Moderatorzy: Tyrystor, Dantte
-
MZ
- Słońce Radomia
- Posty: 8438
- Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
- Lokalizacja: Radom
-
Kontakt:
Post
autor: MZ » 05 gru 2006, 9:18
bambi pisze:Mam "WARSZAWA - Komunikacyjny Plan miasta 2001" (PJM Group) ale w formie rozkładanej (i poza komunikacja niewiele się na nim dzieje).

Trudno byłoby połączyć informacje zawarte na tradycyjnym planie miasta z nazwami przystanków. Trzeba zatem wybierać - albo plan tradycyjny, albo komunikacyjny. W przypadku Warszawy byłoby to trudne, a co dopiero mówić o wielu innych miastach, w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.
-
reserved
- Posty: 13912
- Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: reserved » 05 gru 2006, 9:23
MZ pisze:w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.
I to jest ogromny minus tych miast.
-
PiotrekP
- Posty: 2327
- Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17
Post
autor: PiotrekP » 05 gru 2006, 9:24
Ha

Już znalazłem błąd na tej mapce (patrz; stronę wcześniej w temacie) 110 jeździ do pl. Zamkowego. Wiem, wiem, błąd. Fajna nawet ta mapa, tylko, że teraźniejsza byłaby fajniejsza

-
MZ
- Słońce Radomia
- Posty: 8438
- Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
- Lokalizacja: Radom
-
Kontakt:
Post
autor: MZ » 05 gru 2006, 9:52
djmc100 pisze:I to jest ogromny minus tych miast.

Może dla Ciebie. Taki system ma dużo zalet, ale o tym to raczej nie w tym wątku.
-
reserved
- Posty: 13912
- Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: reserved » 05 gru 2006, 11:21
MZ pisze:Taki system ma dużo zalet
Jakich np.?
-
fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Post
autor: fik » 05 gru 2006, 11:23
djmc100 pisze:MZ pisze:Taki system ma dużo zalet
Jakich np.?
JEDNOZNACZNIE wskazuje na położenie przystanku.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
-
MZ
- Słońce Radomia
- Posty: 8438
- Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
- Lokalizacja: Radom
-
Kontakt:
Post
autor: MZ » 05 gru 2006, 12:19
djmc100 pisze:Jakich np.?

Zapraszam do Radomia, to się przekonasz. Inne miasta też to stosują, ale po ostatnich zmianach nazewnictwo dwuczłonowe jest chyba w Radomiu najlepiej dopracowane.
-
bambi
- Posty: 160
- Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
- Lokalizacja: Kabaty // Gocław
Post
autor: bambi » 05 gru 2006, 21:17
MZ pisze:bambi pisze:Mam "WARSZAWA - Komunikacyjny Plan miasta 2001" (PJM Group) ale w formie rozkładanej (i poza komunikacja niewiele się na nim dzieje).

Trudno byłoby połączyć informacje zawarte na tradycyjnym planie miasta z nazwami przystanków. Trzeba zatem wybierać - albo plan tradycyjny, albo komunikacyjny. W przypadku Warszawy byłoby to trudne, a co dopiero mówić o wielu innych miastach, w których nazwy przystanków są dwuczłonowe.
W dalszej części cytowanego przez Ciebie postu napisałem, że jest wydawnictwo, któremu całkiem nienajgorzej udaje się to połączyć.

-
Piotrek
- Posty: 5819
- Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
- Lokalizacja: Radiowo/Bemowo
Post
autor: Piotrek » 05 gru 2006, 22:39
Petuś pisze:110 jeździ do pl. Zamkowego.
A 105 już jest naniesione.
MZ pisze:Inne miasta też to stosują, ale po ostatnich zmianach nazewnictwo dwuczłonowe jest chyba w Radomiu najlepiej dopracowane.
Ja wiem czy to dobre... Może i dokładniejsze, ale mniej czytelne i zapamiętalne.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
-
MZ
- Słońce Radomia
- Posty: 8438
- Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
- Lokalizacja: Radom
-
Kontakt:
Post
autor: MZ » 06 gru 2006, 10:47
bambi pisze:W dalszej części cytowanego przez Ciebie postu napisałem, że jest wydawnictwo, któremu całkiem nienajgorzej udaje się to połączyć.

Owszem, ale ten plan nie jest zbyt czytelny, choć dość dokładny.
Piotrek pisze:Ja wiem czy to dobre. Może i dokładniejsze, ale mniej czytelne i zapamiętalne.
Kwestia przyzwyczajenia. Też zapraszam do osobistego przekonania się

.
-
Proboszcz
- Posty: 1039
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
- Lokalizacja: WWA - TGK
Post
autor: Proboszcz » 06 sty 2007, 21:39
Znalazłem błąd na mapie komunikacji nocnej. Otóż nadal zaznaczona jest na linii 605 w Ursusie trasa objazdowa zamiast ulicami Sławka-Bohaterów Warszawy-Kościuszki
-
Proboszcz
- Posty: 1039
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
- Lokalizacja: WWA - TGK
Post
autor: Proboszcz » 10 sty 2007, 22:07
Oo...Od razu lepiej

-
MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Post
autor: MeWa » 10 sty 2007, 22:42
hmm ktoś się pospieszył - Metro nie zmieniło nazwy stacji metra Ratusz "z powodu błędu w uchwale", na schemacie jednak jest zmieniona nazwa. Na wszystkich stacjach metra, w pociągach na schematach jest nadal stacja Ratusz i mapa nie powinna pod tym względem wprowwadzać w błąd. Tak samo pod Marymontem, wzorem schematu tramwajowego, mogłaby się pojawić informacja "ruch wahadłowy"
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
-
JotPeCet
- Posty: 2493
- Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
- Lokalizacja: WPT Ochota
Post
autor: JotPeCet » 11 sty 2007, 20:29
MeWa pisze:Tak samo pod Marymontem, wzorem schematu tramwajowego, mogłaby się pojawić informacja "ruch wahadłowy"
Przecież jest tak, tylko nie widać - tak samo jak na wszystkich koralach w metrze

Polityka złym doradcą w pracy!
-
MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Post
autor: MeWa » 11 sty 2007, 20:31
oj, w metrze masz komunikaty + informacje na rozkładach.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]