Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 wrz 2006, 10:42

Dodam jeszcze, że to ja Jarka uświadomiłem, że tej Makowskiej tam de facto nie ma... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 wrz 2006, 10:55

Jest ścieżynka wzdłuż torów. =P~
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 wrz 2006, 15:17

No i Makowska też wcale taka krótka nie jest :roll: Aczkolwiek nazwa "Szaserów" faktycznie jest chyba najlepsza.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 wrz 2006, 16:59

Bastian pisze:Dodam jeszcze, że to ja Jarka uświadomiłem, że tej Makowskiej tam de facto nie ma.
:arrow: Bardzo dobrze, że przekazujesz te podpowiedzi tam, gdzie trzeba ;)

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 16 wrz 2006, 21:32

Bastian pisze:Dodam jeszcze, że to ja Jarka uświadomiłem, że tej Makowskiej tam de facto nie ma... ;)
Co z tego.. dla ZTM to nie problem.
Ulicy Wesoła w Wesołej też nie ma, a nazwa przystanku - mimo pustulatów, nie została zmieniona podczas niedawnej akcji.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 wrz 2006, 21:46

Andrzej pisze:
Bastian pisze:Dodam jeszcze, że to ja Jarka uświadomiłem, że tej Makowskiej tam de facto nie ma... ;)
Co z tego.. dla ZTM to nie problem.
Ulicy Wesoła w Wesołej też nie ma, a nazwa przystanku - mimo pustulatów, nie została zmieniona podczas niedawnej akcji.
A przedłużenie 1 Praskiego Pułku :-k

BTW: zawsze można wyjśc z założenia, ze nazwa przystanku wzięła się od dzielnicy- aczkolwiek to jednak Stara Miłosna, a nie Wesoła ale to inna bajka 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 13 paź 2006, 10:17

Dowiedziałem się w ZTM-ie, że od początku listopada na nowym odcinku ulicy Szaserów pojawi się linia 188. Moim zdaniem to dobry wybór linii, spośród branych pod rozwagę 102 i 523.
Prace się przeciągają z uwagi na konieczność zmiany projektu przystanku dla wysiadających na nowej pętli. ZTM jednak zapewnia, że wspólnie z Gminą Praga-Południe dołoży wszelkich starań, żeby do listopada sprawę załatwić.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 13 paź 2006, 10:19

A ja nadal podtrzymuję swoje zdanie, że na tym odcinku powinno się pojawić (też) 102.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 paź 2006, 11:13

Bardzo dobrze, że wreszcie pojadą tam autobusy. Szedłem tą ulicą wczoraj i jak narazie zatoki przystankowe służą jako parkingi :/

W sumie dobrze, że pojedzie tam 188- co to do 102- mam wrażenie, że dwóch linii mógłby nie pomieścić nowy kraniec. :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 14 paź 2006, 5:28

Czy w pobliżu nowej pętli znajduje się jakiś sklep spożywczy ??

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 14 paź 2006, 11:06

Dennis pisze:A ja nadal podtrzymuję swoje zdanie, że na tym odcinku powinno się pojawić (też) 102.
188 było najlepszym wyborem, o czym pisałem juz od początku:)
Ale zgadzam się, 102 też powinno być przedłużone, ale jeszcze dalej! Ulicą Olszynki Grochowskiej do Gocławka i dalej hmn.. dokąd??, bo rejon Wawra, Rembertowa i Wesołej nie ma dogodnego dojazdu do Olszynki, szpitala przy Szaserów i Powiśla, odkąd zmieniono trasę SKM.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 14 paź 2006, 21:09

kangoo2 pisze:Dowiedziałem się w ZTM-ie, że od początku listopada na nowym odcinku ulicy Szaserów pojawi się linia 188
:arrow: A kraniec jak będzie nazwany?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 paź 2006, 21:57

dzidek pisze:Czy w pobliżu nowej pętli znajduje się jakiś sklep spożywczy ??
Nie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 14 paź 2006, 22:25

R-11 Kleszczowa pisze:W sumie dobrze, że pojedzie tam 188- co to do 102- mam wrażenie, że dwóch linii mógłby nie pomieścić nowy kraniec. :-k
To raz, a po za tym 188 jeździ wystarczająco często, i nie trzeba puszczać tam więcej linii.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 14 paź 2006, 22:55

Wszystko fajnie, ale czy cała operacja rozwiąże problemy ludzi mieszkających przy ul. Dudziarskiej? Być może znacie sprawę - była przedmiotem reportażu m.in. w tvn-owskiej "Uwadze". 188 jest dobrym wyborem, gdyż dojazd na Wiatraczną jest priorytetowy. Ja także jestem zwolennikiem poprowadzenia do nowej pętli 102. Wzmocniłoby to jej rolę jako linii transgrochowskiej. Natomiast pomysł rzucony przez Andrzeja jest raczej melodią przyszłości - dość odległej. Takie przedłużenie musiałoby być postulowane nie tylko przez mieszkańców Pragi Południe, Rembertowa czy Wawra, ale także przez prominentów. Śmiem wątpić czy dogadaliby się tak, aby nie zaszkodzić autobusowi. I rozkład rozrzedzony. Dla Rembertowa nie miałoby to znaczenia, ale mieszkańców Olszynki trudno byłoby przekonać, że dojazdówka do ronda Waszyngtona i Centrum miałaby mieć częstotliwość 20 - 25 minut.

ODPOWIEDZ