwę SZASERÓW na pewno dojedzie tam, gdzie chce, niezależnie od tego, na jaki odcinek ulicy się wybiera.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 16 wrz 2006, 10:39

Bastian pisze:ZTM myśli o nazwie MAKOWSKA. Ja zaś Jarka przekonywałem do nazwy Szaserów, odnosząc się właśnie do kwestii wspomnianej powyżej.
Otóż mało kto będzie wiedział, gdzie ta Makowska, podczas gdy wielu warszawiaków wie, gdzie jest Szaserów (więc i przyjezdnym łatwiej się będzie dopytać). Zaś długość ulicy nie będzie działać myląco, gdyż 188 przed dojechaniem do pętli pokona całą długość Szaserów. A więc ktoś zobaczywszy na wyświetlaczu nazwę SZASERÓW na pewno dojedzie tam, gdzie chce, niezależnie od tego, na jaki odcinek ulicy się wybiera.
Też się z tym zgadzam,jak bym zobaczył krańcówke MAKOWSKA,nie za bardzo bym wiedział o co biega,SZASERÓW to znana ulica i dobra nazwa na tą krancówkę.

ODPOWIEDZ