Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

Zablokowany
Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 28 gru 2008, 23:10

Tramajarze nie mogą rozmawiać przez telefon podczas jazdy (-X
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 28 gru 2008, 23:13

levar pisze:I co z tego? Kierownicy w tramwaju nie ma
rozmowa przez telefon bez zestawu słuchawkowego jest zabroniona u osoby prowadzącej pojazd...

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 29 gru 2008, 2:06

k3848 pisze:Oczywiście masz rację co do przepisów RD ale motorniczych obowiązuje też m.in. rozkład jazdy
Wow, rozkład jazdy jest gdzieś zawarty w Kodeksie Ruchu Drogowego? Jeśli nie to nie ma o czym rozmawiać - pozioma pałka oznacza zakaz jazdy i tyle
jgas pisze:wybierz się na Rondo Żaba lub skrzyżowanie Rembielińskiej z Budowlaną i poobserwuj tramwaje: na jakim świetle jeżdżą?
Pozioma pałka najczęściej. Zresztą kierowcy busów 127, 406, 500, 527 w kier Dw.Gdańskiego też często zjeżdżają już na czerwonym żeby nie blokować tramwajów (nie ma niebezpieczeństwa kolizji z prawej strony ale muszą uważać na pieszych przechodzących poprzecznie do kierunku jazdy)

Walas
Posty: 17107
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 30 gru 2008, 9:32

Ze wczoraj:
Nagana dla 9/127 :arrow: 68xx i 012/127->1817 za przyjazd na Nowe Włochy zamiast +7(9/127) i +8(012/127)
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 30 gru 2008, 10:03

jacek pisze:Nie dla łamiących przepisy, kierujących KM, mających wielką odpowiedzialność, nie potrafiących zachować się w ruchu miejskim (-X
a zapytam, czy posiadasz jakiekolwiek z uprawnień do prowadzenia pojazdów, samochodu, autobusu, tramwaju ?? jaka wiedzę w zakresie ruchu drogowego ty posiadasz ?? Jest takie powiedzenie "zmienianie świata zacznij od siebie"
Szeregowy_Równoległy pisze:Podobnie jak motorniczowie 'wyprzedzający fazę świateł'. Z tego co wiem, przepisy dla tramwajów są w kwestii sygnalizacji dosyć zbieżne z tymi dla reszty świata, jak jest czerwone to się stoi i czeka, nie rusza się bo zaraz się zmieni, tylko się czeka na zmianę świateł na takie, które umożliwia jazdę. Czemu dzieci w podstawówce się uczy, że na czerwonym stoimy a na zielonym idziemy, a państwo motorniczowie nie są w stanie opanować tego algorytmu?
A czemu 95% kierowców samochodów osobowych nie zna przepisów Prawa o Ruchu Drogowym ?? Ostatni przykład wynikający z jazdy wg. zasady mam pałkę jadę.Przystanek Cm.Żydowski 03, czekałem na palkę, ruszyłem jak sie pojawiła i w tym momencie młoda "panienka" wjeżdża mi bezpośrednio pod ruszający wóz i wymachuje mi rękoma ze niby ona ma pierwszeństwo.Skutek, hamowanie awaryjne, zebranie kilkunastu pasażerów pod kabina i gestykulacje od młodej "panienki" za kołkiem.Ruszył bym wyprzedzajac faze niedoszło by do tej sytuacji.
I takich sytuacji mogę opowiadać tysiące.
jacek pisze:Więc pozwoliłem sobie nazwać tegoż jegomościa matołem, bo takie mam zdanie na temat kierowców i motorkowych KM, łamiących przepisy ruchu drogowego, narazając siebie (co za tym idzie,swoich bliskich), innych uzytkowników drogi i pasazerow na niebezpieczenstwo
Od 9 miesięcy jeżdżę wg. zasady wyprzedzenia sygnalizacji i jakoś do tej pory nie miałem żadnej kolizji/obcierki. Wiec twój argument jakoś mnie nie przekonuje.
Jest różnica pomiędzy łamaniem prawa a jego lekka falandyzacja :)
k3848 pisze:Jeśli nie podoba się Tobie (i innym), że motorowi (czy kierowcy) 'łamią' przepisy to polecam numery: 9285 i 997
Można dzwonić tylko takie dzwonienie może przyniesc odwrotne skutki w postaci wielkiego zablokowania miasta.
jacek pisze:Ruszając przed zmiana sygnalizatora, nie mozna mieć pewności,że jakieś rospedzone auto, nie przeleci w ostatniej chwili, a samo ruszenie na czerwonym jest już zagrożeniem
a czy ty myślisz ze to rusza sie tak po prostu na tępo ?? Takie ruszanie poprzedzone jest obserwacja całej sytuacji drogowej.
jacek pisze:Zjazd z ronda w kierunku Odrowąża, notoryczne zjazdy na czerwonym
Nie zgodzę sie z tobą
Z moich podróży tramwajem powiedziałbym, że współczynnik łamiących przepisy względem tramwajów jest zdecydowanie większy niż tramwajów względem innych. Zresztą tak samo mogę wskazać przypadki, kiedy to kierowcy autobusów jeżdżą na "późnym zielonym" bądź które światła bywają wręcz lekceważone, więc nie wiem, czemu ta dyskusja ma służyć.
:dance: Choć jedna osoba, która ma pojecie o sytuacji drogowej, i ja widzi . Dziękuje za przywrócenie mi wiary.



