137 na Dudziarskiej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 15 lis 2007, 3:37

Mario pisze:Czy kierowca 137 ma pokaźne ubezpieczenie na życie? Szokujące jest dla mnie, że przed ostatnim odjazdem z Dudziarskiej o 22:08, kiero spędza na odludziu pół godziny. Czy jest mu w jakiś sposób zapewnione bezpieczeństwo, czy też w ZTMie o tym nie pomyśleli?
oczywiście. ma zapewnione. te trzy bloki na ul.Dudziarskiej to jest przekrój obecnej Polski. mieszkają tam zarówno bezrobotni jak też tzw. "element" oraz policjanci.
zatem - ochrona całoroczna.
:grin:
cieszy mnie podjęcie nagłej decyzji przez władze miasta o uruchomieniu kuriozalnej linii 137 na nieprzystosowaną do prowadzenia komunikacji ulicę Chłopickiego o zniszczonej nawierzchni "kocich łbów" i polecenie obsługi tej linii prywatnemu (a nie miejskiemu - MZA) przewoźnikowi nowiutkimi autobusami prosto z fabryki.
jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii warszawskiej komunikacji miejskiej polecenie niszczenia nowego taboru jak też obsługującego tę linię przewoźnika, pomimo zachwytów władz miasta o wyższości przewoźnika prywatnego nad miejskim (tzw. konkurencyjna stawka za wozokilometr).
uruchomienie tej linii stanowi swoistą gierkowską "propagandę sukcesu".
takie niedopracowanie to powrót do "starych (prestiżowych) czasów" ?
najpierw autobus, a o nawierzchnię ulicy Chłopickiego władze miasta będą się martwić....
na "Święty Nigdy " ?
.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 15 lis 2007, 8:39

tadeo pisze:cieszy mnie podjęcie nagłej decyzji przez władze miasta o uruchomieniu kuriozalnej linii 137 na nieprzystosowaną do prowadzenia komunikacji ulicę Chłopickiego o zniszczonej nawierzchni "kocich łbów"
Teraz i tak jest dobrze od jakiegoś czasu, kiedy to wszystkie większe dziury załatano asfaltem i auta mogą się swobodnie mijać bez zwalniania. Dawniej dało się jechać tylko środkiem Chłopickiego, a bokiem jakieś 10km/h.

Tak BTW to przejechałem się sprawdzić, czy tam są znaki zakazu wzdłuż całego objazdu wagonowni i nie widziałem takowych.

alojzy
Posty: 1316
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 15 lis 2007, 8:53

Zdania mieszkańców "osiedla Dudziarska" o nowej linii są mocno podzielone. Rannym kursem pojechało 6 osób:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4674023.html

Obrazek
Lepiej byłoby busem przez tory?
Jacek Zawadzki
2007-11-14, ostatnia aktualizacja 2007-11-15 10:09


Pierwszy dzień kursowania nowego minibusa na Pradze-Południe. Opinia o linii 137 podzieliła mieszkańców osiedla przy ulicy Dudziarskiej.

Na końcowym przystanku nowej linii minibusowej po godzinie 8 rano czekała tylko jedna osoba. Pani Teresa ma astmę i możliwość dojazdu busem jest dla niej wybawieniem. - Pracuję w centrum. Musiałam chodzić przez tory, nieraz z ciężkimi zakupami. Teraz wygodnie dojadę do przesiadki - mówiła, kiedy zajęła już miejsce w pojeździe. Busem dojedzie do Płowieckiej lub na pl. Szembeka i przesiądzie się w autobus do Centrum. Kiedy pytam o rozkład, krzywi się. - Trochę za rzadko i są dziury w ciągu dnia. Trzeba będzie dopasować do przesiadki, żeby nie czekać - mówi i zabiera się do studiowania spisanego rozkładu jazdy.

Według pani Teresy mieszkańcy bardzo długo starali się o powstanie tej linii, ale nie sądzi, żeby dużo osób z niej korzystało.

W tym czasie na przystanku zgromadziła się niewielka grupka mieszkańców. Do odjazdu zostało jeszcze ponad dziesięć minut. Przyszli zobaczyć, jak wygląda ich długo oczekiwane połączenie ze światem.

