SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 30 gru 2009, 10:05

To proste: BYDŁO zajęte debatami o Tajgerze i aborcji nie jest w stanie dostrzec na kogo głosuje i co sie wokół niego dzieje - w jakich warunkach żyje.

Może za 10-20 lat BYDŁO to dostrzeże (podobnie jak fakt, że nie parkuje sie na pół chodnika i na trawnikach oraz to ze po swoim psie sie sprząta).

Do siego roku. :-#
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 30 gru 2009, 10:47

czy pojedyncze składy WSZYSTKICH pociągów to już weszły na stałe??? ukradli tabor gdzieś?? sprzedali??
Ile mają teraz obiegów? 6-7? A składów 8 własnych, 2 z Mińska i 2 z Trójmiasta.
Wczoraj widziałem 3 składy stojace na Olszynce i jeden skład stojący na terenie kiblowni KM. Może jeszcze jakiś stał w Sochaczewie ,a kto ich wie. Nie ma taboru panie, nie ma. Temat znany od dawna.

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 30 gru 2009, 11:06

przewoz pisze:Nie ma taboru panie, nie ma. Temat znany od dawna.
no znany ale jakoś wcześniej pojedynczych składów było niewiele szczególnie w szczytach...

teraz stało się to normą - czyli za tę samą cenę obniżono jakość usługi...

i to mnie wnerwia...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 gru 2009, 11:07

Bez żartów - 5 jednostek rezerwy na 7 obiegów uważasz za normalne?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 30 gru 2009, 11:21

Jaka tam to rezerwa. Uszkodzone raczej, wątpię, żeby to była rezerwa czynna.
"odpaloną" jednostkę widziałem jedną.
Dziś na Olszynce stały dwie jednostki. Czy jakiś obieg był podwójny? Za mojego pobytu na wschodnim nie zarejestrowałem takowego.
Jeszcze postraszę. Na ten rok SKM Trójmiasto planuje modernizację zacząć (zapowiadaną). Oznaczać to będzie, że raczej nie przedłużą za dużo pobytu swoich jednostek w Warszawie.

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 30 gru 2009, 11:37

no ale to mało taboru po Polsce stoi??

no ale pewnie dyrekcja SKM-ki premie sobie wypłaciła...

to reszta jest przecież nieważna...

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 30 gru 2009, 12:19

PePe pisze:no ale to mało taboru po Polsce stoi??
Nie wiem co i gdzie stoi, na pewno w paru województwach coś by się wolnego znalazło. Dopóki PR nie poszerzy pola działania IR.
Z resztą, czy te jednostki aby sprawne? Biała dama też już chyba zalazła za skóre obsłudze SKM w Warszawie.
Niech się SKM martwi, co zrobić. Niedługo dojedzie 19We pierwsza, ale nie oszukujmy się, pierwsze miesiące nie muszą być różowe, mimo ze już nią jeżdżono.

Neoś_998
Posty: 316
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 30 gru 2009, 14:20

A więc obiegów SKMWA mamy 8 i tu jest pytanie dlaczego :?: Wychodzi na to że jeden skład który przyjeżdża do Pruszkowa stoi godzinę i dopiero znowu rusza w dalszą drogę, chociaż próbowałem to sprawdzić i mniej więcej tak to wychodzi aczkolwiek czasami stoją tylko po pół godziny i dalej w trasę a na drugim torze w Pruszkowie stoi druga jednostka, która nie rusza się przez 2 godziny nie wiem o co w tym chodzi. Dziś na Olszynce widziałem trzy jednostki: EN57 z Trójmiasta oraz dwie 14WE biała i kremowa. Obiegów podwójnych nie widziałem i raczej ich do pierwszej 19WE nie ujrzymy a jak zabiorą trójmiejskie kible to w ogóle będzie klapa. No ale ostatnio jeździłem SKM-ką fakt okres między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem to w godzinach 10 - 14 jeździ w miarę luźna a w godzinach szczytu jest tłok ale wszyscy się mieszczą w jedną jednostkę. Mnie pojedynczą jednostkę wynagradzają ładne panie kierownik :D

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 30 gru 2009, 14:36

Neoś_998 pisze:Mnie pojedynczą jednostkę wynagradzają ładne panie kierownik :D
a mnie niestety bardziej by wynagrodziła punktualność i czystość - i za to chętnie zapłacę - a uroda pracowników SKM to niestety sprawa umowna a do tego drugorzędna ;-)

P.S. - w okresie świątecznym może i jakoś się zabierają do jednego składu... za to od 4 stycznia rozumiem że pasażerowie ze stacji położonych w Warszawie mogą sobie wykreślić z rozkładów SKM-ke?? to może Pani Prezydent pomyśli o jakimś rabacie dla kupujących bilety lub przeleje więcej dla KM to może podstawią po 3-y jednostki ??? ](*,) ](*,) ](*,)

Neoś_998
Posty: 316
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 30 gru 2009, 14:42

Czysto jest na pewno no może po za kiblami z Trójmiasta ale i tam standard nie jest gorszy niż niektóre kible KM co do punktualności to w większości nie zależy to od SKM :!:

Dzulikiewicz
Posty: 730
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 30 gru 2009, 19:23

przewoz pisze:Jeszcze postraszę. Na ten rok SKM Trójmiasto planuje modernizację zacząć (zapowiadaną). Oznaczać to będzie, że raczej nie przedłużą za dużo pobytu swoich jednostek w Warszawie.
Przedłużą, właśnie wygrali przetarg (link)
przewoz pisze:Niech się SKM martwi, co zrobić. Niedługo dojedzie 19We pierwsza, ale nie oszukujmy się, pierwsze miesiące nie muszą być różowe, mimo ze już nią jeżdżono.
Znany jest już przybliżony termin przyjazdu pierwszej sztuki 19WE?

Neoś_998
Posty: 316
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 30 gru 2009, 19:31

Dzulikiewicz pisze:Znany jest już przybliżony termin przyjazdu pierwszej sztuki 19WE?
Znany jeśli to cię zadowoli to ma to być pod koniec stycznia ale nic pewnego no właśnie i tu od razu pytanie ta dżdżownica będzie przechodziła jakieś testy już pod banderą SKM czy po prostu te testy SKM będzie prowadziła na trasie linii S2 no i czy ta pierwsza sztuka to będzie znany wszystkim pojazd 19WE-01 czy nowa sztuka :?:

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 30 gru 2009, 19:52

Neoś_998 pisze:czy ta pierwsza sztuka to będzie znany wszystkim pojazd 19WE-01 czy nowa sztuka
Jeżeli o to chodzi, to raczej będzier to znany już nam pojazd. O testach i terminach już sam nic nie wiem, bo przez ostatni rok sporo się zmieniało w tej kwestii.
Dzulikiewicz pisze:Przedłużą, właśnie wygrali przetarg (link)
To sobie niezły dołek wykopali, ale to już nie nasz problem ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 gru 2009, 20:27

Ha. Tyko czy ten skład, będąc daty produkcji 2008, liczyć się może za "fabrycznie nowy" w roku 2010?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Zari
Posty: 112
Rejestracja: 08 sie 2008, 15:45
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Post autor: Zari » 01 sty 2010, 1:56

Czy aby pierwszy 19WE nie został przerobiony na 20WE? Może jednak newag postanowi zostawić sobie pojazd testowy 20WE i zrobi nowy 19WE do końca stycznia.

ODPOWIEDZ