A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 paź 2010, 14:49

Rosa pisze:Jak czytam niektore posty to zastanawiam się czy się śmiać czy plakać skoro okazuje się że dla niektórych winny oczywiście jest zawsze i wszedzie kaczyński
Trudno, żeby za wypowiedzi Kaczyńskiego nie odpowiadał Kaczyński, tylko ktoś inny... ](*,)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7695
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 paź 2010, 14:54

Rosa pisze:Jak czytam niektore posty to zastanawiam się czy się śmiać czy plakać skoro okazuje się że dla niektórych winny oczywiście jest zawsze i wszedzie kaczyński , jedyne czego jeszcze nie slyszałem to tego że stonkę zrzuca na pola i dlatego ziemniaki nie obrodziły.
To zaślepienie na jego punkcie jest po prostu żalosne.
Zachowania polityków powodują określone zachowania ludzi. Prowadzenie polityki nienawiści i konfrontacji powoduje pojawianie się zachowań ekstremalnych. Jedni wyzywają, inni rzucają zniczami w księży, inni rzucają gównami a inni rzucają się z nożami a inni strzelają. To są zachowania sporadyczne, ale niestety będą one się pojawiały.

Jak na razie żaden przedstawiciel SLD, PSL, WiP, PO czy innej partii nie nawoływał do obalania ustroju państwa i nie kwestionował ważności żadnych wyborów powszechnych, jak to ma w zwyczaju Jarosław Kaczyński.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 19 paź 2010, 14:55

Rosa pisze:To zaślepienie na jego punkcie jest po prostu żalosne.
Oj żałosne, żałosne... A wyzywanie innych od POpaprańców jest najlepszym dowodem na rzeczone zaślepienie.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 19 paź 2010, 15:32

Rosa pisze:Jak czytam niektore posty to zastanawiam się czy się śmiać czy plakać skoro okazuje się że dla niektórych winny oczywiście jest zawsze i wszedzie kaczyński , jedyne czego jeszcze nie slyszałem to tego że stonkę zrzuca na pola i dlatego ziemniaki nie obrodziły.
To zaślepienie na jego punkcie jest po prostu żalosne.
Nie rozumiesz, że samo wsłuchiwanie się w słowa Kaczyńskiego powoduje reakcje skrajne? Nie to, co mówią o nim politycy PO ani media (i tak są łagodne, bo wymusza to przyzwoitość nie pozwalająca zniżyć się do poziomu pana spod budki z piwem), tylko sam on! Może tobie jako miłośnikowi trudno to pojąć, ale wielu ludzi dostaje spazmów od głupot, które Jarosław wypowiada. I dostawałoby ich nawet przy przyklaskujących temu mediach i milczących zupełnie politykach PO. Jego radykalizm i wizja świata powodują skrajną nienawiść, z którą większość ludzi jest w stanie sobie poradzić np. rozładowując ją humorem, jednak ludzie chorzy psychicznie - tacy jak ten pan z Łodzi - mogą nie podołać. Z drugiej strony, gdy jego słowa padają na podatny grunt, powodują zaślepienie i bezgraniczne zaufanie. J. Kaczyński wypowiada się w taki sposób, że ciężko jest być obojętnym wobec niego. Po drugiej stronie mamy PO, w reakcji na którą, gdyby Jarek się nią nie zajmował, można by co najwyżej ziewnąć. Ziewaliby i jej zwolennicy, i zaciekli wrogowie.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 19 paź 2010, 15:39

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę....
ZUS fundatorem emigracji

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 paź 2010, 15:41

MisiekK pisze:Obojętnie, co będzie opowiadał teraz Jarosław Kaczyński, to ten atak jest efektem jego wywrotowej działalności i kwestionowania podstawowych zasad na jakich opiera się państwo. Niestety politycy muszą pamiętać, że ludzie słabsi psychicznie są wszędzie i różnie mogą zareagować.
Jeśli jest to efekt czyjejkolwiek "działalności wywrotowej", to prędzej PO.

