(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 kwie 2008, 22:28

Moment, przecież zamykają ale połówkę wiaduktu na Powązkowskiej :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 kwie 2008, 23:11

Dokładnie, ruch ma być utrzymany.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 17 kwie 2008, 9:46

Czy przejeżdżałeś kiedykolwiek, jeden z drugim, przez trasę/drogę modernizowaną "pod ruchem"?

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 17 kwie 2008, 9:57

Dennis pisze:Czy przejeżdżałeś kiedykolwiek, jeden z drugim, przez trasę/drogę modernizowaną "pod ruchem"?
Dobrze nie będzie ale podobny sposób remontowano sąsiedni wiadukt i jakoś to działało. Może 406 pojedzie przez Krasińskiego ?
Ja mam obawy jak równocześnie zamkną Wiadukt Gdański, wtedy to może być "wesoło".
Sorki za OT w temacie linii tramwajowych.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 17 kwie 2008, 11:06

Dennis pisze:Czy przejeżdżałeś kiedykolwiek, jeden z drugim, przez trasę/drogę modernizowaną "pod ruchem"?
Tak, Rondo Żaba :>

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 kwie 2008, 15:50

Dennis pisze:Czy po prostu sądząc, że ja nadal mieszkam na Nowym Bemowie, próbują mścić się na mnie za liczne paszkwile, które do nich wysyłałem, skazując tym samym to osiedle na niemal zupełne już wkrótce odizolowanie:
Masz manię prześladowczą?
Dennis pisze:Apeluję jeszcze raz do WAWKOMowiczów z Bemowa, by zainteresowali się tematem, bo czym prędzej trzeba zacząć gnębić ZTM o powrót 2 i 13 na Bemowo :!: :-$
Przed zakończeniem pętli Huta nawet o tym nie marz.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 17 kwie 2008, 17:54

Bastian pisze:Dokładnie, ruch ma być utrzymany.
jakby ludzie w mieście mieli żelazne cojones, to by zrobili ruch tylko dla autobusów i taxi. ale nie mają, więc będą gigantyczne korki.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 kwie 2008, 20:55

W tym miejscu nie ma odpowiednio dużego ruchu autobusowego, by ktokolwiek na to poszedł. Ale kierunek myślenia chyba zaczyna się powoooli zmieniać, być może w innych miejscach znaczne ustępstwa na rzecz zbiorkomu będą możliwe. Zresztą parę lat temu trampas na W-Z był szczytem niemożliwości. Tym niemniej jeszcze wiele trzeba w tym myśleniu zmienić...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 17 kwie 2008, 21:46

A więc te utrudnienia, które niechybnie będą miały tam miejsce, mają szansę sparaliżować ruch autobusowy, o czym ZTM powinien wiedzieć. Pytam ponownie, dlaczego zatem, w takiej sytuacji, nastąpiły tak absurdalne posunięcia w materii komunikacji tramwajowej na Nowym Bemowie? Domyślam się, że to D. powinien odpowiadać, a nie odpowie. Ale zapytać sobie mogę, retorycznie, a co O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 kwie 2008, 22:50

Dennis pisze:Domyślam się, że to D. powinien odpowiadać, a nie odpowie.
Jaki D.? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 17 kwie 2008, 22:53

Ten, co to z nim korespondowałem (i z jego "starą") :P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 kwie 2008, 23:09

A nie wiem. W każdym bądź razie "autorem" linii 5 nie jest żaden z aktywnie udzielających się na forum ZTM-owców.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 24 kwie 2008, 10:46

Dziś pierwszy raz przed 8 rano miałem "przyjemność" widzieć 46 :/ Uważam, że jest to kompletna porażka. W największym szczycie tramwajem na Kasprzaka jechało może 8-10 osób podczas gdy po 10 min. czekania na cokolwiek na Pl.Zawiszy ludzie przebiegali od tramwaju do autobusu (nielegalnym ale często uczęszczanym przejsciem) bo zauważyli jadące w parze (jak zawsze) 501 i 159. Niestety nie wszystkim było dane zmieścić się. To tylko potwierdza, że połączenie Pl.Zawiszy-Szpital Wolski jest zaniedbane przez ZTM podczas gdy 46 z Solidarności do Szpitala ma mizerne wykorzystanie :/

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 24 kwie 2008, 10:59

dzidek pisze:Dziś pierwszy raz przed 8 rano miałem "przyjemność" widzieć 46 :/ Uważam, że jest to kompletna porażka. W największym szczycie tramwajem na Kasprzaka jechało może 8-10 osób podczas gdy po 10 min. czekania na cokolwiek na Pl.Zawiszy ludzie przebiegali od tramwaju do autobusu (nielegalnym ale często uczęszczanym przejsciem) bo zauważyli jadące w parze (jak zawsze) 501 i 159. Niestety nie wszystkim było dane zmieścić się. To tylko potwierdza, że połączenie Pl.Zawiszy-Szpital Wolski jest zaniedbane przez ZTM podczas gdy 46 z Solidarności do Szpitala ma mizerne wykorzystanie :/
Nie zgodzę się z Tobą. Dość często jadę 46 i po tym jak wychodzę przy WTT dalej jedzie dużo osób. Napewno więcej niż 8 - 10 osób.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 24 kwie 2008, 11:05

Napisałem, że dziś widziałem pierwszy raz po zmianach tę linię i kurs przed 8 był wyjątkowo słabo wykorzystany ;) Jeśli wagony innch kursów są zapchane to się cieszę i gratuluję zmiany trasy :)

ODPOWIEDZ