Z opinią pani Teresy nie zgadza się młoda kobieta w czerwonej kurtce, matka dwójki małych dzieci. - Od groma dzieciaków stąd jeździ do szkoły. I jeszcze ludzie do pracy - argumentuje.

- Szkoda pieniędzy. To bezproduktywne - włączył się do rozmowy pan w brązowej skórze. - Powinien jeździć przez tory, tak jak się chodzi, a nie naokoło. Szybciej będzie przejść. Ja na plac Szembeka idę 30 minut, a tym nie wiadomo, ile będzie się jechać.

- Przez tory nie puszczą. To prywatny teren i tylko prywatne samochody tam jeżdżą. Państwowego nie przepuszczą - odpowiedziały mu zgromadzone kobiety.

- Lepiej, jakby jechał przez tory, ale dobrze, że w ogóle jest - dopowiada jeszcze pani w czerwonej kurtce. - Dźwigać nie trzeba będzie i mandatu już człowiek nie dostanie za przechodzenie przez tory.

- Wygodnie ci, bo tylko do Okularowej jedziesz - obrusza się inna kobieta i odchodzi od autobusu.

Kierowca uruchomił silnik i kobieta w czerwonej kurtce wsiadła do środka pojazdu. Za nią jeszcze cztery osoby. Busem o 8.38 z Dudziarskiej odjechało w sumie sześć osób, okrężną drogą, ale wygodnie i w cieple. Pan w brązowej skórze poszedł na piechotę, przez tory.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2007-11-15, 10:56 ]
Proszę wklejać artykuły!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 lis 2007, 9:18

MeWa pisze:
Piotrek pisze: A po polsku gada? ;)
Nie wiem, czy gada, ale dzieci strofował :) później coś komuś tłumaczył :)
Dodajmy, że tłumaczył mocno łamaną polszczyzną.
tadeo pisze:uruchomienie tej linii stanowi swoistą gierkowską "propagandę sukcesu".
Twoim zdaniem druga Włoszczowa Północ :?: Może i tak, ale czasem warto i takie Włoszczowy uskuteczniać.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 15 lis 2007, 11:35

A to się wyjaśniło, co to za goście focący Solinę po 8:00. To dobrze, że nie napisali, że autobus przyjechał z dwoma osobami :lol:

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 15 lis 2007, 11:39

R-11 Kleszczowa pisze:
tadeo pisze:uruchomienie tej linii stanowi swoistą gierkowską "propagandę sukcesu".
Twoim zdaniem druga Włoszczowa Północ :?: Może i tak, ale czasem warto i takie Włoszczowy uskuteczniać.
kolego "Kleszczowa"- odsyłam Cię do uważnego przeczytania całego postu z uwzględnieniem wszystkich zdań pod wyrwanym
z kontekstu Twoim cytatem.

co do przystanku Włoszczowa Północ : aby takowy powstał uważam, że...
każde przesięwzięcie powinno być dopracowane w szczegółach.
.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 15 lis 2007, 12:21

tadeo pisze:wyrwanym
z kontekstu
:P Mam pewne skojarzenie... :D

[ Dodano: 2007-11-15, 12:22 ]
gościu w brązowym nakryciu pisze: Ja na plac Szembeka idę 30 minut, a
Ja panie od kozła do Szembeka idę 10 minut, a wcześniej mówiono, że od Dudziarskiej na Olszynkę pętlę idzie się 10 minut. :P
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 15 lis 2007, 14:22

Przez tory oczywiście szybciej, ale tam w ogóle jest zakaz przejazdu (nie dotyczy czegoś chyba). Ale jest tam prywatny, który jedzie przez tory i zawraca przy hali IC.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 lis 2007, 16:18

tadeo pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Twoim zdaniem druga Włoszczowa Północ :?: Może i tak, ale czasem warto i takie Włoszczowy uskuteczniać.
kolego "Kleszczowa"- odsyłam Cię do uważnego przeczytania całego postu z uwzględnieniem wszystkich zdań pod wyrwanym
z kontekstu Twoim cytatem.

