Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 09 lis 2008, 13:24

mrs pisze:Jeśli dla kogoś problemem jest odróżnienie przycisku z symbolem wózka inwalidzkiego od przycisku bez żadnego oznaczenia lub z czymś w rodzaju <|> albo z podpidem "Przycisk otwierania drzwi" (ok, podpis nie jest duży), to tylko i wyłącznie jego wina. ZTM nie może odpowiadać za problemy ze wzrokiem (są okulary) lub myśleniem pasażerów.
Podjechanie autobusu na przystanek nie jest dobrym momentem do szczegółowego oglądania wszystkich napisów i naklejek na pojeździe.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 09 lis 2008, 13:33

Przed oczami stanęła mi sytuacja z czasów dostaw Mastero, gdy pewna pani stojąca na przystanku z uporem maniaka próbowała nacisnąć przycisk sygnalizacji chęci wprowadzenia wózka inwalidzkiego, miast otwierania drzwi. Po około 4-5 próbach kierowca zlitował się nad ową panią i otworzył jej drzwi, po czym wytłumaczył jej delikatnie (czyt. bez przekleństw itp., tylko z uśmiechem na ustach) różnicę między dwoma przyciskami :D
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Walas
Posty: 17119
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 09 lis 2008, 14:27

Pochwała dla kierowcy wozu#5791 na 5(?)/189 za szybką jazdę i otwieranie na przystankach NŻ tych drzwi przy, których stali pasażerowie.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 09 lis 2008, 14:39

małpa pisze:Pochwała dla kierowcy wozu#5791 na 5(?)/189 za szybką jazdę i otwieranie na przystankach NŻ tych drzwi przy, których stali pasażerowie.
Taaa, napisz jeszcze pochwałę do ZTM-u. Na pewno pomożesz temu kierowcy. ](*,)

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 09 lis 2008, 18:11

SP45-166 pisze:
Adam G. pisze: zapraszam na 510 :D
tutaj to samo zdanie ma niesamowicie pejoratywne znaczenie :]
Wiesz :) Gdy Kleszczowa oto ma cały jeden dodatek na tej linii, i to od zaledwie trzech miesięcy. Wiem że mój wóz nawet raz jeździł na powyższej linii bo znalazłem rano trasówkę dla 510. Ja nawet sam niebardzo wiem gdzie to jeździ, a ty wymagasz od kierowcy z Kleszczowej by wiedział które pasy ruchu zajmować? ;-)
Tak właśnie jest, ktoregos dnia jakiś driver z R11, pytał mojego kumpla na Nowodworach, jak 510 wjeżdza na gore pod hale Marymoncką.
Tłumaczył się jezdzeniem po Ochocie i Ursusie, brakiem znajomości tych rejonów.
Jak to sie mówi "koniec jezyka za przewodnika", wolał zapytac sie za wczasu, aniżeli pomylić trase =D>
Ja miałem podobną sytuacje na M.Marymont, gdzie z kolei o 5 rano do okienka przyszedł wąsiukarz z R13, z lini E8 i pytal sie jak ma wyjechać z tej pętli, czy w lewo , czy w prawo, więc jednak nawet kierowcy obsługujacy swoje rejony, nie znaja wszystkich tras :shock:

Awatar użytkownika
Jamad
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2006, 21:05
Lokalizacja: R-1

Post autor: Jamad » 09 lis 2008, 19:46

mrs pisze:...
Ja znalazłem przynajmniej 2 powody.
1) Żebyś nie musiał wstawać z fotela już na poprzednim przystanku
2) Wyobraź sobie, że stoisz gdzieś daleko od drzwi, wysiadasz na przystanku na żądanie, a w autobusie jest taki tłok, że nie wciśniesz nawet igły. Nie ma szans, nie przeciśniesz się do drzwi. Możesz oczywiście krzyczeć przez cały autobus żeby ktoś wcisnął przycisk STOP, ale chyba wygodniej jest mieć taki przycisk w zasięgu ręki...
Zapraszam kolego mrs na przykład na 709. Tam w tłoku często pasażerowie w poszukiwaniu poręczy w solarkach wcześniejszych niż tegoroczna dostawa nieświadomie wciskają "na żądanie". Połowa przystanków na żądanie to niepotrzebne zatrzymanie ...
Pozdrawiam
[||==||][==||==||]

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 09 lis 2008, 20:11

Jamad pisze:Zapraszam kolego mrs na przykład na 709. Tam w tłoku często pasażerowie w poszukiwaniu poręczy w solarkach wcześniejszych niż tegoroczna dostawa nieświadomie wciskają "na żądanie". Połowa przystanków na żądanie to niepotrzebne zatrzymanie ...
Dokładnie.
To samo na 186. Praktycznie wszystkie NŻ na Prymasa są zaliczane w szczycie, a wysiada/wsiada ktoś może na dwóch.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 10 lis 2008, 9:03

Nagana dla ZTM-u za dzisiejszy dzień. Super to wykombinował... ja rozumiem, że mniej ludzi i rzeczywiście mniejszy ruch, ale żeby czekać pół godziny na autobus, na który normalnie się czeka 5 min?
Autobusy w dodatku jeżdżą przed czasem, przez co przyjechałem na Zachodni 8.14 (planowo tam 157 i 154 o 8.14) ale gdzie tam.. ani śladu... Stałem 20 min...

Pochwała dla A132? /157 za dobrą jazdę, przez co zdążyłem na 208 , które też przyjechało przed czasem. :/ / + za znajomość wozu a co za tym idzie sprawne skręcanie na 'trudniejszych' zakrętach.

