Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 paź 2014, 22:23

Polskibus pisze:Dzięki ogromnemu wsparciu naszych Klientów, PolskiBus.com ma przyjemność poinformować, że 16 października uruchamia nowe kursy na linii P7 pomiędzy Warszawą, Lublinem i Rzeszowem.

Opóźnienie we wprowadzeniu tego połączenia spowodowane było wniesieniem odwołania na udzielone nam zezwolenie przez Stowarzyszenie LEXMID. Stowarzyszenie BUS w swoim piśmie do Marszałka także sprzeciwiło się udzieleniu PolskiBus.com tego zezwolenia.

Realizację nowych kursów możemy rozpocząć dzięki wielkiemu wsparciu naszych Klientów oraz decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego, który postanowił, że mimo wniesionego odwołania przewozy mogą być wykonywane, gdyż jest to uzasadnione interesem społecznym.

Rezerwacji można już dziś dokonywać na okres do 5 listopada na stronie internetowej www.polskibus.com. Otwarcie sprzedaży na tak krótki termin spowodowane jest możliwością ponownego zablokowania zezwolenia przez stowarzyszenia. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby temu zapobiec i liczymy, że nasi Klienci w dalszym ciągu będą wspierać nas podpisując petycję (www.polskibus.com/petition), wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla uruchomienia linii P7 oraz nowych przyszłych połączeń.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za ogromne wsparcie, w szczególności ponad 11 000 podpisów pod petycją oraz za listy i pozytywne komentarze na naszym profilu na portalu Facebook. Jednocześnie gorąco dziękujemy za wsparcie środowiskom zrzeszającym osoby niepełnosprawne.

Zapewniamy, że nadal będziemy walczyć o prawo Klientów z Warszawy, Lublina i Rzeszowa do korzystania z połączenia Warszawa – Lublin – Rzeszów, a także innych nowych połączeń uruchamianych przez PolskiBus.com, potrzebujemy jednak ciągłego wsparcia z Waszej strony. Wciąż istnieje zagrożenie, że organizacje LEXMID i BUS zaskarżą do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) decyzję Marszałka, która umożliwiła nam uruchomienie połączeń, co skutkować może wstrzymaniem wykonywania przewozów. Prosimy zatem o dalsze wspieranie naszych działań.

Przekażemy SKO i innym właściwym instytucjom dowody potwierdzające Wasze oczekiwania, że połączenia te będą realizowane, będziemy również nadal korzystać z pomocy naszych doradców prawnych w zakresie potencjalnych praktyk antykonkurencyjnych.

Bilety już od dziś można rezerwować na stronie www.polskibus.com w atrakcyjnych cenach zaczynających się już od 1 zł plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Pasażerowie będą mogli planować podróż wybierając spośród dostępnych połączeń na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów. Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej www.polskibus.com/timetable.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 15 paź 2014, 22:29

Lubelskie busiarze tak szybko się nie poddadzą. :roll:

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 paź 2014, 23:24

Nie, to chyba znaczy, że wydano tymczasową zgodę w oczekiwaniu na procedowanie się zażalenia (zanim przejdzie wszystkie instancje, to pewnie parę lat upłynie).

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 20 paź 2014, 10:03

Nastał historyczny moment, Intercity tańsze od PB. W interesującym mnie terminie jazdy do i z Wiednia cena PB to 2 x 130 zł., a Intercity 2 x 29 euro!
ZUS fundatorem emigracji

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 20 paź 2014, 19:46

a/p TALENT pisze:Nastał historyczny moment, Intercity tańsze od PB. W interesującym mnie terminie jazdy do i z Wiednia cena PB to 2 x 130 zł., a Intercity 2 x 29 euro!
Z tym że dla PB to chyba cena maksymalna, a dla pociągu minimalna. Niemniej gratuluję trafienia takiej okazji :-)
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

ktr2013
Posty: 60
Rejestracja: 29 lip 2013, 0:47

Post autor: ktr2013 » 24 lis 2014, 16:59

PolskiBus wrzucił dzisiaj nową pulę biletów na całą zimę od stycznia do końca marca.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 26 lis 2014, 23:57

ktr2013 pisze:PolskiBus wrzucił dzisiaj nową pulę biletów na całą zimę od stycznia do końca marca.
:arrow: I nowe rozkłady jazdy, w których na wielu liniach zawiesił wybrane kursy w tym okresie, tworząc dziwne dziury między poszczególnymi odjazdami :shock:.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 lis 2014, 0:12

Pewnie to znów wina lubelskich busiarzy.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

pietia
Posty: 827
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 27 lis 2014, 16:05

Czyżby obawaili się, że Pseudolino zabierze im część pasażerów?

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 28 lis 2014, 11:02

pietia pisze:Czyżby obawaili się, że Pseudolino zabierze im część pasażerów?
Oj zabierze, zabierze, jeżeli PB nie zejdzie z cenami.
Wczoraj porównywałem koszt podróży Warszawa - Kraków na po świętach, cena Polskiego Busa za 3 osoby 120 - 135 zł, cena na Pendolino 110,80.
Zgadnijcie, co wybrałem ;-)
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 lis 2014, 11:17

Piottr pisze:
pietia pisze:Warszawa - Kraków na po świętach, cena Polskiego Busa za 3 osoby 120 - 135 zł, cena na Pendolino 110,80.
Pendolino dla 3 osób za 110 zł. Serio?!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lis 2014, 12:18

Jeden normalny plus dwa szkolne. Oczywiście to są najtańsze bilety w promocji, na PB takie są po 2 złote, tylko już dawno wyprzedane.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 lis 2014, 20:56

Heh. A ja chciałem pojechać do Wrocka. I nawet były bilety w jednej cenie. Tyle, że ulgi 100% dla bardzo małego dziecka nie da się połączyć z biletem normalnym. Co za dureń to wymyślił?!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 lis 2014, 22:26

Najpierw kupujesz bilet normalny, a potem do niego 'kupujesz' bilet dla dziecka. Troszeczkę upierdliwe, ale tam są większe problemy niż ten...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2014, 6:17

Niby tak, ale niewymyślenie, że bilet z ulgą "na dziecko do 4 lat" ktoś może chcieć podłączyć pod bilet(y) normalny świadczy dobitnie o projektancie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