Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 mar 2014, 21:08

WPS = ?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 04 mar 2014, 21:12

Wielka Przedwyborcza Sr...ka.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 mar 2014, 21:15

Myślałem że znowu jakaś Wytwórnia Pojazdów Szynofilnych or sth... ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 04 mar 2014, 21:18

To raczej wytwórnia pojazdów szyno(rżnąco)wych.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 mar 2014, 21:19

Szynożrących po prostu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 04 mar 2014, 21:31

Żarcie różni się od rżnięcia. Efekt, w przypadku toru, jest ten sam.
Kurcze, zdanie jak z dyktanda.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 mar 2014, 21:45

Stary Pingwin pisze:Żarcie różni się od rżnięcia.
Przez żołądek do ... serca. :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 04 mar 2014, 21:47

Glonojad pisze:
Stary Pingwin pisze:Żarcie różni się od rżnięcia.
Przez żołądek do ... serca. :p
To trzeba być nieźle wyposażonym...
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 mar 2014, 7:46

Szeregowy_Równoległy pisze:To trzeba być nieźle wyposażonym...
Lekarze od dawna polecają spożywanie pokarmów wyposażonych w żelazo.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 mar 2014, 9:10

Zakończcie, proszę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 05 mar 2014, 10:54

Glonojad pisze:Zabawne jest lansowanie wariantu "jedna stacja do TT". Wariant ten prawie nikomu nic nie poprawa - Białołęka jak musiała się przesiadać, tak musi się przesiadać, Bródno traci połowę stacji metra w strefie dojścia. Jedyna "zaleta" tego wariantu to możliwość budowy parkingu P+R - tyle że to powinno być kryterium brane pod uwagę jako ostatnie, bo parkingi takie powinny być przy liniach kolejowych na przedmieściach w postaci prostych placów, a nie kubaturówek w środku miasta (no, w jednej z dzielnic miejskich). Czyli dla wygody 1,5 tysiąca pasażerów z samochodów - najdroższych pasażerów jeśli chodzi o koszt budowy i utrzymania infrastruktury dla nich - odbieramy możliwość bezpośredniego skorzystania z metra dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Bródna. Nonsens, który nie ma prawa obronić się w analizie ekonomicznej - ale w pewnym sensie można to nazwać "kompromisem". Ja to nazywam marnotrawstwem...
Oczywiście nie zgadzam się z tą argumentacją. Przede wszystkim zlokalizowanie węzła przesiadkowego nie przy Kondratowicza a za Trasą Toruńską zmienia bardzo wiele. I nie chodzi bynajmniej tylko o garaż dla 1,5 tys. samochodów, ale sensownie urządzoną pętlę autobusową, na którą jest miejsce przy hipotetycznej stacji Grodzisk, a nie ma go na Bródnie (tu można sobie wyobrazić tylko prowizorkę w postaci obecnej trasy 512, nadkładającej kilometry w każdym kursie - kto za to płaci? - żeby zmienić kierunek jazdy). Do pętli Metro Grodzisk dojeżdżałaby zaś nie tylko Zielona Białołęka (tak, korek krótszy o jedną stację metra też ma ogromne znaczenie), ale i wszystkie linie z pasma marecko-radzymińskiego, które mogłyby zostać wycofane ze sporego odcinka.
Dziwne też, że biadolisz nad losem mieszkańców zachodniej części Bródna, która jest akurat świetnie skomunikowana tramwajowo. Co się stanie stanie z tymi tramwajami po doprowadzeniu metra do stacji Rembielińska? Zostanie np. jedna ”3” co 10 minut? Co wtedy z projektem tramwajowym na moście Krasińskiego? Dla mnie traci on sens. Owszem, wybroniłby się jeszcze, gdyby Bródno miało stację metra tylko przy Kondratowicza/św. Wincentego.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 05 mar 2014, 12:08

osa pisze:Co się stanie stanie z tymi tramwajami po doprowadzeniu metra do stacji Rembielińska? Zostanie np. jedna ”3” co 10 minut?
Zawsze myślałem, że stację metra projektuje się akurat w tym miejscu, żeby możliwy był dowóz do niej całej zachodniej części Bródna częstymi tramwajami, ale widzę że Pan Redaktor wyprowadził mnie z błędu. Dziękuję!
Co wtedy z projektem tramwajowym na moście Krasińskiego? Dla mnie traci on sens.
No jasne, bo wcale nie ma potoków pasażerów z Bródna na Żoliborz, czego dowodzi nieistnienie takich linii jak 112 czy 114.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 05 mar 2014, 12:13

Hola, hola. Owszem można dowozić ludzi tramwajami do metra wzdłuż Rembielińskiej, ale co z frekwencją w tych tramwajach na dalszym odcinku w stronę miasta - Odrowąża, 11 Listopada czy Starzyńskiego?
Wątpię też, czy nawet obecna frekwencja w autobusach 112 i 114 uzasadnia budowę nowego mostu z linią tramwajową Bródno - Żoliborz (Metro Plac Wilsona), gdyby miała powstać stacja metra Rembielińska. Coś jest zresztą na rzeczy z odłożeniem na święte nigdy tej właściwie gotowej do realizacji inwestycji (mam na myśli most Krasińskiego).

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 mar 2014, 13:00

osa pisze:sensownie urządzoną pętlę autobusową, na którą jest miejsce przy hipotetycznej stacji Grodzisk, a nie ma go na Bródnie (tu można sobie wyobrazić tylko prowizorkę w postaci obecnej trasy 512, nadkładającej kilometry w każdym kursie - kto za to płaci? - żeby zmienić kierunek jazdy).
Na wylocie planowanej stacji na Bródnie jest spora miejska działka pozwalająca na budowę pętli autobusowej i na nowe rozdanie autobusowe więc prowizorek nikt nie przewiduje (linie marecko-radzymińskie się zmieszczą również).
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 mar 2014, 13:39

Zabieranie z Bródna metra, "żeby nie opustoszały tramwaje" wydaje mi się dziwne. (Inna sprawa, że jakoś drastycznie lepszego czasu do centrum to metro wcale nie da.)

Natomiast tak sobie myślę, że warto byłoby zachować sobie możliwość przedłużenia metra (np. za 20 lat, albo za 30). Kierowanie końcówki na zachód przedłużaniu (dokądkolwiek) nie sprzyja. Ale czy da się wykręcić inaczej?

ODPOWIEDZ