Biletomaty na przystankach

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 22 kwie 2011, 18:35

Sindbad pisze:automaty mają sprzedawać wszystkie bilety. Jak ktoś nie zna taryfy to jego problem.
A znasz taryfę biletową obowiązującą w Gdańsku lub Krakowie? Zakładam że nie. Człowiek który musi skorzystać jednorazowo z komunikacji w innym mieście w większości wypadków kupuje bilet jednorazowy nie wnikając jaki ma inne możliwości. No bo po co. W sytuacji która opisuje Glonojad zachowałbym się podobnie. Wystarczy tylko odrobina chęci by taki komunikat się pojawiał. Nawet nie koniecznie po wyborze rodzaju biletu a na ekranie powitalnym

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 22 kwie 2011, 19:02

W Krakowie miałem niezły problem z kupnem biletu w automacie - czy należy mi się ulga gminna czy jakaś tam inna... Informacji nie było, musiałem się posiłkować internetem w telefonie.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 22 kwie 2011, 19:06

A co to ma do rzeczy?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 22 kwie 2011, 19:11

Taka ogólna dygresja nt. biletomatów i przyjezdnych oraz przydatnych informacji dla nich.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 kwie 2011, 19:15

JacekM pisze:W Krakowie miałem niezły problem z kupnem biletu w automacie - czy należy mi się ulga gminna czy jakaś tam inna... Informacji nie było, musiałem się posiłkować internetem w telefonie.
Ja chyba profilaktycznie kupiłem ten droższy, ale wcale nie wiem, czy usatysfakcjonowałoby to kontrolera :)
noidea

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 kwie 2011, 19:41

JacekM pisze:W Krakowie miałem niezły problem z kupnem biletu w automacie - czy należy mi się ulga gminna czy jakaś tam inna...
Ulgi ustawowe mają tylko studenci, posłowie i senatorowie oraz kombatanci ;)

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 22 kwie 2011, 23:37

Premo pisze:
Sindbad pisze:automaty mają sprzedawać wszystkie bilety. Jak ktoś nie zna taryfy to jego problem.
A znasz taryfę biletową obowiązującą w Gdańsku lub Krakowie? Zakładam że nie. Człowiek który musi skorzystać jednorazowo z komunikacji w innym mieście w większości wypadków kupuje bilet jednorazowy nie wnikając jaki ma inne możliwości. No bo po co. W sytuacji która opisuje Glonojad zachowałbym się podobnie. Wystarczy tylko odrobina chęci by taki komunikat się pojawiał. Nawet nie koniecznie po wyborze rodzaju biletu a na ekranie powitalnym
:idea: automat jest na bilety komunikacji miejskiej a nie kolejowej, więc koniec języka za przewodnika zawsze można kogoś zapytać na stacji.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 22 kwie 2011, 23:53

Co z tym zasyfiałym, zapyziałym biletomatem przy Cepelii na przystanku Centrum? Dalej nic?

Farsa jak siemasz, co chwilę ktoś podchodzi i palce brudzi od tego niedziałającego szmelcu.
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 23 kwie 2011, 7:56

Sindbad pisze:automat jest na bilety komunikacji miejskiej a nie kolejowej
SKM to komunikacja miejska czy kolejowa?

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 23 kwie 2011, 19:22

Premo pisze:
Sindbad pisze:automat jest na bilety komunikacji miejskiej a nie kolejowej
SKM to komunikacja miejska czy kolejowa?
Miejska na taryfie ZTM>
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Adik
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2011, 9:51
Lokalizacja: Jestem z miasta to widać słychać i czuć :)

Post autor: Adik » 24 kwie 2011, 9:51

nowy niebieski biletomat chodecka róg kondratowicza kier łojewska

Lonik
Posty: 491
Rejestracja: 30 cze 2010, 16:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Lonik » 24 kwie 2011, 19:05

rufio198 pisze: Na Grochowskiej pojawił przy Gocławskiej :arrow: Zieleniecka
Nie wróże świetlanej przyszłości. Prędzej ktoś zdewastuje lub Romy sprywatyzują.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 maja 2011, 8:24

Po "sukcesie" biletomatów w Łodzi, Mennica Polska planuje uruchomić biletomaty w nowych lokalizacjach: Skierniewice, Łowicz i Sochaczew (info Radio ZET)

I artykulik z Wyborczej:
Na Fabrycznym stanęły biletomaty, ale... nie łódzkie

Przemysław Kuć, 29.04.2011 aktualizacja: 2011-04-29 16:10


Łodzianie od początku kwietnia mogą korzystać z biletomatów! Zapłacą w nich jednak za przejazd w... Warszawie. Automaty umieściło na dworcu Fabrycznym warszawskie ZTM.


Biletomaty stanęły na dworcu na początku kwietnia. Pierwszy umieszczono przy kasach, drugi przy wejściu na dworzec od strony przystanków PKS. - Ludzie podchodzą, przyglądają się. Najwięcej osób kupuje jednak rano - mówi jedna z kasjerek. Niestety, w automacie nie kupią biletów na łódzkie autobusy i tramwaje. Choć łodzianie od lat narzekają na brak biletomatów, łódzkie MPK ubiegło warszawskiemu przewoźnikowi. Łodzianie kupią w maszynach... stołeczne bilety. Skąd decyzja o ich sprzedaży w Łodzi? - Wielu mieszkańców tego miasta dojeżdża codziennie do Warszawy. I tym, którzy tam studiują, i pracującym chcemy ułatwić życie - tłumaczy rzecznik ZTM Warszawa Andrzej Skwarek.

Podróżni, oczekujący w Łodzi na pociąg do stolicy, mają mieszane odczucia. - To ciekawa inicjatywa. Często ciężko jest dopchać się do jakiejkolwiek maszyny w okolicach dworca Centralnego. Z drugiej strony to dość dziwny pomysł - mówi Karol, warszawski student.

Na razie automaty cieszą się średnim powodzeniem. Przez pierwszy miesiąc działania w obu maszynach sprzedano łącznie 210 biletów. - Ale wierzymy, że z miesiąca na miesiąc ich popularność będzie rosnąć. Niektórzy potencjalni klienci ich po prostu jeszcze nie zauważyli - przekonuje Skwarek. I po chwili dodaje, że automaty mogą pojawić się też w innych miastach naszego województwa. - Zapalamy zielone światło dla takich inicjatyw. Pod uwagę bierzemy instalację biletomatów na trasie pociągów z Łodzi do Warszawy. Mogą to być choćby Koluszki i Skierniewice. Za wcześnie jednak na deklaracje - kończy.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Łódź
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,9516 ... dzkie.html

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 02 maja 2011, 21:26

Ja 17 kwietnia pisze:Niestety biletomat na PKP Przystanek nie działa, zresztą ten na PKP Rembertów również nie wykazuje oznak życia.
Nadal obydwa biltomaty nie działają. Ciekawe czy w ogóle kiedyś zostaną uruchomione czy stoją jako atrapy.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4924
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 02 maja 2011, 21:33

Bernard pisze:
Ja 17 kwietnia pisze:Niestety biletomat na PKP Przystanek nie działa, zresztą ten na PKP Rembertów również nie wykazuje oznak życia.
Nadal obydwa biltomaty nie działają. Ciekawe czy w ogóle kiedyś zostaną uruchomione czy stoją jako atrapy.
A gdzie jest PKP Przystanek :?:
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