co do przystanku Włoszczowa Północ : aby takowy powstał uważam, że...
każde przesięwzięcie powinno być dopracowane w szczegółach.
.
Nie rozumiem dlaczego się bulwersujesz :roll:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 lis 2007, 16:46

Dantte pisze:Przez tory oczywiście szybciej, ale tam w ogóle jest zakaz przejazdu (nie dotyczy czegoś chyba). Ale jest tam prywatny, który jedzie przez tory i zawraca przy hali IC.
wystarczy usankcjonować, to co i tak wszyscy robią...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 lis 2007, 16:49

MeWa pisze:
Dantte pisze:Przez tory oczywiście szybciej, ale tam w ogóle jest zakaz przejazdu (nie dotyczy czegoś chyba). Ale jest tam prywatny, który jedzie przez tory i zawraca przy hali IC.
wystarczy usankcjonować, to co i tak wszyscy robią...
Ale to wcale nie musiałoby być łatwe. Biurokracja jest paskudna. Aczkolwiek ja uważam, że w przyszłości 137 powinno tamtędy jechać i dalej w kierunku Chełmżyńskiej z podjazdem na Dudziarską...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 15 lis 2007, 18:02

solaris8315 pisze:A to się wyjaśniło, co to za goście focący Solinę po 8:00. To dobrze, że nie napisali, że autobus przyjechał z dwoma osobami :lol:
Widocznie domyślili się, że z nami też co nie halo. O-)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

PiotrekP
Posty: 3496
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 15 lis 2007, 18:12

No, dziś kursem 9|28 jechałem ja + jeden pasażer + kierowca. :aloha:
Autobus, jak autobus, ale ja się do niego nie przekonam. O-)

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 15 lis 2007, 20:59

tadeo pisze:cieszy mnie podjęcie nagłej decyzji przez władze miasta o uruchomieniu kuriozalnej linii 137 na nieprzystosowaną do prowadzenia komunikacji ulicę Chłopickiego o zniszczonej nawierzchni "kocich łbów"
Wiele ulic w Warszawie nie jest przystosowanych do prowadzenia ruchu autobusów (np. przez wiele lat ul. Mehoffera). A decyzja nie jest "nagła" bo o potrzebie obsługi Dudziarskiej mówiło się od dawna, dlatego powinno się mówić że "wreszcie". Transport miejski powinien docierać do wszystkich miejsc gdzie jest na niego popyt.
tadeo pisze:jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii warszawskiej komunikacji miejskiej polecenie niszczenia nowego taboru jak też obsługującego tę linię przewoźnika, pomimo zachwytów władz miasta o wyższości przewoźnika prywatnego nad miejskim (tzw. konkurencyjna stawka za wozokilometr).
Niszczenia? Otóż dzięki odpowiednim decyzjom nieznacznie (bo "kocie łby" ciężko dostosować do normalnych warunków) poprawiono, ale poprawiono nawierzchnię ulicy Chłopickiego, a w newralgicznych miejscach zastąpiono trylinką. Inna sprawa, że jazdę około kilometra w 6 minut można nazwać niszczeniem wozu?
tadeo pisze:uruchomienie tej linii stanowi swoistą gierkowską "propagandę sukcesu".
takie niedopracowanie to powrót do "starych (prestiżowych) czasów" ?
Uważasz że mieszkańcom Dudziarskiej autobus się nie należy?? Nie ma się czym chwalić że pojechał dopiero teraz, chociaż jest to pewien przełom w dziedzinie "niedasiesyzmu". ;) Po za tym kto wg Ciebie nakręca sukces? Prasa! Prasa od tego jest żeby, oprócz przekazywania informacji, przejmować się ludzkimi problemami.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 16 lis 2007, 4:05

koledze "JotPeCet" uprzejmie dziękuję za przeczytanie i poddanie analizie znakomitej większości mojego postu.
wszystko co dotychczas miałem do wyrażenia w sprawie nagle powstałej linii 137 - zawarłem w dwóch postach tematycznych
oraz odpowiedzi udzielonej koledze "R-11 Kleszczowa".
.

ODPOWIEDZ