O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 06 paź 2013, 19:05

Przecież wiem, że w tej okolicy są nazwy taneczne. Chciałem być dowcipny, a wyszło jak zwykle...
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 paź 2013, 20:34

To raczej nie w Tobie leży problem... :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 912
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 06 paź 2013, 20:49

Chciałem to napisać z ironią, ale chyba nie wyszło. Ech... ;)
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Boerner
Posty: 46
Rejestracja: 10 maja 2012, 19:37
Lokalizacja: Górny Mokotów

Post autor: Boerner » 14 paź 2013, 22:21

Nie wiem, czy zauważyliście, ale w ramach "unowocześniania" nazw ulic po potworkach typu Nowolazurowa etc., dokańczana budowa przedłużenia i poszerzenia Bukowińskiej zarazem zmieni tą ostatnią w ... Nowobukowińską (ale Bukowińska zostaje obok, zdaje się).

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 paź 2013, 0:11

Boerner pisze:Nie wiem, czy zauważyliście, ale w ramach "unowocześniania" nazw ulic po potworkach typu Nowolazurowa etc., dokańczana budowa przedłużenia i poszerzenia Bukowińskiej zarazem zmieni tą ostatnią w ... Nowobukowińską (ale Bukowińska zostaje obok, zdaje się).
W końcu króluje u nas idiotyczna zasada, że nie można nadać nazwy ulicy, która nie istnieje. I potem powstają potwroki z Nowo-.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 15 paź 2013, 6:45

Do Bukowińskiej jest jeden numer domu. Lepiej by było chyba zmienić ten jeden dom na Starobukowińską i zostawić Bukowińską na nowym odcinku...

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9695
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 paź 2013, 9:03

Skoro o nazwach ulic jest to wątek, to...
Czy odnotowaliście, że żoliborska część ul. Burakowskiej przestała istnień? Oczywiście nie fizycznie - jej nazwa została zmieniona na Anny German.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 paź 2013, 9:29

Z kolei rondo u zbiegu Górczewskiej i Lazurowej nosi nazwę ronda Radia Wolna Europa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 08 lis 2013, 16:42

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... NajCzytSST

Czyli kolejny odcinek jak Pani Radna Nehrebecka traktuje Warszawę jak prywatną własność..

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 lis 2013, 16:51

Polskiej Organizacji Wojskowej - moim zdaniem niezły pomysł, najlepiej, jak by cała trasa S2 w Warszawie miała taką nazwę. Bo skrót ten sam, co Południowa Obwodnica Warszawy.

Natomiast "Aleja Legionów Piłsudskiego", no cóż... Sam zaliczam się do Piłsudczyków, ale nie widzę potrzeby nadawania tej nazwy akurat fragmentowi S2. A jak radna Nehrebecka chce, żeby "Piłsudski był Bliżej Paderewskiego", to niech zarezerwują tą nazwę dla przedłużenia S79 w kierunku północnym, które powstanie za x lat.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 08 lis 2013, 19:28

Tak samo jak na aleję Prymasa Tysiąclecia/aleja Obrońców Grodna, Armii Krajowej i tam coś jeszcze wszyscy mówią Trasa Toruńska. Po co sobie utrudniać życie?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lis 2013, 21:00

Autobus Czerwon pisze:Tak samo jak na aleję Prymasa Tysiąclecia/aleja Obrońców Grodna, Armii Krajowej i tam coś jeszcze wszyscy mówią Trasa Toruńska.
No nie, gdyby na to wszystko tak właśnie mówili, to byłby to właśnie argument za ponazywaniem wszystkiego oddzielnie. Trasa Toruńska to Trasa Toruńska, ale ani Prymasa, ani Obrońców Grodna określane tym mianem raczej nie jest. A przynajmniej ja się nie spotkałem. A nawet gdyby tak było, to sensu w tym nie widzę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 08 lis 2013, 22:53

I tak do Południowej Obwodnicy Warszawy nie będą przyznawane żadne adresy, więc nazwa ma znaczenie czysto symboliczne, wręcz marginalne. Ktoś będzie jechał aleją Armii Krajowej i zjedzie w Wybrzeże jakieś tam, a i tak każdy mówi że zjeżdża z Trasy Toruńskiej w Wisłostradę.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 28 lis 2013, 22:28

A czy słyszał ktoś o ulicy "Aluzyjna-wjazd"? W Warszawie. :)
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 28 lis 2013, 22:44

JotPeCet pisze:A czy słyszał ktoś o ulicy "Aluzyjna-wjazd"? W Warszawie.
:arrow: Słyszeć nie słyszał, ale czytać czytał :). Ktoś w komunikacie chciał na siłę odróżnić łączące się dwa odcinki Aluzyjnej i wyszło trochę komicznie :)

ODPOWIEDZ