O Kolejach Mazowieckich - KM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 13 lip 2009, 14:44

fidzio pisze:Otóż Rafał, jechałem około pół tamtędy ostatnio pół roku temu i jakieś tydzień dwa temu (kilka razy), generalnie nie jest wesoło - pisałem o tym na PMK. Od Chotomowa do Modlina bodajże rozgrzebany tor nr 2 - NIC SIĘ Z NIM NIE ROBI a logika wskazywałaby że skoro ruch jest tylko po "jedynce" to robimy dwójce" a tam tendencja jest taka, że jedynkę zamknięto a na dwójce wprowadza się tylko ograniczenia prędkości - gdzie tu sens?
Kiepsko patrzyłeś skoro takie bzdury piszesz- ja tydzień temu w niedziele tam jechałem i więcej widziałem niż ty.
Od Modlina do Nowego Dworu cały zamknięty tor został ROZEBRANY - do gołej ziemi.
Most po dwójce tez do samych betonowych podpór rozebrany, perony w Nowym Dworze modernizowane, w stacji też coś tam dłubali- aż tak Nowemu Dworowi nie przyglądałem się - miałem ciekawsze zajęcie.
I to jest przyczyna zamknięcia toru od Chotomowa do Modlina - brak przejścia w Nowym Dworze. Przynajmniej tak twierdzi PLK

fidzio pisze:Sam zresztą przyznasz że tempo tej modernizacji nie jest oszałamiające...
Tak jak pisał Glonojad - łatwiej coś zbudować od nowa niż zmodernizować stare. Inna sprawa że firma tam robiąca nabrała kontraktów i nie miała kim robić.
Dopiero teraz widać że wzięli się do roboty. Nawet w niedziele zasuwają
Zresztą tak powolne prace to nie tylko wina firmy je wykonującej - sporo winy jest tez po stronie PLK .
Domyśl się czemu te prace nazywam ,,wykopaliskowo-archeologicznymi''
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 13 lip 2009, 20:08

Od Modlina do Nowego Dworu cały zamknięty tor został ROZEBRANY - do gołej ziemi.
No i o to chodzi jak jechałem pół roku temu też był rozebrany :) i nic po za tym

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 22 lip 2009, 10:40

Jaka jest frekwencja w Słonecznym? Nabity po dach czy pogoda trochę odstraszyła?
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

kebe

Post autor: kebe » 22 lip 2009, 12:51

Michał W. pisze:Jaka jest frekwencja w Słonecznym? Nabity po dach czy pogoda trochę odstraszyła?
W poniedziałek miałem okazję oglądać Słonecznego w Legionowie (jechał do Gdańska). Było ok. 6-7 wagonów i wszystkie wyglądały na full nabite. Samych rowerów w jednym wagonie było ze 30.

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 22 lip 2009, 16:08

no to jutrzejsza jazda zapowiada się ciekawie :D
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 22 lip 2009, 17:12

Jechałem Słonecznym 12 lipca. Jeszcze w Legionowie były pojedyńcze miejsca siedzące.
Polecam wsiadanie na Zachodnim, chociaż na Centralnym nie miałem problemu z wyborem dobrego miejsca.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 23 lip 2009, 23:09

Dziś dało się spokojnie usiąść. Frekwencja w sam raz. Pozdrowienia z Gdańska :)
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 26 lip 2009, 17:55

ciekawe czy Łukowianka dostanie kilka wagonów więcej. wielu ludzi może polować na ten pociąg w czasie remontu.

Awatar użytkownika
Adamq
Posty: 151
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:11

Post autor: Adamq » 28 lip 2009, 0:12

przewoz pisze: Ciekawe, którędy od Mińska do Tłuszcza będzie jechać pociąg z Czeremchy.
Wg rozkładu opublikowanego na stronie KM jedzie normalnie wg planu

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 28 lip 2009, 9:24

Adamq pisze:Wg rozkładu opublikowanego na stronie KM jedzie normalnie wg planu
W dniach 4-6 sierpnia "ginie" od Mińska do Warszawy. Nie ma go w rozkładzie który mam przed sobą.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 28 lip 2009, 9:57

Adamq pisze:
przewoz pisze: Ciekawe, którędy od Mińska do Tłuszcza będzie jechać pociąg z Czeremchy.
Wg rozkładu opublikowanego na stronie KM jedzie normalnie wg planu
A w/g Telegramu z Czeremchy jedzie do Tłuszcza przez Kędzierak, Grzebowilk - od Mińska jako PWPMkm - może uda się mi przejechać i zaliczyć ta trasę :-k
od Tłuszcza do Czeremchy - przez WWO
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 28 lip 2009, 16:11

A w/g Telegramu z Czeremchy jedzie do Tłuszcza przez Kędzierak, Grzebowilk - od Mińska jako PWPMkm
Ech.... szkoda, że tak późno się to okazało, też bym wycelował... ciekawa trasa. Okazja na fotki, choć dość wcześnie.

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 832
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 31 lip 2009, 16:03

Co sie dzieje na mińskiej? Od Rembertowa do Sulejówka (dalej nie wiem jak sprawa wygląda) pociągi zwalniają przed każdym przejazdem, nawet tym w woli... Wczoraj tak było, dziś to samo :-s

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 31 lip 2009, 18:09

marcin89 pisze:Co sie dzieje na mińskiej? Od Rembertowa do Sulejówka (dalej nie wiem jak sprawa wygląda) pociągi zwalniają przed każdym przejazdem, nawet tym w woli... Wczoraj tak było, dziś to samo :-s
Brak łączności z przejazdem- V=20km/h
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 31 lip 2009, 22:43

Czyli padła SSP. Właśnie to przerabiałem. Ale chyba tylko po jednym torze ta sytuacja, bo od Mińska pociągi które mijalem koło przejazdów jechały szybko.

ODPOWIEDZ