Większość osób wypowiadających sie na tym forum na temat techniki prowadzenia tramwaju, nie ma pojęcia na temat tej pracy.Dla was obserwujących ta prace z za kabiny, to zwykle tępe naciskanie pedałów.To musi to być fajne słyszę wielokrotne komentarze.Gówno prawda.

Całość tej dyskusji i każda inna powinna być podstawą do stworzenia na DTP, pogadanki o tym czemu motorowi/kierowcy autobusów "łamia" przepisy RD. Powinna być przedstawiona nasza praca (tryby SB - wyjasnienie czemu i dlaczego sie cos takiego wprowadza, etc), wyjaśnienie ludziom czym jest mada i czemu nie powinno sie w okresie jesienno/zimowym nie probować wymuszać pierwszeństwa na tych kolosach, wyjaśnieniem takich błahostek jak to ze jeździmy na rożnych liniach (zaprezentować przykładowy grafik, wyprawkę).A nie tylko oglądanie pojazdów które widza non stop na ulicach.Niech te DTP staną sie wreszcie czymś pożytecznym a nie tylko kolejna możliwością spotkania sie miłośników.W końcu ma to być dzień dla zwykłego śmiertelnika, to niech ten zwykły śmiertelnik zobaczy na czym ta praca polega i jak ona naprawdę wygląda. Mamy w końcu filmy z PESY, której pewnie nie jeden pojazdy zajechał drogę.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 gru 2008, 12:33

Pingwin pisze:a zapytam, czy posiadasz jakiekolwiek z uprawnień do prowadzenia pojazdów, samochodu, autobusu, tramwaju ?? jaka wiedzę w zakresie ruchu drogowego ty posiadasz ?? Jest takie powiedzenie "zmienianie świata zacznij od siebie"
Coś tam posiadam w portfeliku i jakieś tam doświadczenie mam, podejrzeweam że sporo wieksze, aniżeli twoje 9 miechów w tramwaju :D
Pingwin pisze:A czemu 95% kierowców samochodów osobowych nie zna przepisów Prawa o Ruchu Drogowym ??
Tylko że te 95%, nie kieruje pojazdami KM i nie maja takiej odpowiedzialności, jak kierujący takimi pojazdami, o których mowa w tym temacie (-(
Pingwin pisze:Od 9 miesięcy jeżdżę wg. zasady wyprzedzenia sygnalizacji i jakoś do tej pory nie miałem żadnej kolizji/obcierki. Wiec twój argument jakoś mnie nie przekonuje.
Jest różnica pomiędzy łamaniem prawa a jego lekka falandyzacja
9 miesięcy to gówno, nie praktyka, za kilka lat bedziesz mógł sie nazywać doświadczonym motorkowym, a to że łamiesz przepisy, żle o tobie świadczy ](*,)
Pingwin pisze:a czy ty myślisz ze to rusza sie tak po prostu na tępo ?? Takie ruszanie poprzedzone jest obserwacja całej sytuacji drogowej
Aby cię ta obserwacja nie zgubiła, bo kierowcy osobówek są nieobliczalni i osiągają olbrzymie szybkości, a gdy sie okaże że to jednak Ty ruszyłeś na czerwonym, to Ty bekniesz, mimo swoich obserwacji (-(
Pingwin pisze:Nie zgodzę sie z tobą
Wcale mi na twojej zgodzie nie zależy, to jest fakt, że przecinaki zjezdzaja tam na czerwonym (-(
Pingwin pisze:Większość osób wypowiadających sie na tym forum na temat techniki prowadzenia tramwaju, nie ma pojęcia na temat tej pracy.Dla was obserwujących ta prace z za kabiny, to zwykle tępe naciskanie pedałów
Nawet nie wiesz jak sie mylisz i jak Ci współczuje tej pracy =;