A co do samego Kaczyńskiego, to ostatnio nawet mnie zaczął wkurwiać, bo - o ile wypowiedź dzisiejsza ma sens i się pod nią częściowo mogę podpisać, o tyle po 4 lipca rozpieprzył wszystko, co się udało zbudować po 10 kwietnia. A wybory parlamentarne miał w kieszeni...
Oby liberalne skrzydło PiSu się odłączyło najdalej po wyborach parlamentarnych, które PiS przerżnie.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 19 paź 2010, 15:41

blinski pisze:
Rosa pisze:Jak czytam niektore posty to zastanawiam się czy się śmiać czy plakać skoro okazuje się że dla niektórych winny oczywiście jest zawsze i wszedzie kaczyński , jedyne czego jeszcze nie slyszałem to tego że stonkę zrzuca na pola i dlatego ziemniaki nie obrodziły.
To zaślepienie na jego punkcie jest po prostu żalosne.
Nie rozumiesz, że samo wsłuchiwanie się w słowa Kaczyńskiego powoduje reakcje skrajne?
To po co sie wsłuchiwać? Oglądanie i słuchanie wiadomości nie jest obowiazkowe.
Przykro mi ale dla mnie czlowiek popelniający jakis czyn jest w pelni za niego odpowiedzialny. Nawet gdy ktos nawoluje do czegos to od tego jest wolna wola aby sie można było temu przeciwstawić (nie mowimy oczywiście o wojsku). Człowiek ktory w Łodzi zabił innego jest za to w pełni odpowiedzialny i zasłuzył na pełny wymiar kary i nie ma tłumaczenia że czynił to "pod wpływem" i w zasadzie to wina kogoś innego.
Kaczyński mowi że to wina Tuska, niektorzy tutaj pisza że to wina Kaczyńskiego. Jaka jest różnica między tymi stwierdzeniami? I on i niektórzy z was obwiniają KOGOŚ ot tak dla zasady.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 paź 2010, 15:43

blinski pisze:Nie to, co mówią o nim politycy PO ani media (i tak są łagodne, bo wymusza to przyzwoitość nie pozwalająca zniżyć się do poziomu pana spod budki z piwem)
Jezu.
Gdybyś kiedyś spróbował przypadkiem posłuchać np. Niesiołowskiego albo Palikota (oh, przepraszam, teraz już przecież to nie PO, tylko Ruch Poparcia! :) ) jednocześnie używając mózgu, to może byś wywnioskował jednak, że poziom wypowiedzi, który prezentuje wielu polityków PO to nawet nie budka z piwem.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 paź 2010, 15:45

Mózgu zaprogramowego przez PiS, mam rozumieć?

O ile wiem, to politykom PO nie zdarzało się podważać wyników wyborów. :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 paź 2010, 15:48

Wolfchen pisze:Mózgu zaprogramowego przez PiS, mam rozumieć?
Cóż, dla ciebie ja mam mózg "zaprogramowany" przez PiS, ty dla mnie masz mózg "zaprogramowany" przez PO. I tak piłeczkę można odbijać długo, więc chyba nie ma sensu.
Wolfchen pisze:O ile wiem, to politykom PO nie zdarzało się podważać wyników wyborów.
"Nieporozumienie" - "podważanie wyników wyborów"?

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 19 paź 2010, 15:49

BJ pisze:A wybory parlamentarne miał w kieszeni...
:hahaha:

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 paź 2010, 15:50

Ależ oczywiście.
PiS za rok wygrałby wybory parlamentarne z "palcem w dupie", jeśli utrzymałby styl uprawiania polityki z okresu 10.04-04.07.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 19 paź 2010, 15:55

Weź, ja cię proszę...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7695
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 paź 2010, 16:56

BJ pisze:Jeśli jest to efekt czyjejkolwiek "działalności wywrotowej", to prędzej PO.
Już wyżej napisałem: "Jak na razie żaden przedstawiciel SLD, PSL, WiP, PO czy innej partii nie nawoływał do obalania ustroju państwa i nie kwestionował ważności żadnych wyborów powszechnych, jak to ma w zwyczaju Jarosław Kaczyński."
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 19 paź 2010, 16:57

JK jest człowiekiem bezpośrednio zagrażającym polskiej demokracji. Jego desperacja już dawno przekroczyła normę. Jeśli PiS nie wygra wyborów za rok (co jest wielce prawdopodobne, gdyż stracił część elektoratu na rzecz SLD), to będzie koniec tej partii. Ja się tylko boję co wówczas zrobi "Wielki Wódz"...

ODPOWIEDZ