Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 lis 2008, 10:37

Tymesz pisze: Mój drogi Obserwatorze, Jeżeli nie odróżniasz nr. telefonu pochodzącego z północnego śródmieścia (827) od nr telefonu z Woli (636) do ugryź się w język zanim się ponownie ośmieszysz.
Nadal nie uważam abym poprzednim postem się ośmieszył ale mniejsza o to ;)
Tymesz pisze:Napisałem CR, jakbym miał namyśli ZTM to bym zapisał ZTM lub Dyżurny ZTM ds. Ruchu.
Myślę, że skoro SP45-166 wyraźnie napisał, że nie będzie pisał skargi na tego kierowcę bo też pracuje w MZA to jest to jednoznacze z skargą do CR czy ZTM :) Chociaż może nie dla każdego :>

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1320
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 07 lis 2008, 10:50

Tymesz pisze:jeszcze w taką pogodę że aż żal nawet psa z kulawą nogą wyrzucić na zewnątrz.
I to jest wystarczający powód, aby jechać punktualnie. Poza tym jeśli traktujesz SP45-166 jak powietrze:
Tymesz pisze:Ostatnimi kursami to się powietrze wozi
to jest taka opcja jak "ignoruj".

Awatar użytkownika
rzeznik
Posty: 500
Rejestracja: 13 maja 2007, 19:41
Lokalizacja: z masarni

Post autor: rzeznik » 07 lis 2008, 11:01

I znowu zabawa w moim ulubionym temacie :D SP45-166 ma swieta racje. A od Tymesza lapy precz, bo przeciez widzicie, ze on znowu wie najlepiej, jest najmadrzejszy i powinnismy bic przed nim poklony, bo zaszczyca to forum swoimi zawsze merytorycznie poprawnymi i rzucajacymi calkowicie nowe swiatlo na problemy warszawskiej komunikacji miejskiej uwagami. DZIEKUJEMY O PANIE! :bow:

P.S. Kolego Tymesz, tak gwoli wyjasnienia, nie traktuj mojej wypowiedzi jako obrazliwa, a raczej jako probe uswiadomienia Ci (w sarkastycznym tymeszopodobnym stylu), ze nie jestes wszechwiedzacy i ze brak Ci samokrytyki i pokory.
rury

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 lis 2008, 13:18

Pochwała dla Pani Danusi na 157 za wzorową postawę w stosunku do pieszych =D>

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 07 lis 2008, 18:51

POCHWAŁA dla kierowcy wozu 5314 -> 517 B za zajebistą jazdę w korkach - linię obsługuje R11 "Kleszczowa" i wszystko jasne :dance:

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 07 lis 2008, 21:59

Proboszcz pisze:linię obsługuje R11 "Kleszczowa" i wszystko jasne :dance:
zapraszam na 510 :D
tutaj to samo zdanie ma niesamowicie pejoratywne znaczenie :]
noidea

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 07 lis 2008, 22:02

Adam G. pisze:zapraszam na 510 :D
tutaj to samo zdanie ma niesamowicie pejoratywne znaczenie :]
510 to nie 517 :D Na 517 Kleszczowi drajwerzy doskonale wiedzą, jak jeździć po Centrum i na Targowej :P

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 07 lis 2008, 22:04

Proboszcz pisze:
Adam G. pisze:zapraszam na 510 :D
tutaj to samo zdanie ma niesamowicie pejoratywne znaczenie :]
510 to nie 517 :D Na 517 Kleszczowi drajwerzy doskonale wiedzą, jak jeździć po Centrum i na Targowej :P
na takim 510 niestety niezbyt, ale w sumie nie ma co ich winić - to nie oni przerzucają tą linię między zakładami jak gorący kamień ;)
noidea

mrs
Posty: 205
Rejestracja: 15 sie 2008, 0:18

Post autor: mrs » 08 lis 2008, 0:26

Absolutna nagana dla kierowcy który 7.11.2008 kierował Urbinetto Mobilisu na linii 306 i był w okolicach 19.40 na przystanku 1 Sierpnia 01. Ja rozumiem, że to jego ostatni przystanek na trasie i potem jedzie do zajezdni, ale to co odp...dolił woła o pomstę do nieba.

Mianowicie Al. Krakowska w kierunku Janek stała, więc zobaczywszy to, postanowił się z niej wycofać. Jak? Ano, wyjechał z zatoki, wjechał tyłem na podjazd na parking i zawrócił, wyjeżdżając pod prąd na Al. Krakowską. W taki sposób dojechał z powrotem do 1 Sierpnia i w nią skręcił.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 lis 2008, 22:09

Pochwała dla 2B/208 --> A187 za wytłumaczenie mi, że przycisk niby Ciepłego Guzika po lewej stronie jest dla niepełnosprawnych i że należy wciskać ten po prawej stronie drzwi.
Swoją drogą dwie kolejne osoby też się tak pomyliły .
Mylne to jest, nie dałoby się tego inaczej zrobić?

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 09 lis 2008, 8:23

Adam G. pisze:
Proboszcz pisze:linię obsługuje R11 "Kleszczowa" i wszystko jasne :dance:
zapraszam na 510 :D
tutaj to samo zdanie ma niesamowicie pejoratywne znaczenie :]
Wiesz :) Gdy Kleszczowa oto ma cały jeden dodatek na tej linii, i to od zaledwie trzech miesięcy. Wiem że mój wóz nawet raz jeździł na powyższej linii bo znalazłem rano trasówkę dla 510. Ja nawet sam niebardzo wiem gdzie to jeździ, a ty wymagasz od kierowcy z Kleszczowej by wiedział które pasy ruchu zajmować? ;-)
Pogrążacie się coraz bardziej!