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 30 gru 2008, 12:56

jacek pisze:Coś tam posiadam w portfeliku i jakieś tam doświadczenie mam, podejrzeweam że sporo wieksze, aniżeli twoje 9 miechów w tramwaju :D
poza 9 miechami tutaj sporo czasu spędziłem na drodze.Ale to nie jest miejsce na przechwalanie sie kto i ile czasu spędził na drogach
Tylko że te 95%, nie kieruje pojazdami KM i nie maja takiej odpowiedzialności, jak kierujący takimi pojazdami, o których mowa w tym temacie (-(
sugerujesz ze kierujący samochodem osobowym nie ponosi odpowiedzialności na równi z nasza ??
A pamiętasz wypadek na trasie Toruńskiej ??
Czy my czy kierowcy autobusów, czy osobówek ponosimy taka sama odpowiedzialność. Każdego z nas dotyczy ten sam KK i KRD w takim samym stopniu
jacek pisze:9 miesięcy to gówno, nie praktyka, za kilka lat bedziesz mógł sie nazywać doświadczonym motorkowym, a to że łamiesz przepisy, żle o tobie świadczy ](*,)
znam motorowych którzy przez 25 lat jazdy mieli tylko kilka drobnych stłuczek i jeżdżą cale życie w myśl ww. zasady
jacek pisze:to jest fakt, że przecinaki zjezdzaja tam na czerwonym (-(
a przepis o opuszczeniu skrzyżowania nawet na czerwonym świetle to kolega słyszał ??
Może mi powiesz ze wpadając na skrzyżowanie samochodem osobowym widząc czerwone zatrzymujesz go w miejscu ??

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 gru 2008, 13:05

Pingwin pisze:Może mi powiesz ze wpadając na skrzyżowanie samochodem osobowym widząc czerwone zatrzymujesz go w miejscu ??
dlatego wspomnialem o tym, odnosnie twoich obserwacji przed ruszeniem na czerwonym

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 gru 2008, 13:06

Pingwin pisze:znam motorowych którzy przez 25 lat jazdy mieli tylko kilka drobnych stłuczek i jeżdżą cale życie w myśl ww. zasady
i to jest dla ciebie wyznacznij, moze cie tak nauczyli , jak jezdziles z nimi, jako patronami?

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 gru 2008, 13:07

Pingwin pisze:Czy my czy kierowcy autobusów, czy osobówek ponosimy taka sama odpowiedzialność. Każdego z nas dotyczy ten sam KK i KRD w takim samym stopniu
tyle ze ty masz troche wieksza odpowiedzialnosc

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 30 gru 2008, 18:47

Posprzątano i otwarto.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 30 gru 2008, 20:33

Siecool pisze:Posprzątano i otwarto.
To chyba troche niezbyt dokładnie posprzatałes, bo został post który wywołał zawieruche i dobrze by było Gdybys go również usunął (-(
Tak bedzie chyba sensownie :-k

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 30 gru 2008, 23:17

Dosprzątane.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 31 gru 2008, 12:33

Pochwała dla kiero 1A/208 --> A174 za poinformowanie pasażerki, gdzie ma wysiąść.

Zablokowany