[pyt] Zapytania taryfowe

Moderator: JacekM

Dzulikiewicz
Posty: 730
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 12 lip 2010, 21:56

Zapłaciłeś za przejazd i za miejsce. Nic więcej nie trzeba.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lip 2010, 21:58

Hm, to czteromiejscowe nie są 1 klasą jednak? Fajnie. :D (do autora wątku - nie, nie twierdzę, że bilet jest nielegalny).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

no_remorse
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:22
Lokalizacja: Leszno

Post autor: no_remorse » 12 lip 2010, 22:02

@Dziulikiewicz: Dziękuję!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lip 2010, 22:13

Nie twierdzę, że miałby być, po prostu wydawało mi się, że 4-miejscowa kuszetka to kuszetka pierwszej klasy. No bo po co kupować 6-miejscową, jeśli 4-miejscowa różni się tylko w cenie kuszetki, a biletem podstawowym już nie? Ale to rozważania taryfowe czysto.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 lip 2010, 22:19

Glonojad pisze:Nie twierdzę, że miałby być, po prostu wydawało mi się, że 4-miejscowa kuszetka to kuszetka pierwszej klasy.
Nie.
No bo po co kupować 6-miejscową, jeśli 4-miejscowa różni się tylko w cenie kuszetki, a biletem podstawowym już nie?
Bo jest tańsza?

Anyway, "na leżąco" bilet pierwszej klasy jest potrzebny tylko w sypialnym singlu (chyba że za Bugiem, wtedy też w dublu).

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 13 lip 2010, 1:00

Glonojad pisze:No bo po co kupować 6-miejscową, jeśli 4-miejscowa różni się tylko w cenie kuszetki, a biletem podstawowym już nie? Ale to rozważania taryfowe czysto.
Bo jednak o te bodaj 20zł cena się różni ;) Bilet pierwszej klasy potrzebny jest chyba tylko do sypialnych 1- i 2-osobowych, co zresztą też jest dziwne bo chyba lepiej byłoby po prostu odpowiednio ustalić cenę miejscówki.
noidea

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 lip 2010, 8:58

Adam G. pisze:[Bilet pierwszej klasy potrzebny jest chyba tylko do sypialnych 1- i 2-osobowych,
Już pisałem - tylko w 1-osobowych.

Co jest o tyle śmieszne, że przedział sypialny 1- i 2-osobowy nie różnią się niczym, a od 3-osobowego - tylko złożonym łóżkiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lip 2010, 9:20

Adam G. pisze:
Glonojad pisze:No bo po co kupować 6-miejscową, jeśli 4-miejscowa różni się tylko w cenie kuszetki, a biletem podstawowym już nie? Ale to rozważania taryfowe czysto.
Bo jednak o te bodaj 20zł cena się różni ;) Bilet pierwszej klasy potrzebny jest chyba tylko do sypialnych 1- i 2-osobowych, co zresztą też jest dziwne bo chyba lepiej byłoby po prostu odpowiednio ustalić cenę miejscówki.
W ogóle taryfa kilometrowa jest w tym momencie zbędnym udziwnieniem, powinien być jakiś ryczałt skoro cena miejscówki i tak jest dominująca.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 lip 2010, 10:18

Bartini pisze:Nie wiem po co ta gadka o zmuszaniu i tak dalej. Prosisz o "wspólny przejazd" i już.
Naprawdę, czasami to nie takie proste.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Bartini
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2009, 13:56

Post autor: Bartini » 16 lip 2010, 19:34

No czasami tak, mnie też się pytała kasjerka "na pewno chce pan 10% taniej?".

best_seler
Posty: 48
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:02
Lokalizacja: płynie prąd?

Post autor: best_seler » 20 lip 2010, 1:01

W kasach KM w Radomiu nigdy nie mam problemu z kupnem biletu w taryfie "wspólny przejazd".

Za to w Lublinie w kasach IC jeszcze nigdy nie dostałem go bez kłopotów. Ostatnio:
- Proszę 4 studenckie do Radomia przez Dęblin, do Dęblina TLK, z Dęblina KM w taryfie wspólny przejazd.
Po chwili dostaję dwa bilety, jeden dla 4 osób na trasę Lublin-Dęblin, drugi Dęblin-Radom. Ale cena coś za wysoka.
- A to są bilety w taryfie wspólny przejazd?
- Nie.
- A dlaczego, skoro o takie prosiłem?
- Bo to za dużo drukowania.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 lip 2010, 12:05

MichalJ pisze:
Adam G. pisze:[Bilet pierwszej klasy potrzebny jest chyba tylko do sypialnych 1- i 2-osobowych,
Już pisałem - tylko w 1-osobowych.

Co jest o tyle śmieszne, że przedział sypialny 1- i 2-osobowy nie różnią się niczym, a od 3-osobowego - tylko złożonym łóżkiem.
4- od 6-osobowych też często różnią się tylko złożonymi łóżkami...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 24 lip 2010, 21:47

MeWa pisze:4- od 6-osobowych też często różnią się tylko złożonymi łóżkami...
Bo ZTCW taka jest zasada, ze się składa łóżka, przedziały są standardowe 6-łóżkowe.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 24 lip 2010, 22:53

W Rumunii kuszetki czteromiejscowe mają rozmiar małego pokoju, a nie kolejowego przedziału.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 sie 2010, 11:51

Tm pisze:W Rumunii kuszetki czteromiejscowe mają rozmiar małego pokoju, a nie kolejowego przedziału.
Bo tam kuszetki czteromiejscowe mają chyba swój, oddzielny wagon, nie? :)
noidea

ODPOWIEDZ