DTP 2009

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 wrz 2009, 21:56

m72 pisze: Tak przewoźnicy sobie zażyczyli. Ochrona i tak nie mogła wpuszczać pojedynczych osób. Jedynie w tramwaju/autobusie.
A nie można było na plakacie dodać adnotację, że zajezdnie do 15ej?
m72 pisze:ZTM nie ma ani jednego autobusu czy tramwaju. Chcesz oglądać wozy NR ZTM? :D
Matuesz, dobrze wiesz, że napisałem tak z tego powodu, że chciałbym też widzieć autobusy ajentow. Po prostu fajnie byłoby gdyby pojawiły się WSZYSTKIE rodzaje autobusów jeżdżące na zlecenie ZTM. (choć zdaje sobie sprawę, zę pewnie tu występuje słynny niedasizm).
m72 pisze:Dokładnie. Impreza nie tylko dla miłośników. Jest dla wszystkich!
Ja nie uważam się za miłośnika, moi znajomi tym bardziej, a wszyscy stwierdziliśmy, że bylo duużo nudniej i mniej udanie od DTP z przed kilku lat :> Po za tym bałagan organizacyjny dotyczy każdego, bez wyjatków.
m72 pisze: Dokładnie tak.
Mam propozycję: nie róbmy DTP w przyszłym roku.
Mateusz, nie bulwersuj się. Po prostu mamy porównanie jak bywało i jak było teraz. I wypisujemy co uważamy, że można poprawić. Przecież wiele rzeczy, ktorych teraz nie było, a bardzo się sprawdzały (jak normalne zwiedzanie zajezdni, więszka flota, czy lepsza organizacja samych linii) dawno już na DTP się pojawiły. Na pewno należy się Wam, organizatorom, wielkie podziękowanie bo nie twierdzę, że takie rzeczy u nas załatawia się łatwo, ale myślę, że do przyszłego roku można wiele aspektów poprawić i uatrakcyjnić.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

bart235
Zbanowany
Posty: 244
Rejestracja: 27 mar 2006, 22:36

Post autor: bart235 » 20 wrz 2009, 22:01

O co chodziło w tej awanturze w elektrowozowni KM?
Bartosz Adamski

W związku z powtarzającą się wielokrotnie krytyką użytkowników dotyczacą gramatyki i ortografii Twoich postów proszę o korzystanie z dowolnej formy sprawdzania pisowni przed wysłaniem postu. Junior-admin i użytkownik hafilip84

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 20 wrz 2009, 22:02

Nie tyle awantura, ile idiotyzm kompletny. Napisali ,że zwiedzanie elektrowozowni jest za darmo dla wszystkich, w pociągu czekało ze 140 osób, a tu przylazła jakaś baba i zaczęła prosić jakies zaproszenia... I wyzywać wszystkich bez. Straszyła wezwaniem policji, SOK-u itp. Bardzo nieprzyjemny zgrzyt na sam koniec udanej imprezy. Sam nie byłem tego świadkiem , ale znajomy był, chcial uczestniczyć w zwiedzaniu i wrócił wkurzony.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 20 wrz 2009, 22:05

A ja jestem z siebie obrzydliwie zadowolony, bo zupełnie improwizując zrobiłem to, co do mnie należało. Nie było to łatwe ani przyjemne.
Dziękuję każdemu, z kim miałem okazję pracować w sobotę: koordynatorom klubowym i konduktorom, całej grupie ludzi, która z pełnym poświęceniem i pasją tworzyła tę imprezę.
Nie jest to pierwsza koordynacja imprezy komunikacyjnej i myślę, że wszyscy krytycy, którzy raczyli popełnić już swoje gorzkie żale nie są do końca świadomi jak wygląda tworzenie takiej imprezy i jaki ogrom pracy trzeba w to włożyć, ile kosztują rozmowy z "trudnymi partnerami" (i nie myślę tu o ZTMie). Zapraszam do refleksji.
15/12/2005-12/7/2019