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 09 lis 2008, 8:29

reserved pisze:Pochwała dla 2B/208 --> A187 za wytłumaczenie mi, że przycisk niby Ciepłego Guzika po lewej stronie jest dla niepełnosprawnych i że należy wciskać ten po prawej stronie drzwi.
Swoją drogą dwie kolejne osoby też się tak pomyliły .
Mylne to jest, nie dałoby się tego inaczej zrobić?
Beznadzieją jest to co wyczynia ZTM po prostu. Jak można wymagać użytkowania ciepłego guzika gdy w każdym wozie działa on inaczej i leży gdzie indziej. W solarisie przycisk "drzwi" zapamiętuje chęć opuszczenia pojazdu, w neoplanie trzeba sobie samemu otworzyć itd... poza tym oprócz drzwi są jeszcze "Stop"-y nie wiadomo na jaką cholerę rozmieszczone po całym pojeździe powodujące często niepotrzebne zatrzymania szczególnie na liniach Nxx.
Czy nie może być tak jak w Ikarsuach? Przyciski tylko przy drzwiach, robiące zarówno za NŻ jak i za otwieranie drzwi?
Pogrążacie się coraz bardziej!

mrs
Posty: 205
Rejestracja: 15 sie 2008, 0:18

Post autor: mrs » 09 lis 2008, 9:37

SP45-166 pisze: Beznadzieją jest to co wyczynia ZTM po prostu. Jak można wymagać użytkowania ciepłego guzika gdy w każdym wozie działa on inaczej i leży gdzie indziej.
Jeśli dla kogoś problemem jest odróżnienie przycisku z symbolem wózka inwalidzkiego od przycisku bez żadnego oznaczenia lub z czymś w rodzaju <|> albo z podpidem "Przycisk otwierania drzwi" (ok, podpis nie jest duży), to tylko i wyłącznie jego wina. ZTM nie może odpowiadać za problemy ze wzrokiem (są okulary) lub myśleniem pasażerów.
SP45-166 pisze: W solarisie przycisk "drzwi" zapamiętuje chęć opuszczenia pojazdu, w neoplanie trzeba sobie samemu otworzyć itd...
Zauważyłeś że Solarisy są nowsze od Neoplanów? Producent autobusu ma rezygnować z jakiegoś usprawnienia dlatego że niektórych pasażerów będzie to mylić przy korzystaniu ze starszych wozów? Poza tym, co to za wysiłek nacisnąć przycisk gdy te drzwi jednak się nie otworzą?
SP45-166 pisze:poza tym oprócz drzwi są jeszcze "Stop"-y nie wiadomo na jaką cholerę rozmieszczone po całym pojeździe powodujące często niepotrzebne zatrzymania szczególnie na liniach Nxx.
Ja znalazłem przynajmniej 2 powody.
1) Żebyś nie musiał wstawać z fotela już na poprzednim przystanku
2) Wyobraź sobie, że stoisz gdzieś daleko od drzwi, wysiadasz na przystanku na żądanie, a w autobusie jest taki tłok, że nie wciśniesz nawet igły. Nie ma szans, nie przeciśniesz się do drzwi. Możesz oczywiście krzyczeć przez cały autobus żeby ktoś wcisnął przycisk STOP, ale chyba wygodniej jest mieć taki przycisk w zasięgu ręki.
SP45-166 pisze:Czy nie może być tak jak w Ikarsuach? Przyciski tylko przy drzwiach, robiące zarówno za NŻ jak i za otwieranie drzwi?
Nie przypominam sobie, żeby w Ikarusach był CG...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 09 lis 2008, 9:53

Pochwała dla kierowcy z 6309 -> 74/N33+N83 za nadrobienie opoźnienia w kursie o 4.02 z Piaseczna.
Pochwała także dla kierowcy z bodaj 5284 -> N37 za szybką i dynamiczną jazdę. Aż się spać odechciewa :smile:

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 09 lis 2008, 12:36

SP45-166 pisze:Wiesz :) Gdy Kleszczowa oto ma cały jeden dodatek na tej linii, i to od zaledwie trzech miesięcy. Wiem że mój wóz nawet raz jeździł na powyższej linii bo znalazłem rano trasówkę dla 510. Ja nawet sam niebardzo wiem gdzie to jeździ, a ty wymagasz od kierowcy z Kleszczowej by wiedział które pasy ruchu zajmować? ;-)
napisałem niżej, że wcale od nich tego nie wymagam i w sumie nie mam im tego za złe - ZTM przerzuca sobie tą linię między zakładami jak rozżarzony kamień :)
SP45-166 pisze:poza tym oprócz drzwi są jeszcze "Stop"-y nie wiadomo na jaką cholerę rozmieszczone po całym pojeździe powodujące często niepotrzebne zatrzymania szczególnie na liniach Nxx.
głównie narzekania nocnych kierowców miały wpływ na to, że nowa seria (18xy, 88xy) ma inne przyciski - również niestety nie do końca doskonałe, bo nie wiedzieć czemu muszą wystawać na 0,5cm z obudowy... :/
noidea

Zablokowany