Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2006, 9:18

bambi pisze:Mam "WARSZAWA - Komunikacyjny Plan miasta 2001" (PJM Group) ale w formie rozkładanej (i poza komunikacja niewiele się na nim dzieje).
:arrow: Trudno byłoby połączyć informacje zawarte na tradycyjnym planie miasta z nazwami przystanków. Trzeba zatem wybierać - albo plan tradycyjny, albo komunikacyjny. W przypadku Warszawy byłoby to trudne, a co dopiero mówić o wielu innych miastach, w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 gru 2006, 9:23

MZ pisze:w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.
I to jest ogromny minus tych miast.

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 05 gru 2006, 9:24

Ha :!: Już znalazłem błąd na tej mapce (patrz; stronę wcześniej w temacie) 110 jeździ do pl. Zamkowego. Wiem, wiem, błąd. Fajna nawet ta mapa, tylko, że teraźniejsza byłaby fajniejsza :)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2006, 9:52

djmc100 pisze:I to jest ogromny minus tych miast.
:arrow: Może dla Ciebie. Taki system ma dużo zalet, ale o tym to raczej nie w tym wątku.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 gru 2006, 11:21

MZ pisze:Taki system ma dużo zalet
Jakich np.?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 gru 2006, 11:23

djmc100 pisze:
MZ pisze:Taki system ma dużo zalet
Jakich np.?
JEDNOZNACZNIE wskazuje na położenie przystanku.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2006, 12:19

djmc100 pisze:Jakich np.?
:arrow: Zapraszam do Radomia, to się przekonasz. Inne miasta też to stosują, ale po ostatnich zmianach nazewnictwo dwuczłonowe jest chyba w Radomiu najlepiej dopracowane.

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 05 gru 2006, 21:17

MZ pisze:
bambi pisze:Mam "WARSZAWA - Komunikacyjny Plan miasta 2001" (PJM Group) ale w formie rozkładanej (i poza komunikacja niewiele się na nim dzieje).
:arrow: Trudno byłoby połączyć informacje zawarte na tradycyjnym planie miasta z nazwami przystanków. Trzeba zatem wybierać - albo plan tradycyjny, albo komunikacyjny. W przypadku Warszawy byłoby to trudne, a co dopiero mówić o wielu innych miastach, w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.
W dalszej części cytowanego przez Ciebie postu napisałem, że jest wydawnictwo, któremu całkiem nienajgorzej udaje się to połączyć. :-"

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 gru 2006, 22:39

Petuś pisze:110 jeździ do pl. Zamkowego.
:dance: ;)

A 105 już jest naniesione.
MZ pisze:Inne miasta też to stosują, ale po ostatnich zmianach nazewnictwo dwuczłonowe jest chyba w Radomiu najlepiej dopracowane.
Ja wiem czy to dobre... Może i dokładniejsze, ale mniej czytelne i zapamiętalne.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 gru 2006, 10:47

bambi pisze:W dalszej części cytowanego przez Ciebie postu napisałem, że jest wydawnictwo, któremu całkiem nienajgorzej udaje się to połączyć.
:arrow: Owszem, ale ten plan nie jest zbyt czytelny, choć dość dokładny.
Piotrek pisze:Ja wiem czy to dobre. Może i dokładniejsze, ale mniej czytelne i zapamiętalne.
Kwestia przyzwyczajenia. Też zapraszam do osobistego przekonania się ;).

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 06 sty 2007, 21:39

Znalazłem błąd na mapie komunikacji nocnej. Otóż nadal zaznaczona jest na linii 605 w Ursusie trasa objazdowa zamiast ulicami Sławka-Bohaterów Warszawy-Kościuszki

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 sty 2007, 22:07

Oo...Od razu lepiej :)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 sty 2007, 22:42

hmm ktoś się pospieszył - Metro nie zmieniło nazwy stacji metra Ratusz "z powodu błędu w uchwale", na schemacie jednak jest zmieniona nazwa. Na wszystkich stacjach metra, w pociągach na schematach jest nadal stacja Ratusz i mapa nie powinna pod tym względem wprowwadzać w błąd. Tak samo pod Marymontem, wzorem schematu tramwajowego, mogłaby się pojawić informacja "ruch wahadłowy"
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 11 sty 2007, 20:29

MeWa pisze:Tak samo pod Marymontem, wzorem schematu tramwajowego, mogłaby się pojawić informacja "ruch wahadłowy"
Przecież jest tak, tylko nie widać - tak samo jak na wszystkich koralach w metrze :D
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 sty 2007, 20:31

oj, w metrze masz komunikaty + informacje na rozkładach.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