Rozkład ZTM-U na weekendy nie jest przystosowany na takie dni jak dziś.. Szczególnie miłe są przesiadki.

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 10 lis 2008, 10:13

Coś jeszcze dodać kolego "mrs" po przeczytaniu komentarzy powyżej? Czyż praktyka zawodowa nieraz nie znaczy więcej niż praca teoretyków z ZTM-u, którym wydaje się że wszystko co wymyślili jest proste łatwe i przejrzyste? Nie każdy pasażer za swoje hobby poczytuje wynajdywanie różnic w obsłudze CG między Neoplanem/solarisem1 generacji/solarisem2 generacji/Manem/Jelczami i jeszcze brakiem CG w Ikarusie. Nie musisz zgrywać ważniaka. Ja mam ikarusa przypisanego na stałe jako kierowca, najstarszy typ 280.26, i zdaję sobie sprawę iż nie posiada CG...

Co znamiennie kiedyś pytano się kierowców gdzie otwiera się drzwi w niskich podłogach... Ostatnio coraz częściej ludzie (szczególnie młodzi) pytają się gdzie jest przycisk na żądanie w Ikarusie bo nie znajdują go na poręczy... przyszło nowe jak widać i epoka Ikarusa przemija....................
Adam G. pisze: głównie narzekania nocnych kierowców miały wpływ na to, że nowa seria (18xy, 88xy) ma inne przyciski - również niestety nie do końca doskonałe, bo nie wiedzieć czemu muszą wystawać na 0,5cm z obudowy... :/
Ja bym wywalił w cholerę te STOP-y. Dwa rodzaje przycisków wprowadzają jedynie niepotrzebne zamieszanie. Poza tym jak się chce wysiąść to trzeba tyłek ruszyć, wtedy chociaż widać kto wcisnął przycisk, i skończy się zatrzymywanie autobusu dla żartu bo delikwent stojący przy drzwiach od razu będzie widoczny i sobie narobi wstydu. A dowcipnisiom nie będzie się na pewno chciało ruszać dupy z siedziska celem zabawy przyciskami
Pogrążacie się coraz bardziej!

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 10 lis 2008, 16:34

SP45-166 pisze:Ja bym wywalił w cholerę te STOP-y. Dwa rodzaje przycisków wprowadzają jedynie niepotrzebne zamieszanie. Poza tym jak się chce wysiąść to trzeba tyłek ruszyć, wtedy chociaż widać kto wcisnął przycisk, i skończy się zatrzymywanie autobusu dla żartu bo delikwent stojący przy drzwiach od razu będzie widoczny i sobie narobi wstydu. A dowcipnisiom nie będzie się na pewno chciało ruszać dupy z siedziska celem zabawy przyciskami
o, to jest świetny pomysł! od razu mamy rozwiązany problem z ludźmi, wciskającymi NŻ jak pierwsze drzwi są już na wysokości słupka, zmniejszamy też szansę na przypadkowe wciśnięcie przycisku :)
noidea

Walas
Posty: 17119
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 10 lis 2008, 17:00

Pochwała dla kierowcy wozu #8116 :arrow: 9/116 za fajny styl jazdy i w miarę spokojną jazdę
Pochwała dla kierowcy wozu #5729 na M8/517 za dynamiczna jazde i nadabianie opóznienia wynoszącego od -22 do -30.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 10 lis 2008, 17:11

SP45-166 pisze:poza tym oprócz drzwi są jeszcze "Stop"-y nie wiadomo na jaką cholerę rozmieszczone po całym pojeździe powodujące często niepotrzebne zatrzymania szczególnie na liniach Nxx.
Czy nie może być tak jak w Ikarsuach? Przyciski tylko przy drzwiach, robiące zarówno za NŻ jak i za otwieranie drzwi?
Otóż to. W Ikarusie zawsze widać kto chce wysiąść, a kto nie.

marek_82
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2005, 12:06
Lokalizacja: Warszawa Słodowiec

Post autor: marek_82 » 10 lis 2008, 17:34

Nagana dla Pani blondynki w prawdopodobnie średnim wieku za kierownicą 118 na A337. Na przystanek SAMOCHODOWA (3 przystanki od pętli) (oczywiście w kierunku SUWALSKA) zajechała 10 minut spóźniona (tj. o 16.29)... Muszę jednak dodać, że na przystanku WIŚNIOWA spóźnienie wynosiło już tylko 7 minut.
Warszawa = Najpiękniejsze Miasto na świecie

METRO SŁODOWIEC

Szukam pracy jako organista, najlepiej w warszawskim kościele

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 10 lis 2008, 17:44

marek_82 pisze:Nagana dla Pani blondynki w prawdopodobnie średnim wieku za kierownicą 118 na A337. Na przystanek SAMOCHODOWA (3 przystanki od pętli) (oczywiście w kierunku SUWALSKA) zajechała 10 minut spóźniona (tj. o 16.29)... Muszę jednak dodać, że na przystanku WIŚNIOWA spóźnienie wynosiło już tylko 7 minut.
Za co jest ta nagana?

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 443
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 10 lis 2008, 18:41

Nagana dla kierowcy 5709 na 517/B za jazdę jak przysłowiowa niedojda, stanie w korku zamiast jazdę buspasem, ominięcie przystanku "Dw. Wileński" i wmawianie pasażerom, że to nie jest przystanek dla tej linii. Jeszcze druga nagana za jazdę w dresie i bluzie "sportowej"

Pochwała dla kierowcy 8194(?) na 709 za zasuwanie po Puławskiej :D

Zablokowany