O nazwach ulic
Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte
-
Autobus Czerwon
- Posty: 4553
- Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
- Lokalizacja: Stary Mokotów
- Kontakt:
Hmm, wydawało mi się że jadąc Wilanowską w dół widziałem tabliczkę z ulicą Bukowińskiej z jednym numerem domu.
Bastian pisze:Przecież map Google nie tworzą urzędnicy, więc o czym niby ma to świadczyć?
Jeśli natomiast chodzi o przytoczoną tu "Nowolazurową", to nazwa Stołeczna naprawdę mi się spodobała
al. Nowokomisji Nowoedukacji Nowonarodowejdrapka pisze:al. Nowokomisji Edukacji Narodowej jeśli już Albo nowoaleja Komisji Edukacji Narodowej.MZ pisze:. Chociaż w tym przypadku i tak trzeba się cieszyć, że ktoś nie wymyślił ulicy NowoKEN.
-
Krzysiek_S
- Posty: 4721
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
- Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów
Nowy odcinek Panny Wodnej od Zasadowej do Traktu Lubelskiego oraz łącznik od ronda do starej Skalnicowej według projektu uchwały Rady Dzielnicy Wawer wnioskującej o nazwanie odcinka , będzie się nazywał Skalnicowa [ jako przedłużenie ulicy tej od Wału Miedzeszyńskiego].
Więc przystanek Ośrodek Szkoleniowy powinien zmienić nazwę na Wacława Wojtyszki [ Skalnicowa już jest].
Poza tym jest projekt zmiany nazwy ulicy Generała Waltera na Zatrzebie [ obecna nazwa obszaru w ramach osiedla Nadwiśle tak jak np. Zastów w Zerzniu].
Więc przystanek Ośrodek Szkoleniowy powinien zmienić nazwę na Wacława Wojtyszki [ Skalnicowa już jest].
Poza tym jest projekt zmiany nazwy ulicy Generała Waltera na Zatrzebie [ obecna nazwa obszaru w ramach osiedla Nadwiśle tak jak np. Zastów w Zerzniu].
"Aleja Nadziei" albo "Podwójne Drzewo". Albo po prostu (kontynuując tradycję "Ośrodka...") "Hotel". 
-
Krzysiek_S
- Posty: 4721
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
- Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów
Ulica Wacława Wojtyszki ma prawie 2 kilometry. Aleja Nadziei parę metrów.MichalJ pisze:"Aleja Nadziei" albo "Podwójne Drzewo". Albo po prostu (kontynuując tradycję "Ośrodka...") "Hotel".
Na Trakcie Lubelski prawie wszystkie ulica mają swoje nazwy od ulic rozpoczynających się numeracyjne od Traktu Lubelskiego patrz : Borków , Cylichowska, Zwoleńska, Kombajnistów , Lebiodowa, Lucerny, Klimontowska , Dzielnicowa. Wyjątkiem jest Odrębna, Spadowa i Wędkarska , ale w tym rejonie nie ma innej poprzecznej ulicy.
Przeciw Ośrodkowi Szkoleniowemu przemawia fakt , że w okolicy istnieją inne miejsca w których można przeprowadzić szkolenia , przy przystankach Odrębna i Wędkarska.
Nazwanie przystanku Hotel Hilton lub Trakt Lubelski hotel nie bardzo mi się widzi.
Więc zostaje Aleja Nadziei i Wacława Wojtyszki. Ja bym wybrał tą drugą . Wojtyszki jest w zasadzie przedłużeniem starego odcinka Skalnicowej [ wlot Wojtyszki jest przesunięty nieco na południe] . A przystanek Ośrodek Szkoleniowy 01, w zasadzie jest teraz vis a vis wlotu omawianej ulicy, tylko w przeciwnym kierunku do 100 metrów od Wojtyszki.
mapa google z ulicą Wacława Wojtyszki.
https://maps.google.pl/maps?q=Warszawa, ... e&t=h&z=16
-
Krzysiek_S
- Posty: 4721
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
- Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów
Będzie tak po uchwale Rady m.st Warszawa , na razie poszła uchwała intencyjna Rady Dzielnicy Wawer.MichalJ pisze:Nowa ulica będzie nosić nazwę "Skalnicowa", nie można przedłużyć Panny Wodnej poniżej numeru 1.
A ulica Nowozabielskska dostanie zapewne nazwę ulica Henryka Łasaka.
Też tak zbiorkom się pojawi w przyszłym roku. Na razie postawili pierwsze krawężniki i robią zbiorówkę kanalizacji.
MichalJ pisze:Nowa ulica będzie nosić nazwę "Skalnicowa", nie można przedłużyć Panny Wodnej poniżej numeru 1.
BPNMSP.
Aby uniknąć wprowadzania w obieg nazwy z przedrostkiem "nowo-" należałoby maksymalnie wcześnie określić nazwę i tylko jej używać tak jak np. "most Krasińskiego". Gdy w prasie ciągle używa się nazw "nowo" lub "most Północny" szybko trafia to do ogólnego obiegu i ciężko się przestawić na inną nazwę. W wielu miastach z powodzeniem funkcjonują tego typu nazwy z nadanymi adresami: Nowowiczlińska w Gdyni czy Nowomyśliwska w Międzyzdrojach więc nie rozumiem dla czego na siłę trzeba zmienić nazwę Nowolazurowej, która funkcjonuje od wielu lat.
Tymczasem w Wilanowie: Ulica Rukoli zamiast Rzeżuchowej. Tak chcieli w Wilanowie.
Tymczasem w Wilanowie: Ulica Rukoli zamiast Rzeżuchowej. Tak chcieli w Wilanowie.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9
Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.
Czy tym samym nie można wcześniej poinformować, że nazwa będzie taka a taka i używać jej roboczo?
Chore. Sądy nie powinny się w ogóle takimi rzeczami zajmować.Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Akurat nazwa tej ulicy wzięła się od "Nowego Wilczlina" OIDP.Bernard pisze:Nowowiczlińska w Gdyni
A od kiedy mamy w Polsce precedensy?MichalJ pisze:Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.
Ponadto OIDP nie chodziło o oddawanie ulicy do użytku, tylko nazywanie projektowanych ulic, pod które nie wykupiono gruntów?
Można uchwałą nadać nazwę ulicy 10 lat wcześniej. Tylko trzeba pomyśleć i wpisać jedno bardzo ważne zdanie: "Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem otwarcia przedmiotowej ulicy dla ruchu".person pisze:Czy tym samym nie można wcześniej poinformować, że nazwa będzie taka a taka i używać jej roboczo?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Gdzie ono jest/było? - Wiczlino.Wolfchen pisze:Akurat nazwa tej ulicy wzięła się od "Nowego Wilczlina" OIDP.Bernard pisze:Nowowiczlińska w Gdyni
Jej przebieg jest równoległy do Wiczlińskiej.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9
Radni przyjęli stosowną uchwałę, choć nie jednogłośnie, bo kontrkandydatem był... Zbigniew Brym "Zdunin": http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 16940.html .