bart235
Zbanowany
Posty: 244
Rejestracja: 27 mar 2006, 22:36

Post autor: bart235 » 20 wrz 2009, 22:14

rhemek pisze:Nie tyle awantura, ile idiotyzm kompletny. Napisali ,że zwiedzanie elektrowozowni jest za darmo dla wszystkich, w pociągu czekało ze 140 osób, a tu przylazła jakaś baba i zaczęła prosić jakies zaproszenia... I wyzywać wszystkich bez. Straszyła wezwaniem policji, SOK-u itp. Bardzo nieprzyjemny zgrzyt na sam koniec udanej imprezy. Sam nie byłem tego świadkiem , ale znajomy był, chcial uczestniczyć w zwiedzaniu i wrócił wkurzony.
i tylko te osoby z zaproszeniami pojechały?
Bartosz Adamski

W związku z powtarzającą się wielokrotnie krytyką użytkowników dotyczacą gramatyki i ortografii Twoich postów proszę o korzystanie z dowolnej formy sprawdzania pisowni przed wysłaniem postu. Junior-admin i użytkownik hafilip84

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 20 wrz 2009, 22:15

Wejdź na p.m.k. Tam jest dokładny opis tej awantury
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 wrz 2009, 22:21

Plesim pisze:Do tego trzeba byłoby zatrudnić dodatkowego człowieka gdyż osoby normalnie tam pracujące miały roboty po uszy.
myślę, że byliby kandydaci... ja mógłbym bardzo chętnie społecznie :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 20 wrz 2009, 22:21

rufio198 pisze:p.m.k
A można jakiegoś linka? Bo nie znam skrótu.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 wrz 2009, 22:23

radeom pisze:
rufio198 pisze:p.m.k
A można jakiegoś linka? Bo nie znam skrótu.
to jest grupa dyskusyjna...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

mozgow
Posty: 703
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 20 wrz 2009, 22:27

MeWa pisze:to jest grupa dyskusyjna...
Przypuszczam, że nie wie co to grupa dyskusyjna :-)

A oto link: pl.misc.kolej
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 20 wrz 2009, 22:29

mozgow pisze:
MeWa pisze:to jest grupa dyskusyjna...
Przypuszczam, że nie wie co to grupa dyskusyjna :-)

A oto link: pl.misc.kolej
Jedyne jakie znam, to grupy dyskusyjne ZTM ;-) Dzięki za link :)

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 wrz 2009, 22:31

poszukaj pl.misc.kolej na usenecie Gazety Wyborczej, onetu czy na groups.google.pl

Ja byłem jakoś między 11 a 13 na WZP i luda było sporo. Nie dziwne, bo miejsce dostępne, a pogoda wręcz wspaniała do takiej imprezy. Słyszałęm parę narzekań osób, które chciały jechać składem z parowozem nie dostały biletów bo "nikt nic nie wie"
Poza tym raczej OK, kurz dzieciakom w ogóle nie przeszkadzał, większość jakie widziałem była bardzo zadowolona :)
Z tego co słyszałem VT627 na Główną cieszył się sporym wzięciem. Parowozy - nie wiem w sumie. Gruszka na Grodzisk WKD też odjechała z Zachodniego z ładną frekwencją.
Nie widzę za bardzo konieczności wystawiania ED74 jak również niezatapialnego 14WE. Ale SKM się chciała pokazać, to się pokazali. Dla mnie OK. Byłem, zobaczyłem co chciałem i tyle. Duże zainteresowanie oznacza, że im więcej takich imprez tym lepiej. Przynajmniej kolej nie bedzie postrzegana jako zawsze rozlatujące się gruchoty. Ludzie z niedowieżaniem słuchali, że Tauri to tak szybko pojechał, a Flirty jeżdżą normalnie 130km/h.... O to chodzi. Coś się rusza i to jest dobre :)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 20 wrz 2009, 22:39

Z tego co się orientuje decyzja o wystawieniu Taurusa została podjeta w ostatniej chwili. Jeszcze w piątek rozkłady opiewały na EP09.
Co do pociągu retro- do Błonia to nie było widać tak wielkiego zapełnienia- fociłem Go pod Ożarowem.
P.s Przewoz- coś miałeś mi wysłać. :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 20 wrz 2009, 22:40

