Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6948
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 kwie 2016, 15:06

A poza tym i tak trzeba będzie rozpruć to całe skrzyżowanie. Samo odsunięcie jezdni chyba nie będzie stanowiło wobec tego aż tak dużego problemu.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 kwie 2016, 15:59

osa pisze:Trzeba też od razu zacząć lobbing za przesunięciem na zachód następnej stacji metra. Chyba najlepiej pod pętlę autobusową Osiedle Górczewska, jeśli nie pod skrzyżowanie Górczewska/Lazurowa.
Pamiętaj tylko ze tam zaraz jest luk w stronę Chrzanowa a stacja na łuku to nie jest najlepszy pomysł. Nie wiem czy by geometrii całego łuku nie trzeba by robić od nowa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2016, 19:13

Co na obecnym etapie nie rodzi chyba zadnych kosztów i tak.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 25 kwie 2016, 12:47

pawcio pisze: Pamiętaj tylko ze tam zaraz jest luk w stronę Chrzanowa a stacja na łuku to nie jest najlepszy pomysł.
Dlatego własnie Politechnikę wybudowano tam, gdzie wybudowano.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 kwie 2016, 12:53

Wiesz, że stąpasz po cienkim lodzie. Zaraz ktoś wyciągnie wniosek, że skoro Ratusz można był odsunąc, to czemu nie Powstańców. A nie, wróć. Już wyciągnął.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 25 kwie 2016, 15:46

pawcio pisze:Wiesz, że stąpasz po cienkim lodzie.
To się nazywa życie na krawędzi ;-)

Dodano po 2 godzinach 5 minutach 26 sekundach:
Jutro pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań z mieszkańcami prawobrzeżnej Warszawy z okazji startu 3+3:
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1631&c=100&l=1

Wybiera się ktoś?

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 28 kwie 2016, 0:09

Po co za stacją Targówek komora rozjazdowa skoro na Trockiej będą tory odstawcze?

MatiOmlet
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:51
Lokalizacja: Solec

Post autor: MatiOmlet » 28 kwie 2016, 0:49

person pisze: Wybiera się ktoś?
Byłem dzisiaj na praskim spotkaniu z ciekawości zmieszanej z masochizmem (mieszkam na Włochach). Nie wiem, czy gorsi byli mieszkańcy tej narożnej kamienicy na Strzeleckiej 46, którzy nie dawali dojść do głosu dość rzeczowo przygotowanemu i chętnemu do odpowiedzi Lejkowi i Witczyńskiemu, czy raczej jakiś wiceprzewodniczący rady dzielnicy, który zarzucił jeszcze pytaniem kiedy wreszcie metro zabierze te betonowe bloki sprzed Władysława IV, na co go lekko przygasił prezes metra, że gdyby p. radny czytał gazety, to wyraźnie było napisane, że odpowiadają za to tramwajarze i biorą się za to w wakacje, bo właśnie metro nie pozwala im już teraz narobić utrudnień.

A w ogóle miło, że wyciąganie tarczy drążącej na Pradze odbędzie się po cichutku - wiertło zostanie rozebrane na Wileńskim, zaś reszta tarczy cofnie się do Szwedzkiej i tam ją wyjmą.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 kwie 2016, 18:55

Tramwajarze biorą się za to dlatego, że metro sobie granicę robot ustaliło w połowie przystanku i baw się sam, ale to szczegół ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 03 maja 2016, 10:59

GW pisze: Z kolei "czwórka" z przystanku przy ul. Kondratowicza na Bródnie dociera do Dworca Wileńskiego w zaledwie w kwadrans, czyli tylko dwie-trzy minuty dłużej niż II linia metra, która ma stąd wyruszać po 2020 r.
To jakby robi się z tego argument aby jednak druga linia poszła na Derby :P .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 maja 2016, 11:04

Niech sobie wyznaczą teren na tramwaj.
Jak budowali Nową Hutę, to najpierw na miedzach wytyczali tramwaje, a potem budowali bloki.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 maja 2016, 12:27

TGM pisze:
GW pisze: Z kolei "czwórka" z przystanku przy ul. Kondratowicza na Bródnie dociera do Dworca Wileńskiego w zaledwie w kwadrans, czyli tylko dwie-trzy minuty dłużej niż II linia metra, która ma stąd wyruszać po 2020 r.
To jakby robi się z tego argument aby jednak druga linia poszła na Derby :P .
O tym powinna decydować wyłącznie liczba pasażerów w zasięgu dojścia do stacji (bo dowóz można zrealizować gdziekolwiek, a prędkość jazdy tramwaju można do poziomu metra doprowadzić).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 maja 2016, 15:17

Albo czegoś nie rozumiem, albo to jest argument za tym, żeby metra nie budować w ogóle.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 maja 2016, 15:26

To jest argument za tym, by budowac je na jedenastopietrowym Bródnie, a nie dwu-trzypietrowym Grodzisku gdzie właśnie skończyły się np. możliwości budowy garaży (co dodatkowo wpływa na gęstość zabudowy).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 maja 2016, 15:32

Trochę się co prawda zagęściło, ale np. Ursynów Północny był zbudowany z gęstością zaludnienia odpowiadającą typowemu 'zachodniemu' osiedlu domów jednorodzinnych.

ODPOWIEDZ