O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 05 gru 2013, 20:29

Hmm, wydawało mi się że jadąc Wilanowską w dół widziałem tabliczkę z ulicą Bukowińskiej z jednym numerem domu.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 gru 2013, 20:37

Bastian pisze:Przecież map Google nie tworzą urzędnicy, więc o czym niby ma to świadczyć?
:arrow: Przecież nigdzie nie napisałem, że to urzędowa nazwa. Świadczyć ma to wyłącznie o tym, że "zaraza" z ulicami "Nowocośtam" rozprzestrzenia się na inne drogi, a niektórzy ludzie traktują tego typu nazwy jako coś naturalnego.

Jeśli natomiast chodzi o przytoczoną tu "Nowolazurową", to nazwa Stołeczna naprawdę mi się spodobała :).

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 06 gru 2013, 18:58

drapka pisze:
MZ pisze:. Chociaż w tym przypadku i tak trzeba się cieszyć, że ktoś nie wymyślił ulicy NowoKEN.
al. Nowokomisji Edukacji Narodowej jeśli już Albo nowoaleja Komisji Edukacji Narodowej. :)
al. Nowokomisji Nowoedukacji Nowonarodowej

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 11 gru 2013, 15:37

Nowy odcinek Panny Wodnej od Zasadowej do Traktu Lubelskiego oraz łącznik od ronda do starej Skalnicowej według projektu uchwały Rady Dzielnicy Wawer wnioskującej o nazwanie odcinka , będzie się nazywał Skalnicowa [ jako przedłużenie ulicy tej od Wału Miedzeszyńskiego].
Więc przystanek Ośrodek Szkoleniowy powinien zmienić nazwę na Wacława Wojtyszki [ Skalnicowa już jest].
Poza tym jest projekt zmiany nazwy ulicy Generała Waltera na Zatrzebie [ obecna nazwa obszaru w ramach osiedla Nadwiśle tak jak np. Zastów w Zerzniu].

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2013, 17:18

"Aleja Nadziei" albo "Podwójne Drzewo". Albo po prostu (kontynuując tradycję "Ośrodka...") "Hotel". :)

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 11 gru 2013, 18:04

MichalJ pisze:"Aleja Nadziei" albo "Podwójne Drzewo". Albo po prostu (kontynuując tradycję "Ośrodka...") "Hotel". :)
Ulica Wacława Wojtyszki ma prawie 2 kilometry. Aleja Nadziei parę metrów.
Na Trakcie Lubelski prawie wszystkie ulica mają swoje nazwy od ulic rozpoczynających się numeracyjne od Traktu Lubelskiego patrz : Borków , Cylichowska, Zwoleńska, Kombajnistów , Lebiodowa, Lucerny, Klimontowska , Dzielnicowa. Wyjątkiem jest Odrębna, Spadowa i Wędkarska , ale w tym rejonie nie ma innej poprzecznej ulicy.
Przeciw Ośrodkowi Szkoleniowemu przemawia fakt , że w okolicy istnieją inne miejsca w których można przeprowadzić szkolenia , przy przystankach Odrębna i Wędkarska.
Nazwanie przystanku Hotel Hilton lub Trakt Lubelski hotel nie bardzo mi się widzi.
Więc zostaje Aleja Nadziei i Wacława Wojtyszki. Ja bym wybrał tą drugą . Wojtyszki jest w zasadzie przedłużeniem starego odcinka Skalnicowej [ wlot Wojtyszki jest przesunięty nieco na południe] . A przystanek Ośrodek Szkoleniowy 01, w zasadzie jest teraz vis a vis wlotu omawianej ulicy, tylko w przeciwnym kierunku do 100 metrów od Wojtyszki.
mapa google z ulicą Wacława Wojtyszki.
https://maps.google.pl/maps?q=Warszawa, ... e&t=h&z=16

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 28 gru 2013, 19:44

MichalJ pisze:Nowa ulica będzie nosić nazwę "Skalnicowa", nie można przedłużyć Panny Wodnej poniżej numeru 1.
Będzie tak po uchwale Rady m.st Warszawa , na razie poszła uchwała intencyjna Rady Dzielnicy Wawer.
:wink:
A ulica Nowozabielskska dostanie zapewne nazwę ulica Henryka Łasaka.
Też tak zbiorkom się pojawi w przyszłym roku. Na razie postawili pierwsze krawężniki i robią zbiorówkę kanalizacji.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 gru 2013, 0:02

MichalJ pisze:Nowa ulica będzie nosić nazwę "Skalnicowa", nie można przedłużyć Panny Wodnej poniżej numeru 1.
:arrow: Chyba że zrobi się ulicę Nowopanny Nowowodnej :).

BPNMSP.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 sty 2014, 11:33

Aby uniknąć wprowadzania w obieg nazwy z przedrostkiem "nowo-" należałoby maksymalnie wcześnie określić nazwę i tylko jej używać tak jak np. "most Krasińskiego". Gdy w prasie ciągle używa się nazw "nowo" lub "most Północny" szybko trafia to do ogólnego obiegu i ciężko się przestawić na inną nazwę. W wielu miastach z powodzeniem funkcjonują tego typu nazwy z nadanymi adresami: Nowowiczlińska w Gdyni czy Nowomyśliwska w Międzyzdrojach więc nie rozumiem dla czego na siłę trzeba zmienić nazwę Nowolazurowej, która funkcjonuje od wielu lat.

Tymczasem w Wilanowie: Ulica Rukoli zamiast Rzeżuchowej. Tak chcieli w Wilanowie.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 20 sty 2014, 12:03

Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9695
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 sty 2014, 12:20

Czy tym samym nie można wcześniej poinformować, że nazwa będzie taka a taka i używać jej roboczo?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 sty 2014, 13:36

Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.
Chore. Sądy nie powinny się w ogóle takimi rzeczami zajmować.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 20 sty 2014, 19:21

Bernard pisze:Nowowiczlińska w Gdyni
Akurat nazwa tej ulicy wzięła się od "Nowego Wilczlina" OIDP.
MichalJ pisze:Ciężko będzie, bo ostatnio sądownie zakazano nadawać nazwy przed oddaniem ulicy do użytku.
A od kiedy mamy w Polsce precedensy? :>

Ponadto OIDP nie chodziło o oddawanie ulicy do użytku, tylko nazywanie projektowanych ulic, pod które nie wykupiono gruntów?
person pisze:Czy tym samym nie można wcześniej poinformować, że nazwa będzie taka a taka i używać jej roboczo?
Można uchwałą nadać nazwę ulicy 10 lat wcześniej. Tylko trzeba pomyśleć i wpisać jedno bardzo ważne zdanie: "Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem otwarcia przedmiotowej ulicy dla ruchu".
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 sty 2014, 21:11

Wolfchen pisze:
Bernard pisze:Nowowiczlińska w Gdyni
Akurat nazwa tej ulicy wzięła się od "Nowego Wilczlina" OIDP.
Gdzie ono jest/było? - Wiczlino.
Jej przebieg jest równoległy do Wiczlińskiej.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 mar 2014, 23:26

:arrow: Rondo na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich, alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego będzie jednak rondem Czterdziestolatka :).
Radni przyjęli stosowną uchwałę, choć nie jednogłośnie, bo kontrkandydatem był... Zbigniew Brym "Zdunin": http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 16940.html .

ODPOWIEDZ