MeWa pisze:ja bym system rozgłoszeniowy na Młocinach wykorzystał do nawdawania komunikatów o konkursach, odjazdach linii zabytkowych, zwiedzaniach itp.
Obawiam się, że mogłoby się to kłócić ze sceną. Rano, do momentu rozpoczęcia imprezy były podawane komunikaty o wyłączeniu pętli autobusowej.
MeWa pisze:Może poprawiałbym usytuowanie niektórych stoisk, bo tworzyły się wąskie gardła...
To będzie do poprawy. Za rok je rozsuniemy, żeby przejście było szersze, a stoiska pod ścianą/przy jezdni.
MeWa pisze:Tylko może faktycznie nie wyszło najlepiej z Kleszczową.
Miód na moje serce, chyba sobie wydrukuję te wszystkie oceny i pokażę MZA na spotkaniu podsumowującym.
bart235 pisze:a czemu z zabytkowych tramwaów nie było żadnej berlinki ani 838+doczepy?
Berlinki są popsute (403 czeka na nowe koła, 445 problemy z przekładnią), z 838+1811 zrezygnowaliśmy jeszcze zanim wyszła kicha z eNkami.
Plesim pisze:Miejsc wybrano bardzo dobrze a możliwości węzła są jeszcze większe.
Możliwości jest sporo, słabo był zagospodarowany skwer przy pętli tramwajowej. Tylko tam części rzeczy nie można ustawić, ze względu na trakcję. Ale może jakiś grill ze stolikami? W tym roku catering nam się wycofał 24 godziny przed imprezą.
A skoro mieliśmy autobus do pobierania krwi (dużo lepsze wykorzystanie, niż rok temu), to może bar Renault PR100 z Emilii Plater?
Piotrek pisze:Matuesz, dobrze wiesz, że napisałem tak z tego powodu, że chciałbym też widzieć autobusy ajentow. Po prostu fajnie byłoby gdyby pojawiły się WSZYSTKIE rodzaje autobusów jeżdżące na zlecenie ZTM. (choć zdaje sobie sprawę, zę pewnie tu występuje słynny niedasizm).
Symboliczny udział ajentów był - Scania A608. ;-) Zobaczymy, co się uda za rok. Obawiam się tylko, że wtedy MZA już wystawi tylko Solarisy, bo tabor ajentów jest dużo młodszy. ;-)
Piotrek pisze:I wypisujemy co uważamy, że można poprawić.
I bardzo Wam za to dziękuję. Mamy jeszcze kilka dni do spotkania podsumowującego, więc bacznie będę się przyglądał temu wątkowi.
MeWa pisze:myślę, że byliby kandydaci... ja mógłbym bardzo chętnie społecznie :D
Pomyślimy, pomyślimy. Przypomnę się w odpowiednim czasie. :D

Ze swojej strony dodam tylko, że węzeł wygląda pięknie o wschodzie słońca. Byłem tam o 6:30. A stojąc w pasażu przy szybie i patrząc, jak wszystko się zaczynało rozstawiać, czułem się jak z okładki "Airport Tycoon".

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 wrz 2009, 22:50

Petroniusz pisze:Obawiam się, że mogłoby się to kłócić ze sceną. Rano, do momentu rozpoczęcia imprezy były podawane komunikaty o wyłączeniu pętli autobusowej.
Petroniusz pisze:Pomyślimy, pomyślimy. Przypomnę się w odpowiednim czasie.
Nad samą sceną (i tamtym skwerkiem) nie ma głośników, zresztą można ustawić strefowe zapowiadanie :D ale to już takie moje ukierunkowanie zainteresowań... :D

Czytałem, że na dniu kolejowym nie zaproszono PKP PR, a za to było nadmierne reklamowanie IC...
Dokąd dojeżdżał dokładnie szynobus dowożący ludzi do Muzeum Kolejnictwa?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