ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 19 lip 2013, 22:23

Ale przecież za granicą jest tak samo.

Może nie wszyscy mają swoją obsesję smoleńską, ale opinie, że wystarczy zabrać urzędnikom tę forsę, na której śpią, żeby wystarczyło na emerytury dla wszystkich, to naprawdę nie tylko u nas usłyszysz.

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 19 lip 2013, 22:25

Bastian pisze:@ Metalin: No ale walka z tym poprzez likwidację akurat ZTM to jak wywalenie za okno dziecka razem z wodą, wanną i kafelkami.
Ja tam nic wylewać nie chcę. Mówię tylko, ze niepokoi mnie wzrost urzędników de facto każdego szczebla. I nie podoba mi się to, także w odniesieniu do ZTM. Nie wiem i pewnie nei dowiem się kogo i na co przyjęto. Pawcio wcześniej twierdził, ze dane odnośnie nowo zatrudnionych osób uwzględniają też osoby wcześniej pracujące. Więc nie jestem w stanie w tym momencie ocenić do realizacji jakich zadań przyjęto osoby, tak więc nie wiem czy było to zasadne i gdzie można szukać oszczędności. Widzę na pewno oznaki występowania prawa parkinsona. Np. co raz więcej obszernych komunikatów i opisywania jak jest dobrze, przy ogólnych komentarzach jak jest fatalnie.

patryk148
Posty: 547
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 19 lip 2013, 22:43

mnie też zaczyna to przerażać. koszty ZTM to 100 mln zł, w tm Veturilo. przy takim budżecie to nie jest dużo.

naprawdę dlaczego ZTM się nie bronił? przecież ten wzrost biurokracji wynikał z czegoś (i nie jest to powód z którego można robić awanturę). czy biuro prasowe ZTM-u jest na tym samym haju co radni SLD? przecież tam pracują osoby bynajmniej nie społecznie. czy przez ostatnie pół roku (od stycznia) ktoś pod Rutę dołki kopał? no chyba, że mam jakieś inne dane i wyliczenia.

już widzę jak Pani Piotrowska coś robi dla komunikacji miejskiej. Przerażające.....

chyba nie będzie już mapki, bo dziś (na lipiec) z Żelaznej wziąłem :D

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 19 lip 2013, 22:43

Może ZTM zrobi strajk? Taki jednodniowy? Pewnie paraliż większy by w mieście był niż w w przypadku strajku związkowców.
Obrazek

patryk148
Posty: 547
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 19 lip 2013, 22:45

co ciekawe ulgi tracą tylko pracownicy ZTM (i ich rodziny też). czy to prawda?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 lip 2013, 22:46

Gdyby taka uchwała weszła w życie, to chyba wszyscy miejscy urzędnicy by zastrajkowali, z dyrektorami biur włącznie :/

[ Dodano: Pią 19 Lip, 2013 22:47 ]
patryk148 pisze:co ciekawe ulgi tracą tylko pracownicy ZTM (i ich rodziny też). czy to prawda?
Masz do tego oddzielny temat.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lip 2013, 23:05

MichalJ pisze:Ale przecież za granicą jest tak samo.

Może nie wszyscy mają swoją obsesję smoleńską, ale opinie, że wystarczy zabrać urzędnikom tę forsę, na której śpią, żeby wystarczyło na emerytury dla wszystkich, to naprawdę nie tylko u nas usłyszysz.
Być może, ale żyję nadzieją, że nie wszędzie...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 19 lip 2013, 23:09

Żywię.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lip 2013, 23:50

żyję, ale nadziejĄ ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 20 lip 2013, 1:49

Glonojad pisze:Tak jest. Niemcy zdychają bo mają tramwaje, Europa zdycha, bo ma tramwaje, a takie Stany, które tramwajów nie mają, kwitną. Na ten przykład Detroit...
Glonie, do ciężkiej cholery, nie masz prawa dyskutować z JKM, bo jako zwolennik tramwaju jesteś przecież chory na umyśle ;P
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 lip 2013, 6:28

Facet proponuje też np. zamianę linii średnicowej na trasę drogową - sądzę, że byłaby to dyskusja jak równy z równym :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 20 lip 2013, 7:41

Facet proponuje też np. zamianę linii średnicowej na trasę drogową
Może przestała by być awaryjna, chociaż jak zbudowali by ją kolejarze to ograniczenie do 40 miejscami za niski strop, a po jakimś czasie w wyniku działania temperatury +20*C zrobiły by się koleiny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lip 2013, 10:20

Tak naprawdę Korwina popierają jedynie ludzie, którzy prócz hołdowania temu mitowi o urzędnikach zjadających pieniądze wszystko pozostałe mają w głębokim poważaniu. Przykład:
"Korwin Mikke to jedyna osoba w polityce, która nie chce mi kraść 70% moich zarobków. W tej sytuacji światopogląd na sprawy społeczne takiej osoby mnie nie interesuje i wybieram ją w ciemno."
To mu na te kilka procent wystarcza, ale na więcej nie ma szans...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 20 lip 2013, 10:43

Bastian pisze:To mu na te kilka procent wystarcza, ale na więcej nie ma szans...
Ale te kilka procent może być języczkiem u wagi. Taki urok demokracji. Dlatego czasem lepiej puścić autobus po terenach poprzemysłowych wbrew sobie, aby móc zrealizować resztę swojej wizji sieci.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lip 2013, 10:50

Hę? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